Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
После Герет Бејл Суљо Мунтари се споменува со трампа со стоперот на Волзбург Андреа Барѕаљи бившиот стопер на Палермо .. :)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ја имам од Дестро и Крисетиг, а Ранокиа доаѓа 99% во јуни па ќе видиме.
Леј брат, не ти го прочитав никот и глеам слика од нослево со дрес од Милан и викам кој к*р овој се меша у наша тема, кога сега гледам IOsonoINTERISTA... хахахахаха :pos2:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Леј брат, не ти го прочитав никот и глеам слика од нослево со дрес од Милан и викам кој к*р овој се меша у наша тема, кога сега гледам IOsonoINTERISTA... хахахахаха :pos2:
Tоа е слика од Ибра како си вика: „Да му се невиди, глеј што се морам да носам!“ :pos:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Tоа е слика од Ибра како си вика: „Да му се невиди, глеј што се морам да носам!“ :pos:
хахахахахаххахахахах :zver:
_________________________________
Онака, од чиста заебанција викам ај да пишам на гугл Ibrahimovic in Milan , пишувам и ми се отвараат слики Ибрахимович во Интер ... :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.557
Moratti show: Poklonit ću vam Messija
VIJESTI — BY NRAGUZ ON OCTOBER 11, 2010 AT 10:57 | 180 VIEWS
Predsjednik Intera Massimo Moratti sa suprugom je dan proveo u Materi. Tamo ih je dočekalo oko 300 navijača Intera sa povicima: “Facci il regalo, a gennaio facci il regalo” (Daj nam poklon, u siječnju daj nam poklon)…
Moratti se nasmijao i odgovorio im: “U redu, poklonit ću vam Messija.” Surpuga Milly ga je šokirano pogledala i rekla mu: “Polako…” Ostatak riječi izgubio se u buci oduševljenja koje je nastalo. Šala ili ne, tek sada će se mediji raspametiti…
Slučajno, Leo Messi je baš jučer bio u Milanu. To najvjerovatnije nema veze s ničim, jer večerao je u restaurantu Giannino sa Napolijevim Lavezzijem. Nitko iz Intera nije viđen. Pretpostavlja se da je u prolazu prema Monte Carlu gdje bi trebao sudjelovati na manifestaciji Golden Foot.
немој да сте ми рекле, лага е оваа, нема шанси да дојде, не треси глупости и слично. Битно е само што го прави ќејфот веста :)

--- надополнето ---

Милито и Камбиасо во Аут 2 месеци.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Значи еве му шанса на Ето во шпицот,како крила ке играат Бијабијани и Пандев а меѓу нив Снајдер!! Во средина се враќа Занети, а за 10 дена и Мота па така да нема да бидеме ослабени во наредниов период!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Камби некако во последно време не ме импресионира,па затоа и одморов добро ке му дојде:toe:!! Милито и онака се гледа дека нема шанси да ја повтори ланската сезона,затоа Морати во зима нека зима засилувања по можност напаѓач!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.062
Имаше грешка во статијата на сајтот за Камби и Милито, поравен е текстот, да не пастирам линк еве ви го целиов текст

Најлошите прогнози ( кинење на мускулот ) не се остварија откако после прегледот во спортскиот центар Ангело Морати докторот Франко Комбисоопшти дека станува збор за истегнат мускул од прв степен за Камбијасо и истегнат мускул од прв до втор степен за Милито. Според нив опоравувањето на играчите ќе биде одредено индивидуално, и прогресот ќе се следи секојдневно со специфична програма на медицинскиот персонал предводен од Доктор Франко Комби.

Претпоставките се дека Камбиасо ке отсуствува 15 до 20 дена додека пак Милито ке паузира месец дена, во меѓувреме ќе пропуштат дел од средбите во ЛШ ( двете со Тотенхем ) како и дел од дуелите во Серија А. Ако закрепнувањето тече како што и очекува докторскиот тим на Интер, би требало да бидат фит за дуелот со Милан, како и за последните 2 средби од групата во ЛШ, против Твенте и Вердер.

* Во првичната вест имаше мала и ненамерна грешка во врска со прогнозите, односно, беше напишано дека најлошите прогнози се остварија а всушност истите се однесуваа на она за кое предупреди Камбијасо, дека станува збор за кинење на мускулот, повреда која значи и 2 месеци аут од терените како што беше и првично пренесено во оваа статија.
Извинете за ненамерната грешка.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Многу добра вест... треба да се задржи дечково ... тој е наследник на Цезар !!! нека ја преведат некој од дечкиве и нека ја стават на сајтот кај нас !!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom