Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.556
Прочитајте ја колумната на Syn на фцинтер.ком.мк, солидна статија што го исфрла и најмалиот сомнеж за местење кај интер, а се она што моџи и неговите адвокати го пласираа по весници го фрла во вода.
јас би го дополнил со уште една работа која е доста важна, поврзана со статијата, но не е битно да влезе во неа.
Зошто карло Гарганезе не пишува веќе за гоал италија.
Ако се сеќава некој истава година кај април, мај месец додека интер правеше историски чекори кон трите титули, моџи исто се обидуваше да не дискредитира во суд. Тогаш се појавуваше 2 пати неделно во гоал.ком(еднаш за суд, еднаш за да каже кој ќе тепа во колото) при крајот на процесот, точно пред да падне онаа Мајка на разговори што ја спомнува Син, се појави една колумна на гоал.ком напишана од Гарганезе, преполна со оптимизам дека интер конечно паѓа дека доаѓа моќниот јуве назад, и остали булшит срања што ги сонува секој јубенташ. Истата ден се потврди дека колумната е превземена од фан форум на Јувентус, впрочем не е превземена туку препишана, и не од којзнае кого туку од него, од самиот Гарганезе кој бил редовен член на форумот, и се истакнувал ко голем јувенташ. е дами и господа од тој ден кога го провалија што човек е гарганезе тој повеќе не пишува статии за гоал.италија. Сега се чека и на господинот ландолина да си го разоткрие лицето....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
^^ Ја си стојам на тоа дека Се може да биде средено со Реал но не и со Кака, едноставно, ко што реков и кога прв пат се изгура ова инфо, не е Ибра, кратко и јасно.
Не дека имам нешто против, али не е изводливо таков карактер тоа да го направи, а ако у некоја луда случајност прифати, налед и фудбал и се, бар у тој контекст на етика, лојалност и што ти ја знам трето ...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
^^ Ја си стојам на тоа дека Се може да биде средено со Реал но не и со Кака, едноставно, ко што реков и кога прв пат се изгура ова инфо, не е Ибра, кратко и јасно.
Не дека имам нешто против, али не е изводливо таков карактер тоа да го направи, а ако у некоја луда случајност прифати, налед и фудбал и се, бар у тој контекст на етика, лојалност и што ти ја знам трето ...
Изводливо е изводливо е... :)

--- надополнето ---

Вака, немој да ме сватите погрешно, али имам прашање.

Стварно мислите дека постои шанса Кака некогаш да заигра за Интер ???
Ахам... :) И пази што ќе кажеш следно зошто идеш во букмарк за идна употреба :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.255
Не бе, едноставно ме интересираше мислење на интераш.

Немам ни ја против Кака да дојде у Интер тоа е више пола играч, плус у Италија оф оф оф.

Пишав и у наш фан клуб дека не би сакал ја да се врати, пре би ги Хамшик, Пасторе или Швајни за тие пари, пошо реално Реал нема да го даде испод 30-ка!

Но да очекувате Кака да потпише за вас е исто ко Реал да се надева на потпис на Фернандо Торес или Меси !

Но пак ќе кажам не планирам да ви кршим филм, само ме интересираше мислење !
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
И јас сум повеќе за Швајни и Хамшик, ама карактерот ми е таков ме тера на ремет, затоа го сакам Кака во Интер :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да се разбериме нема ни Кака ни Швајни а ни Хамшик да ги видиме во Интер туку евентуално ако дојди некој играч од средниот ред ќе биде Инлер од удинезе или евентуално оној од Зарагоза(го заборавив)...а ако мислите дека Морати ќе фрла по 30-тина милиончиња за ѕвезди се лажите и тоа многу....иначе нас ни треба играч од нападот поточно универзала..Јас искрено се молам ди мариа да изигра лоша сезона во Реал или тој да биди обвинуван за евентуален неуспех во Мадрид за да се пресели кај нас догодина...сигурно одлично би се вклопил таков играч во овој состав на Бенитез...!..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Не ни расипувај бе сега... :)
Овие ако дојдат никогаш Ди Мариа ќе дојде малку после нив :pos:
Иначе тоа ќе биде во Јануари, Барзаљи на позајмица да пополни клупа, Инлер или нешто слично...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ај да ја разубавам темава. клик

п.с. Нероазуро, сонувај го Ди Мариа следната сезона :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
Интер се што треба да направи е да тргне по играчов ... толку, Снајдер е доволен за да се убеди да дојде тука, најголем проблем е дали Интер ке сака да го земе а со тоа и да тргне по него, а не тоа дали по истово ке прифати да игра за овој клуб.
Само сеа рано е за вакви шпекулации, иако да потенцирам, со Афелај може да се преговара во Јануари односно, само да му се понуди договор па ако го прифати од Јуни да дојде ко слободен играч, или, да се испрати понуда во моментов за него, па да дојде во Јануари, но таа понуда да биде мала со оглед на фактот што има скоро пола година до крај на договорот.
Рачунајте 1 Ето беше проценет на 20м само зашто имаше цела година до крај на договор, така да за Афелај се што е над 10м евра е премногу, измеѓу 7 и 10 реално треба да чини, не повеќе.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Ееее... кога ви викаше Кире за Афелај се заебававте :)
Кире ако може нешто во иднине постови да го спомнеш Меси као идно засилување... гледам дека за година дена ти се фаќа зборот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom