Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Илијако

Јас ама апсолутно ништо не гледам во Инлер..туку работата е до тоа што Бранка веќе сигурно го има договорено за вјануари па ние тука ништо не можиме:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ништо годинава а? Читам Јуве најјаки биле, најдобар фудбал играле, и 34 титули имале во Сериа А :(

Ајде фино-лепо затворете ја темава, не сакам ремет да ни удираат на крај од сезона.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Победата е слатка секогаш,макар и со никаква игра.Со други зборови задоволен сум од 3-те бода а од играта никако.Освен Ето и Цезар сите потрфлија.Одбраната не беше синхронизирана,капитенот изгубен,Дејо изигра просечно,Снајперот уште ги мести нишаните за дуелот со Тотенхем,Кутињо треба малце да се поправи( треба да јаде јувки) нема цврстина, а БИЈАБАНИ-Барабани(што би рекол Стево недокваканиот од Канал 5)нека вежба трчање на кратки патеки заедно со Јусеин Болт(пошто освен спринт не знае пас да направи).Повредените играчи недоставуаа многу,и да бидеме реални Бенитез знаеше со што располага за овој меч.Мота мислам уште не е 100% фит,затоа добро што не го стави од првата минута.За Маикон нема што да зборам,нема мотивација и не е тој Маикон на кого сме навикнале да го гледаме.
Како и да е мислам дека ќе биде подобро.Па нели сме ШАМПИОНИ(требле)!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ne znam kako gledate vie ama jas ova sezona, nekako Kivu pocnuvam da go mrazam kako igrac. Nekako glumi kako da e untouchable, gresi, vika na drugi...

A za ova sezona, sto znam, da ne se pram ekspert (i da ne glumam) ama kakva i da e, samo titula da e :) bilo toa i kupot na italija. Srene sezona nie ke nosime igraci, i toa ne bilo kakvi igraci ili za na klupa, nego igraci od koi ke ni zavisi ostatokot na sezonata, pa koj ke gi slusa deka uste ne se vklopile vo timot, a pak Kajt 3 godini ke go slusame deka uste se prilagoduva na italianskiot fudbal, i deka stadionite se sekogas polni vo anglija, i deka saka pasta, oti od fish and chips preku toa maloto kure veke mu e.

Realno gledano, znam, ne samo mene tuku i na vas vi zdosadija site tie pobedi. Ke bide interesno godinava za ne-interasite, a za nas... :) ama ako nauceni si sme
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не се праи тим само со 11 добри играчи. Ете, ќе се повредат неколку од нив, и ќе треба да играат Сантон, Оби, Биабиани, Коутињо (и тој игра топло-ладно)...едноставно не е оној Интер од пред 4-5 месеци. Победува на шашма, една утакмица ќе тепа 4-0, другата едвај еден гол (и тоа да не е Ето нема ни тој да го дадат), одбраната е слаба, Цезар не е тој стариот, добар голман...едноставно треба засилувања во јануари.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Не се праи тим само со 11 добри играчи. Ете, ќе се повредат неколку од нив, и ќе треба да играат Сантон, Оби, Биабиани, Коутињо (и тој игра топло-ладно)...едноставно не е оној Интер од пред 4-5 месеци. Победува на шашма, една утакмица ќе тепа 4-0, другата едвај еден гол (и тоа да не е Ето нема ни тој да го дадат), одбраната е слаба, Цезар не е тој стариот, добар голман...едноставно треба засилувања во јануари.
Odbranata ne e slaba, ja imame najdobrata odbrana vo Italija. Vo 7 kola primivme 3 gola. Ona na sto ne sme naviknati e ovaa sezona prosecniot maikon. Daleku od toa deka e slab, no ne e ni onoj superioren Maikon koj bese nevozmozno da se pretrca ili pak da se zapre negoviot probiv po desnata strana.
Problemot e ocigleden. Napadot na Inter ne e efikasen. Milito igra ocajno loso, dade 2 gola pa se povredi... Pandev igra toplo ladno... Kutinjo i Bijabijani seuste ne se dorasnati za starteri vo Inter, pa tuka e najgolemiot problem.
Vo 7 kola, Inter postigna 9 pogodoci, vo sporedba so Juventus koj ima 16.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
@Илијако

Јас ама апсолутно ништо не гледам во Инлер..туку работата е до тоа што Бранка веќе сигурно го има договорено за вјануари па ние тука ништо не можиме:toe:
Mурињо 2 години инсистираше за Инлер, ама тој период скап им беше, а Поцо од Удинезе ти е нешто налик на Зампарини, бара бара бара па после кога играчот ке дојде при крај на договор за помала сума го дава ...
Не е случаен интересот за Инлер, него тимот го следи веќе 2 години и тоа по директива на Мурињо, мене па многу ми се допаѓа ко играч, т.е., ист е ко Мота, поркива и назад и напред, дури по потреба и позади напаѓачи може да игра а такви се увек добредојдени во екипата.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
О да дојде Афелај би било одлично,Пандев,Снајдер,Афелај,Ето страшен напад само незнам што бидна за Санчез ако довага и он бо било лудница:).Иначе мн голема желба имам Монтоливо да го видам во Интер,и така бројот на Итлјанци во тимот е помал,така Занети ке си оди и ке се отвори шанса за него ...
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
ситуацијата со Санчез и Афелај околу Договорите мислам дека е иста, мометнално имаме шанса ко никад до сеа да ги `земеме на име` ипак Европски шампион си е Европшски шампион, тројна титула си е тројна титула, ако не се умеша мурињо или ако не им текне на шеицине од сити дека имаат само 35 играчи у состав мислам дека сме доста сериозен кандидат за овие двајца
за купување на играчи секогаш не поврзуваат со некого, ама како не се најде некој ептен напален да си го земе мунтари и мансини у јануари... јеботе :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom