Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Маскерано ако дое - Станковиќ или Мота (најверојатно Станко) ке биде ЗАКОВАН на бенч..


Ни треба средина и бек , др. имаме =)
Кога ќе видите ако си оди Маикон не ни треба ни бек, лево Киву десно Маикон, а Хавиер и Сантон може да играат и на двете позиции...
Значи само еден солиден среден играч и зашо да не и Аквилани или Монтоливо...
 
B

boki10messi

Гостин
http://www.goal.com/en-gb/news/2890/world-cup-2010/2010/06/05/1960499/nigel-de-jong-arjen-robben-injury-is-a-real-blow[/url]

Holandija - Costa Rica
:pos::pos::pos::pos:

goal.com i se e mozno...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Друже да не си ја промашил темата? :pos:
Смеј се, чекај сега на нашиве "спортски" портали кога ќе го преведат истово.... Како и со 10те македонски знамиња во финалето од ЛШ а тие беа од пред 2 месеци....
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Во секој фан клуб го начкрапал ова.:) Нема работа бе, нека си игра.:)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Сеа јес да прочитав на 24фудбал, ама ваљда вистнита е изјавата на Маикон, дека сака да остане во Интер и дека ќе си замине само ако клубот се реши да го продаде. Секоја чест за Маикон, ова поштуам.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Морати одлучил, Бенитез од понеделник е новиот тренер на Интер

--- надополнето ---

Сеа јес да прочитав на 24фудбал, ама ваљда вистнита е изјавата на Маикон, дека сака да остане во Интер и дека ќе си замине само ако клубот се реши да го продаде. Секоја чест за Маикон, ова поштуам.
Има и на нашиот сајт, а ти читаш од 24фудбал :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Маикон од една страна сакам да остане бидејки го почитувам,но од друга страна незнам како ке игра оваа сезона па и да биде продаден нема да биде толку лошо затоа што ем ке извадиме на него пари ем Сантон ке си игра десен бек:toe:!!Сакам оваа сезона во средина да се појачаме и ништо друго,бекови имаме иако нема да биде лошо да дојде и Коларов!!

--- надополнето ---

Морати одлучил, Бенитез од понеделник е новиот тренер на Интер

--- надополнето ---



Има и на нашиот сајт, а ти читаш од 24фудбал :)
Ајде со среќа!!!Да ни носи многу победи и трофеи и се надевам достојно ке го замени Мурињо,од него очекувам одбрана на титулата а тоа значи 20 титули и 2 звезди на дресот:vozbud:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Сеа јес да прочитав на 24фудбал, ама ваљда вистнита е изјавата на Маикон, дека сака да остане во Интер и дека ќе си замине само ако клубот се реши да го продаде. Секоја чест за Маикон, ова поштуам.
Истото го изјави МАИКОН веднаш на интервјуто после освојувањето на Лигата на Шампионите!

--- надополнето ---

Добро вечер!Примате ли нови членови на фан клубов? :)ФОРЦА ИНТЕР!
Секако дека примаме.Дури и нов тренер примивме во ИНТЕР!РАФАЕЛ БЕНИТЕЗ!Па не е и толку лош избор Рафа,да бидеме реални!
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
значи бенитез, а?
немаше поарен некој?
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Бенитез а? Не се жалам.. Што и да е.. Полна ми е душата.. :pipi:

Како и секој странски тренер, кој заминал во друга земја, така и Бенитез ќе си донесе најмалку еден Шпанец..
Додека ги вртите овие трансфер имиња кои веќе одамна се врзуваат со Интер, мене баш ме интересира кој ќе биде тој Шпанец..
Ако тоа биде Торес, тогаш највероватно ќе го гледаме Интер со двајца напаѓачи.. Искрено јас сум за таа варијанта.. И да не дојде Торес, јас сум за 4-4-2..
Друга варијанта е тоа да биде некој од средината на теренот.. Силва можеби.. Којзнае ќе видиме..
Како и да е едвај го чекам мечот со PRK Hekari United :pipi:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Прво...нека ни е честито новиот тренер,за мене најдобра варијатна после Мурињо,Италија е загарантирана со Бенитез,пак ке кажам,исто така Купот и Супер Купот,прашање е само ЛШ и одбрана на титулата.
Е сеа читам шпекулации дека најверојатно ке дојдат со него Дирк Кај и Маскерано.Кајт е тотално непотребен,освен ако е задоволен со клупата,ист случај и со Маскерано,мада не верувам дека ке дојде некој од овие двајца.

Второ...Фала курцу му текна на свињата дебела Раиола да каже една добра работа во врска со копиљот наш.Ако се освести котлево и почне да се однесува како што треба,цела вечност ке остане во Интер,едноставно ваков играч не се пушта да си отиде...

Трето...ФА можеше да ургира да се доведе Капело,Кире ке беше задолжен за трансферите на Мавуба,Афелај и снабудвањето со пиротехнички материјали...а ние ке го цуцавме пивото :pos:

Се на се задоволен сум со тренерот,подобра варијанта и нема од Бенитез,освен Капело,ама старчето сумњав дека ке го дадеше максимумот во Интер,ако се знае дека со Милан и со Јубе ги постигна скоро сите успеси,така да...Benvenuto Rafa ! :)
Желен за докажување после разочарувањето наречено Ливерпул,нема да си ги бира сам трансферите,едноставно топоини.
Остануваат уште некој 2-3 засилувања во средниот ред и одбраната и то је то...:D

П.С 6 години по ред ке ги плескаме “ривалите“ како сакаме :pipi:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ќе правите нови маици/дресови за брзо време? Имате во план?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom