Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Баш заради ова одеше уште еден фудбалер од Велес ако не се лажам! ЈБГ, со тенка клупа сме, ама што е тоа е!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Се враќа Станкович, добра вест ! Снајдер не е ни на клупа,добар потег на Бенитез(да одмори за со Милан)!Еве ги повиканите за со Лече -
Goalkeepers: 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni, 92 Alberto Gallinetta.
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 23 Marco Materazzi, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon, 57 Felice Natalino.
Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 20 Joel Obi, 29 Coutinho, 30 Mancini, 40 Obiora Nwankwo.
Strikers: 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 88 Ludovic Biabiany.
 
M

mercenary

Гостин
Сигурно ќе дојдам ама дали ќе играм,ќе видиме..ако се опоравам од болеста што ја фатив у АЕРОДРОМ!

Бтв,бев у фан шопот и гостинските дресови се екстра..2.200 се,одлични..утре зиам еден ;)))

____________________

Аки или кој знае....кој автобус иде до таму и кај да го фатиме тој автобус..дали може на рекорд да се фати некој за до таму или од железничка?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Сигурно ќе дојдам ама дали ќе играм,ќе видиме..ако се опоравам од болеста што ја фатив у АЕРОДРОМ!

Бтв,бев у фан шопот и гостинските дресови се екстра..2.200 се,одлични..утре зиам еден ;)))

____________________

Аки или кој знае....кој автобус иде до таму и кај да го фатиме тој автобус..дали може на рекорд да се фати некој за до таму или од железничка?
Мислам дека 19 и 57 ца идат накај балонот,на рекорд поминува 57 ца иначе! Ни ја не сум идел натаму,ке се договорам со другарот можда и со такси ке одиме! Иначе кај си го нашол тој гостински дрес од 2,200 во Аеродром кај железничка ?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ако има некој од Аеродром/Ново Лисиче/Лисиче нека каже да идеме заедно.

@Штрафценегер(или некој друг), ако не знаеш кај се наоаѓа ако сакаш ќе се чекаме негде во Центар, јас знам кај е.

За повредите Бенитез изјави дека е проблем на густиот календар.
- "Играчите ја завршија минатата сезона многу касно, а оваа ја започнаа многу рано. Никогаш не е лесно со Светско првенство помеѓу сезони. Причината за овие повреди? Луѓето само зборуваат и зборуваат, но никогаш не анализираат зошто. Сите големи клубови имаат потешкотии, посебно со светско првенство во средина. Нашата работа е да ги спречиме и да ги излечиме."
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Сигурно ќе дојдам ама дали ќе играм,ќе видиме..ако се опоравам од болеста што ја фатив у АЕРОДРОМ!

Бтв,бев у фан шопот и гостинските дресови се екстра..2.200 се,одлични..утре зиам еден ;)))

____________________

Аки или кој знае....кој автобус иде до таму и кај да го фатиме тој автобус..дали може на рекорд да се фати некој за до таму или од железничка?
Пред балонот точно ви застануваат 9 и 35. На 9 може да се качите на југо дрво, не знам дали беше пред олимписки или малце поназад автобуската, ќе ве исповрти малце низ топанско и ке дојдете до балонот.
Се оди и со 57, ама не знам дали ке знаете каде да се симнете, иначе не е далеку до балонот околу 2 до 3 мин. Најубаво е да се договорите некаде да се чекате во центар, и со такси ќе ве фати до 120 денари, зависи и од гужвата ама толку излегува.
Ако е некој добар нека извади слика од гоогле мапс, хаха, и се нака обележи.
 
M

mercenary

Гостин
Океј тоаш..бенеамата ќе не води,ќе се чекаме негде кај центар...ја,занети,другарот,бенеамата,ице,кире и снајпер..некој друг?
И да,можеме со такси да идеме..

Да Кире,у фан шопот кај железничка..
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Ej momci ja zaboraiv koga igrame i u kolku saat?
Од 16 - 17 часот играме,ако незнаеш кај е ние ке се чекаме негде во центар па ке бидеш известен!

--- надополнето ---

Океј тоаш..бенеамата ќе не води,ќе се чекаме негде кај центар...ја,занети,другарот,бенеамата,ице,кире и снајпер..некој друг?
И да,можеме со такси да идеме..

Да Кире,у фан шопот кај железничка..
Кој незнае каде е балонот да се чекаме околу 15 часот и 15 минути на рекорд,и да тргнеме некаде околку 15 - 30 док се собереме! Кажете дали одговара на рекорд во 15 часот и 15 минути ако не ке бараме друго место?
 
M

mercenary

Гостин
Од 16 - 17 часот играме,ако незнаеш кај е ние ке се чекаме негде во центар па ке бидеш известен!

--- надополнето ---


Кој незнае каде е балонот да се чекаме околу 15 часот и 15 минути на рекорд,и да тргнеме некаде околку 15 - 30 док се собереме! Кажете дали одговара на рекорд во 15 часот и 15 минути ако не ке бараме друго место?
Абе у 15 и 30мин треба да бидеме кај балонот,така ни кажа Аки..така да у 15 да се собереме..у 15 и 15 да тргнеме..и у 15 и 30 ќе бидеме таму..
Мене повеќе ми одговара железничка,до Рекорд треба доста пешки да одам..ама ако на другите повеќе ви одговара рекорд од жел.,ќе идам пешки,шо ќе праам... ;)))

Adriano,у Четврток играме..Кире ти кажа у колку саат...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Значи четврток во 15 часот собирање на рекорд/железничка и тргање во 15 и 15 накај балонот,ако на повеќето не им одговара рекорд тогаш можеме и на железничка мене не ми смета! Иначе мислам дека и на Занети - Велес ке му одговара на железничка бидејки ваљда со воз ке доаѓа,ај нека кажат другите дали им одговара на железничка мене сеедно ми е!
 
M

mercenary

Гостин
Ццц педери Телма..место Лече - Интер,они Милан и Палермо ќе ги даваат... :devil3:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom