Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.255
Епа баш сакам не такви девојчиња :pos:
А ја знаеш таа или од веб ја откопа?
Ај еве ти местена утакмица: Ј.Африка - Мексико 2 (2.5) или дека ќе тепа Мексико со 2 гола разлика :)
Како за тебе од веб е, како за Дек0 лично ја познавам :drk:
Добро бе има некој матурант од Интерашиве во форумот ???
Kire_inter и Sneider мислам дека се.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.231
Поени од реакции
41.510
Што било со трансферите на Милито и Мота?Ама не е страшно,најлошо може да поминеме со парична казна.Прочитајте на www.interusrcu.com
Ништо ништо, еве ти детално, од неколку експерти, најлошата варијанта е парична казна, и забрана од неколку дена за водење на клубот за Морати, како и да е, до сега, за вакви исти случаји никогаш немало строга казна, еве ти го и текстот
Some newspapers reported the news of possible referral by the Federal Prosecutor of Massimo Moratti and Enrico Preziosi for the alleged irregularities in the deal that led to Diego Milito and Thiago Motta at Inter. This deal is considered irregular because of the disqualification of Genoa president. However the lawyer Mattia Grassani, national expert of sporting laws, replies immediately to this whole situation and said that there will just be minimal fines for both parties. "Simply because - he explained - there has never been a really heavy penalty in cases like this before. At most the leadership of both club could get suspended for 15-20 days and a fine."


On the same wavelength as another expert in Mario Stagliano: "From the papers I have seen I think the referral against Moratti, Preziosi, Inter and Genoa is only for the relationship between the first and second, despite the suspension for the Genoa president (which will expire in July of next year). It's certain - Stagliano added - that the form of transfer of Milito and Thiago Motta was signed (in the interest of Genoa) is not inhibited. Therefore the membership (or contract) of the two players are not in anyway revoked. So I believe that it will be an economic sanction for the two clubs and for a period of suspension for both president. Nothing however is for the players."


Ruggiero Palombo, vice-director of the Gazzetta dello Sport, discusses the case concerning the meeting between Preziosi and Moratti and the negotiation which involved Motta and Milito. Today, some newspapers have fantasized about possible cancellations of contracts, penalties, revoking titles and possibly fine for Inter. The situation is quite different: "It seems like a small thing and given the suspension of Preziosi, the referral should has arrived the next day not after a year. However, in previous cases, penalties were limited to suspension, short one for the managers and fine. There is no case in which we are talking about revocation, penalties, canceled contracts or anything like that."
Силва игра надворешен лев, надворешен десен, позади 2 напаѓачи... во принцип кај и да го туриш на противничка половина игра, all round играч е, ни дава еден куп опции.
Знам дека е олраунд играч, ама конкуренцијата напред во тој случај ке е, Снајдер, Ето, Пандев, Милито, Балотели, а ваква здрава конкуренција не е на арно. Ке каже некој кој од кој се подобри, тачно, али 90% од нив нема да им одговара дремење на клупа и нонстоп низ цела сезона некој да им виси над глава. Влијае тоа на психа и дефакто е деструктивно за тимот. Затоа и сметам дека не вреди да се врлат 40м евра за ваков играч, подобро со тие пари да се купат некои помлади кои нема во првава сезона да прават проблеми што се ротираат, или дремат на клупа. Со Силва во тим Интер ке нема дефинирано стартна четворка у напад, ок, освен Милито и Снајдер, другиве тешко дека перманентно може да ги издефинира некој.

п.с.

 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.189
Поени од реакции
4.015

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.255


мене воа не ми е ич смешно.
за мене Мурињо е најдобриот тренер на светот!
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Ај со среќа нека ни е Бенитез..

Инаку денес ми е роденден, сега ќе ви се пофалам со изненадувањето кое ми го приредија домашните..

Мојата роденденска торта..

DSCN0299.jpg
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Као се нервирам вака коа ме провоцирате со торти :icon_lol:

п.с. Среќен роденден.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.231
Поени од реакции
41.510
Ај со среќа нека ни е Бенитез..

Инаку денес ми е роденден, сега ќе ви се пофалам со изненадувањето кое ми го приредија домашните..

Мојата роденденска торта..

Прегледај го приврзокот 30331
Стигна до мојот wall, глеам се тагнуеле луѓе. :)
Среќен роденден иначе, Се најдобро.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Ја собрав сличичката во колекцијава , интересна ми е :)

Иначе , Среќен роденден Ибра ! :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.231
Поени од реакции
41.510
мене воа не ми е ич смешно.
за мене Мурињо е најдобриот тренер на светот!
За најдобар, најдобар е, али разочара многумина, вклучувајќи ме и мене што по мечот веднаш отиде да преговара со Реал и веднаш кажа дека ке ги напушти Интер, не дојде ни на прославата со тимот а со тоа не искажа почит кон клубот.
Многу медиуми поврзани со Интер го критикуваа поради тоа, и на Interusrcu има една добра колумна во врска со неговата постапка. Подобро ке беше да чека 2 дена да спласне колку толку еуфоријата, него веднаш уште по мечот да се тргне од тимот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ј.Zanetti :) Си се заебал ...ја бев најфраер се додека не беа изустени овие зборови од устата на една прекрасна девојка:

"Никола , фала ти за се "
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.255
Ј.Zanetti :) Си се заебал ...ја бев најфраер се додека не беа изустени овие зборови од устата на една прекрасна девојка:

"Никола , фала ти за се "
значи ти беше анонимниот на FML што пиша дека типката среде работа му викала Go Nikola Go :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.189
Поени од реакции
4.015
па оди учи што туку дремиш по форуми:je:
Утре полагам Македноски али учее овие 2 дена,од денес си гледам светско и морам да кажам дека камерата е мн горе,како од авион да гледам!!Незнам дали е до мтв или до други али мораат малце да ја приближат камерата да се гледа поубаво:toe:!!Иначе Интераши за кој сте вие во светско ? Ја сум за Бразил бидејки има 3 интераши, и за Португалија од мои причини!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom