Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^
Се спомнува и Форлан,Џеко,Паласио...

Јас искрено сум да се доведе напаѓач од типот на Форлан или Џеко,убијци во нападот пошо Милито е надвор од форма,Ето не може сам да игра.
Бијабијани и Коутињо се млади,допрва ќе следуваат оние вистинските натпревари,па ќе видиме што како ќе биде.
Нападот мора да се појача,не може да се ризикува со Милито и неговата засега статичност на терен...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ne znam dali go znaete Rolando Bianchi, ete kogo mislam deka treba da kupime, normalno ova da se sluci sansite se nepostoecki, ama za mnogu eftina para ke go zemame, a igracot e kompleten. Visok, ima igra so glava (osven Lusio, Kordoba i Samuel, vo Inter nema takov drug igrac).

Syn, da na hartija sme mnogu pokvalitetni od toj Inter sto go dadov za primer, ama igracite koi gi imame site recisi se nad 28 godini ili nad 30. A mladincite ni se sve pod 20 :) sto duri e i smesno. Kejfot epten mi se naprave koga protiv Verder imavme trocja u21 igraci na teren, ama ete ne bilo dovolno toa za konstantnost. Nalogolema greska sto Inter ja napravi, duri i pogolema od ona sto go prodade Ronaldo, e prodavanjeto na Balo. Koga samo ke mi tekne na negovite prvi igri za Inter, i prvite igri na segasnive mladinci... mi se place :P

Sredinata osven Snajder, sve treba out, sve ama. Za trosenje ke se trosi, ke se trosi i toa premnogu, ama zosto da se trosi posle 1-2 godina/i koga moze sega? Pastore, Hamsik, i nekoj budala od DM pobudala duri i od De Jong :) :). Za drugo donekade sme osigurani. Bekovi imame, a i za tamu ne mora talent da se ima, samo hard-work. Santon go biva, 1000 poveke od Chivu i Cordoba zaedno, ne znam dali primetivte prvo poluvreme Krasic sto sakase pravese, a vtoro ne se slusna od taa strana deka Santon go cuvase. Ranokia ili kako i da se pise, ke go bide i nego, i toa e sve za nazad drugoto ke se najde nekade nekoj visok krupen i nekoj drug bek, Sagna od Arsenal po moznost :)

Sve znam, ama ne sakam za sve da e predocna... A so ovoj ritam taka ke bide, predocna za se, i ke se mava remont na klubot onaka panicno i pak na kraj sme nazad 10-12 godini :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.097
Mунтари за Герет Бејл, дај не ме смејте :)

Цело лето зборевме овој ќе дојди, тој ќе дојди, и на крај топки кантарови земавме :) ...за тоа сеа маме ќе ебиме во зимскиот преоден рок, Мунтари за Бејл :pos:

Додека не видам играч сликан со дрес на прес конференција, се друго е шпекулации...али добро е да си се лажиме во секој случај.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Џеко не доаѓа 103,4%

Инаку да бидам скромен, го очекувам Хамшик во Јануари :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Уште со доаѓањето на Диего во Волвсбург се знаеше дека е готова работата со Џеко.

Еве од фк Јуве
И Кориере ја најавува таа вест,дека Ањели веќе го обезбедил потписот на Един Џеко за во Јуни (10 милиони од трансферот на Диего + Сисоко + 10 мил.).А Кориере најавува дека Волфсбург веќе ја посочил замената на Џеко, а тоа е Макси Лопез од Катанија.

Дали е шпекулација или не,ќе се знае дури во Јуни.

А Football Italia пишува дека Јуве се двоумат,дали да го ангажираат Бензема во Јануари,или Џеко во Јуни.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Според мене, Јуве има некои добри четири-пет години фора да го земе Џеко, пред дечкото да стане интересен за Милан :pos:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Џеко не доаѓа 103,4%

Инаку да бидам скромен, го очекувам Хамшик во Јануари :)
Тешко Хамшик да дојде во Јануари, плус ако продолжиме со 433, ќе треба да седне на клупа Камби или Занети,а тој филм мислам тешко дека да ќе го видиме. Најреално е дека ќе се донесе некој за напред, алтернатива за Милито или пак десно крило за Пандев. Позицијата на Снајдер е покриена и со Пандев, кутињо, Станкович, тука не би требало да се носи играч. Не очекувајте повеќе од еден играч, макс двајца од кои еден пак ке биде за трет тим.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Прочитав негде дека затворенициве го имаат договорено Босанецот ! Само незнам точно дал беше на нет или у некоја новина !
Поголеми потрчковци немам видено од навивачиве на Интер вие не пратите фудбал вие пратите политка.. дај молимте Ух да.. а извадивте членски пасоши пошто.. Мафијашон ви бараше и пасоши.. ххахаххаха па сега слушам биле револтирани навивачите на Интер.. хахахха
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас мислам дека е рано да зборуваме за трансфери бидејќи ионака секаде скоро сме покриени освен на крилните позиции или поточно офанзивниот дел на тимот каде немаме клупа(потврдено)...следен натпревар ни е скоро за 10 дена па играчите имаат доволно време да се одморат(оние кој немаат репрезентативни обврски),или па да не фати уште толку малерот со повреди па да играме со примавера на терените..и дали можи некој да ми потврди кога ќе се вратат од прилика Тиаго Мота,Пандев,Самуел,Занети ?

--- надополнето ---

Поголеми потрчковци немам видено од навивачиве на Интер вие не пратите фудбал вие пратите политка.. дај молимте Ух да.. а извадивте членски пасоши пошто.. Мафијашон ви бараше и пасоши.. ххахаххаха па сега слушам биле револтирани навивачите на Интер.. хахахха
Иначе Марли е навивач на Милан а ти со овој пост мислам дека доволно истреска и слободен си
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
.и дали можи некој да ми потврди кога ќе се вратат од прилика Тиаго Мота,Пандев,Самуел,Занети ?
Тиаго: 25 октомври(најрано)
Пандев: следниот меч
Самуел: за следниот меч тешко да биде спремен
Занети: следнииот меч
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Момци гледам Фабијано не бил задоволен од работите во Севиља,па ете ни прилика Фабијано е одличен напагач и одлично би се склопил во Интер и покрај толку бразилци,значи би можело Санчез и Фабијано во зимски преоден рок :toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.413
Поени од реакции
6.557
Иначе Марли е навивач на Милан а ти со овој пост мислам дека доволно истреска и слободен си
Марли е поголем интераш од сите тука заедно! Па он има и членска ако не си свесен!

едит еве ја и самата членска!
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Поголеми потрчковци немам видено од навивачиве на Интер вие не пратите фудбал вие пратите политка.. дај молимте Ух да.. а извадивте членски пасоши пошто.. Мафијашон ви бараше и пасоши.. ххахаххаха па сега слушам биле револтирани навивачите на Интер.. хахахха
Ај ако сакаш не ни го чепкај Marley987! Тој ни е еден од поконструктивните и полојалните фанови на на Интер!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom