Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
нека му е со ПОМИН на Рафа... мое мислење зима 1 од Ливерпул со него 100%... па да освоиме Италијански и Европски Супер Куп, и Светски куп, да ги обединиме тие ебани 6 титули што каталонците се дуваат толку... па Серие А, и 1/4 финале во ЛШ... сум задоволен..... јас сум си скромен човек :) :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
нека му е со ПОМИН на Рафа... мое мислење зима 1 од Ливерпул со него 100%... па да освоиме Италијански и Европски Супер Куп, и Светски куп, да ги обединиме тие ебани 6 титули што каталонците се дуваат толку... па Серие А, и 1/4 финале во ЛШ... сум задоволен..... јас сум си скромен човек :) :)
Лукааассссссс!!!!:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Лукааассссссс!!!!:pos2::pos2::pos2::pos2:
пред 10 сек, правев со другар муабет за тоа.... јас му кажав: "ednostavno Moratti e sudijata, a Moratti ne pusta vo trka so Lamborghini, Ferrari, McLaren - YUGO"

нема шанси да му се дадат одврзани раце во Интер, кога еден Мурињо немаше одврзани раце, Рафа нема шанси покрај се што направи од Ливерпул...
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
нека му е со ПОМИН на Рафа... мое мислење зима 1 од Ливерпул со него 100%... па да освоиме Италијански и Европски Супер Куп, и Светски куп, да ги обединиме тие ебани 6 титули што каталонците се дуваат толку... па Серие А, и 1/4 финале во ЛШ... сум задоволен..... јас сум си скромен човек :) :)
Да те поправам, имаш неколку печатни грешки..

1. Секој оној тим кој почнува нова сезона има можност да освои максиум 4 титули (Супер Куп, Куп, Првенство и ЛШ/Куп УЕФА)
2. Оној тим кој минатата сезона ја освоил Лигата на Шампиони има можност да освои 6 титули ( Светско Клубско и Европски Супер Куп + овие погоре)
3. Никој, никогаш нема освоено 6 титули во една сезона!

Мислам дека сега малку појасно ќе им биде на многумина..
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Џабе им е на Милан,Рафа ја има силата :)
 

Dominator

INTER per siempre
Член од
5 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Со среќа нека ни е новиот тренер!Се надевам ке ни донесе 6 скудето по ред и одбрана на круната во ЛШ.Се навикнавме на најдобриот The special one..кој и да го донесеа не е достојна замена.Фала ти Жозе,добро дојде РАФА !Форца ИНТЕР !
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Да те поправам, имаш неколку печатни грешки..

1. Секој оној тим кој почнува нова сезона има можност да освои максиум 4 титули (Супер Куп, Куп, Првенство и ЛШ/Куп УЕФА)
2. Оној тим кој минатата сезона ја освоил Лигата на Шампиони има можност да освои 6 титули ( Светско Клубско и Европски Супер Куп + овие погоре)
3. Никој, никогаш нема освоено 6 титули во една сезона!

Мислам дека сега малку појасно ќе им биде на многумина..
Не е ни возможно да се освојат 6 титули во една сезона, нема толку натпреварувања, но, возможно е 6 титули да се освојат во една календарска година, како што тоа го направи Барса.
Али онака, по дифолт доаѓа она " 6 титули во една сезона". :)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Не е ни возможно да се освојат 6 титули во една сезона, нема толку натпреварувања, но, возможно е 6 титули да се освојат во една календарска година, како што тоа го направи Барса.
Али онака, по дифолт доаѓа она " 6 титули во една сезона". :)
Возможно е, Суперкуп на Италија, Серија А, Куп на Италија, Суперкуп на Европа, Светско клупско првенство и ЛШ, се на се, 6. :)
Барса од овие не освои 2, купот на Шпанија и ЛШ.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Не е ни возможно да се освојат 6 титули во една сезона, нема толку натпреварувања, но, возможно е 6 титули да се освојат во една календарска година, како што тоа го направи Барса.
Али онака, по дифолт доаѓа она " 6 титули во една сезона". :)
Ако и самиот знаеш што кажа човече..

Како тоа под дифолт?
Се знае една сезона што е.. Од Септември до Мај месец.. Нема тука години, или векови..
Ко сега јас да ти речам Интер има освоено 6 титули.. 3 оваа година, 1 суперкуп лани, а лига на шампиони и светски куп во 65!
Ај размисли уште еднаш што напиша..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom