Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
Mногу почна да се шуња за копиљов, реков уште кога прв пат се појавија овие шпекулации дека Се што треба да се деси е Интер да загриза здраво, т.е. Морати да е подготвен за потпис а Бранка за преговори и тоа е тоа ...
И онака исплатливо решение им е, ке го земат за дупло помала цена од онаа за која вреди во случај да има пример 3 години до истек на договор, или 2, сеедно.

Како и да е, средина на октомври е, ноември и декември нека истераат, битно 100% се носат двајца играчи ( минимум ) во Јануари со што и тимот ке биде комплетен.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Кој го спомна Љоренте од Билбао,прстите да му се позлатат !! :)
Какво играчиште е у пм,лидер е кај Баскијците,одлично игра и со нога и со глава,поготово со глава,како снајперица црна стрела е,му еам тоа :)
Заинтересирани и за Афелај,Џенас изјавил дека Интер го барал....па па па,не очекуе бурна зима,секако со нови имиња во Интер...и да,секако и надвор од Интер (hint Мунтари) :icon_lol:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Заинтересирани и за Афелај,Џенас изјавил дека Интер го барал....па па па,не очекуе бурна зима,секако со нови имиња во Интер...и да,секако и надвор од Интер (hint Мунтари) :icon_lol:
Имаше некоја информација дека сега ќе ја искористат приликата што играат со Тотенхем двата клуба да разговараат за евентуална размена на играчи (Мунтари), па да се надеваме дека ќе договорат нешто. Мене толку ми е мака од него што немам против да го трампаат за било кого од Тотенхем :)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Goal <-- во интервјуто и Меси рекол дека размислува за Интер...

--- надополнето ---

Имаше некоја информација дека сега ќе ја искористат приликата што играат со Тотенхем двата клуба да разговараат за евентуална размена на играчи (Мунтари), па да се надеваме дека ќе договорат нешто. Мене толку ми е мака од него што немам против да го трампаат за било кого од Тотенхем :)
А шо викаш да го трампаме Мунтари за Шумуликоски? :):):)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Имаше некоја информација дека сега ќе ја искористат приликата што играат со Тотенхем двата клуба да разговараат за евентуална размена на играчи (Мунтари), па да се надеваме дека ќе договорат нешто. Мене толку ми е мака од него што немам против да го трампаат за било кого од Тотенхем :)
Да,го имам читано и тоа,аз казвам категорично ДА за оваа трампа без размислување :pos:

Мунтари можеби ќе се снајде во Тотенхем,можеби не,но јас мислам дека ке се снајде,највеќе поради тренерот кој порано го тренираше во Портсмаут.
Додека пак Џенас си е класа играч,башка има добар шут и не изиграва звезда како што тоа сакаше да го прави Суљо....добро и маказиците против Рома не смеат да се заборават :pos:

Со Афелај и Џенас кај нас,уз уште некој нов играч,ќе бидеме сексови...не дека сега не сме :icon_lol:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Goal <-- во интервјуто и Меси рекол дека размислува за Интер...



just like ibra transfer last season.. now barca will pay 30m + messi for muntari.. inter foolish barca

Коментар од страната. Јес, се согласувам, тотално е во право дечкото!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.092
Пандев ќе биди утре во тимот или ??
Некој да не има некоја информација, денес прочитав дека е можно да игра.:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
Според Рафа ке биде во комбинација, а дали ке игра ке видиме ...
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Gledam ste se isplasile uste od sega od Milan pa i od Juve sto spored mene e totlano pogresno i nema mesto za panika, zosto?

Kako prvo neka se zemi samiot raspored na odigrani natprevari do ovoj moment od sezonata i da se napravi edna sporedba so Milan ke se vidi deka Inter ima postignato podobri rezultati od milan ili isti posto imat ednakov broj na bodovi. Tuka se vklucuvaat derbi natprevarite protiv Roma i Juve kade mozese da postigne podobri rezultati ako imavme malku poveke sreka (taa na Murinjo) istotaka inter ima odigrano mnogu tesko gostuvane protiv Palermo i Cagliari koi ja pobedija Roma so 5-1(za potsetuvawe ). Znaci od ovoj aspekt inter e vo prednost za razlika od Milan koi znaeme sto napravija so Cezena, sto e edna od najajakite strani na inter protiv slabite ekipi. Ako napravime sporedba so kvalitetot na igracite Milan e pojak i toa samo vo napadot i toa sega za sega razlikata e Ibrahimovic, od druga strana nie go imame Eto'o, naskoro go ocekuvame vrakaneto na stariot Milito zaedno so Snajder kade ke se izbalansirame so konkurentite vo pogled na napadot.

Samo da ne zaboravime deka ovoj milan sto igrase pred dva dena ne e toj istiot od pred dve nedeli ili od samiot start na sezonata, ociglednoe e deka nivnata forma so tek na vremeto e se podobra i taka se ocekuva da bide i vo idnina, megutoa nasa prednost e slabata odbrana na milan i ova sezona plus nekoja povreda istotaka zemajki vo predvid i neiskusniot trener za razlika od nasiot. Se na se inter go ima istiot sostav od minatata sampionsa sezona sama ako mu dodademe nesto vo januari plus tuka ni se Coutinho i Biabaiany i TITULITE OSTANUVAT TAMU KAJ STO SE I OVA SEZONA.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
И да ве замолам да не се ситите на пораз на Милан бидејќи ќе бидите исти како нив кога тука јавно свршваја кога изгубивме од Атлетико дури и нивни фанови имаа на стадионот на лице место....патетични се и тоа го знаеме па дури и судијата денес му бил крив.....!
ОН:За утре очекувам тежок натпревар со многу малку голови можеби и 0-0 ќе биди резултатот бидејќи ако ето не направи нешто значително не верувам снајдер,пандев и другите некаква посебна игра да покажат по ваквиот распоред, плус тотенхем е многу цврста типична англиска екипа која не се дава лесно, па реално очекувам со 5 бодови да гостуваме на Вајт Харт Лејн и дотогаш ќе видиме што ќе биде!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Еви ги повикините за дуелот со Тотенхем меѓу кој се Пандев и Мота!!
Goalkeepers: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon.
Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 11 Sulley Muntari, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi, 29 Coutinho.
Strikers: 9 Samuel Eto'o, 27 Goran Pandev, 88 Ludovic Biabiany.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Еви ги повикините за дуелот со Тотенхем меѓу кој се Пандев и Мота!!
Goalkeepers: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 39 Davide Santon.
Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 11 Sulley Muntari, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi, 29 Coutinho.
Strikers: 9 Samuel Eto'o, 27 Goran Pandev, 88 Ludovic Biabiany.
А овој? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom