Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Добро Кире поставено е ова неколку страни наназад,дај бе ко за промена отворај почесто inter news,подобро информации има,ова 24фудбал и спортденес ти го уништи мозокот,само тоа читаш.

Кој го ебе Ибра веке,не игра за нас,нек си оди во Малме сега,нека игра таму...

На Нослето е дали ке се убие или не,и да се убие,сигурно нема да тажиме,напротив,јас ке правам банкет и сите сте поканети :icon_lol::pos:

За засилувања тераме на желби и шпекулации,барем додека не се доведе Капело,е тек тогаш ке почнат оние вистинските шпекулации,не овие кур се тресе у ладна вода...

Коларов не ни треба нешто особено,турете му пепел на Реал,ке го уништи и овој играч како повекете претходните сезони,приоритет на новиот тренер ке му биде уште еден везњак од типот на Снајди,еден централен дефанзивец како замена и тоа е тоа,Калчото,Купот и СуперКупот се наши,едино останува да браниме титула во ЛШ...
 
M

mercenary

Гостин
"а останатите 6 ќе бидат регулирани преку соработка на трансфер пазарот"...
Хмм..кој би можело да им го зееме?
Не би било лошо да го зееме ВДВ за едно 15 мил,изглеа сакаат да го продаваат.Може ќе се препороди во Интер,исто како Снајдер :pos:

- Камби -
- Снајдер - В.Д. Варт -
...и не е така лошо.Плус уиграни се со Снајди од репрезнатацијата..:turn:
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Добро Кире поставено е ова неколку страни наназад,дај бе ко за промена отворај почесто inter news,подобро информации има,ова 24фудбал и спортденес ти го уништи мозокот,само тоа читаш.

Кој го ебе Ибра веке,не игра за нас,нек си оди во Малме сега,нека игра таму...

На Нослето е дали ке се убие или не,и да се убие,сигурно нема да тажиме,напротив,јас ке правам банкет и сите сте поканети :icon_lol::pos:

За засилувања тераме на желби и шпекулации,барем додека не се доведе Капело,е тек тогаш ке почнат оние вистинските шпекулации,не овие кур се тресе у ладна вода...

Коларов не ни треба нешто особено,турете му пепел на Реал,ке го уништи и овој играч како повекете претходните сезони,приоритет на новиот тренер ке му биде уште еден везњак од типот на Снајди,еден централен дефанзивец како замена и тоа е тоа,Калчото,Купот и СуперКупот се наши,едино останува да браниме титула во ЛШ...
Брате што имаш толку против Реал ?? нели премногу пријателски ни беа настроени клубовите..само јадеш ..... за Реал..играчи уништувале а ? како може да те уништи еден клуб ?? тоа не ми е јасно..ај сфаќам да кажеш за некој играч кој ич не добил шанса да заигра па да биде продаден..наспротив СИТЕ добија шанса да играат..ама лошо е тоа што сите мислат дека кога ќе отидеш во Реал патиките сами ти трчаат...некои беа продадени поради повредите..како Робен и Вудгејт...Што не се уништи некој играч од типот на Рамос ..Роналдо ..Игуаин.. Марсело Зидан Роналдо стариот и другите,да не наведувам премногу се...се трудатна теренот..и нормално дека нема да бидат уништени..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Брате што имаш толку против Реал ?? нели премногу пријателски ни беа настроени клубовите..само јадеш ..... за Реал..играчи уништувале а ? како може да те уништи еден клуб ?? тоа не ми е јасно..ај сфаќам да кажеш за некој играч кој ич не добил шанса да заигра па да биде продаден..наспротив СИТЕ добија шанса да играат..ама лошо е тоа што сите мислат дека кога ќе отидеш во Реал патиките сами ти трчаат...некои беа продадени поради повредите..како Робен и Вудгејт...Што не се уништи некој играч од типот на Рамос ..Роналдо ..Игуаин.. Марсело Зидан Роналдо стариот и другите,да не наведувам премногу се...се трудатна теренот..и нормално дека нема да бидат уништени..
Немам против Реал ништо,муабетот ми беше сосема друг...очекувате сите премногу од сите тие звезди,мислите титулите сами ке ви дојдат.Премногу донесени звезди и пола од нив се уништија таму,како Овен,Кака-од овој очекувавте се и свашта,а влече и тегне повреди цела сезона,па сеа ке го шиткате,пошо Перез си ги поврати парите од продажбата на дресови,Пепе во Порто зверка,во Реал се мрдна,почна да тепа фудбалери,Гаго-не трошам зборови за овој...Бензема,Дренте и ред други звезди...

Дали добивале шанса или не,не ме интересира,пошо премногу донесени звезди во еден тим не ваља...ама кога ке заминат во друг клуб на пример се препородуваат,во случајов Камбијасо,Самуел,Снајдер.

Кака добиваше шанса ептен во Реал,не видовме ништо од него,Робен и Снајди се форсираа ептен,а беа донесени како “големи“ засилувања...


Повеке ми се допагаше Реал во времето на Зидан,Карлос,Фиго...тогаш разумно се фрлаа пари на засилувања и се покажаа како ефикасни со многу доведени титули,а не овој Реал кој само фрла пари,а нема резултати
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Немам против Реал ништо,муабетот ми беше сосема друг...очекувате сите премногу од сите тие звезди,мислите титулите сами ке ви дојдат.Премногу донесени звезди и пола од нив се уништија таму,како Овен,Кака-од овој очекувавте се и свашта,а влече и тегне повреди цела сезона,па сеа ке го шиткате,пошо Перез си ги поврати парите од продажбата на дресови,Пепе во Порто зверка,во Реал се мрдна,почна да тепа фудбалери,Гаго-не трошам зборови за овој...Бензема,Дренте и ред други звезди...

Дали добивале шанса или не,не ме интересира,пошо премногу донесени звезди во еден тим не ваља...ама кога ке заминат во друг клуб на пример се препородуваат,во случајов Камбијасо,Самуел,Снајдер.

Кака добиваше шанса ептен во Реал,не видовме ништо од него,Робен и Снајди се форсираа ептен,а беа донесени како “големи“ засилувања...


Повеке ми се допагаше Реал во времето на Зидан,Карлос,Фиго...тогаш разумно се фрлаа пари на засилувања и се покажаа како ефикасни со многу доведени титули,а не овој Реал кој само фрла пари,а нема резултати
Почекај сеуште е прва година од галактико 2...Кака на 15 натпревари има постигнато 10 голови и 7 асистенции..другите натпревари беше повреден...јас незнам што треба да очекуваме од него ?? да даде 60 голови,а тој е играч од средината на теренот и е креатор на игра...само тоа е..има некои луѓе кои гледаат фудбал 2 години..и мислат дека во фудбалот треба само да постигнеш гол за да бидеш најдобар во тимот..најбитно е движењето без топка...не се однесуваше ова до тебе..зборувам за тие што го критикуваа Кака(фановите на барселона кои гледаат фудбал од 2006 кога по втор пат освоија титула,сигурно не станале фанови на барса од 2002-2003 кога играа куп уефа) а ти си само прочитал на форумов дека е ептен слаб и затоа така зборуваш...извинете за офф топик .. не ви се мешам веќе...благодарам за мурињо..ептен го посакував во Реал Мадрид..се надевам ќе ве наградиме со некој добар фудбалер..
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
А ко ќе изеди некогаш за Интер гомна( а ќе биди и тоа), тогаш што ќе искоментирате ?!

Фала му за се, ама сеа нека крши глава во Реал, тоа од него што се бараше во Интер си го напрај, доволно е.
Не верувам дека Мурињо ќе искоментира нешто контра Интер.Тој кажа дека интер го засака повеќе од Челзи.

--- надополнето ---

Фала ти Мурињо за све што направи за Интер а најбитното после 45 години ни донесе ЛШ:cuc::cuc::cuc:!!!Незнам што толку се оптоварувате со Маикон коа го имаме златниот Сантон на неговата позиција,Маикон е најдобар бек али ако добиеме добра понуда од Реал ја сум да го продадеме и со тие пари ке земеме супер играч(Хамшик) и плус од приходите од ЛШ 100 милјона ке може да го земеме Коларов и Гаго од Реал (моја желба)
Хамшик може,но Гаго не.Лев бек да си земеме,а за средина ако дојде Хамшик ок е.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пошо очигледно формацијава нема да функционира веќе ко шо беше ....ипак др. тренери др. формации и мислења имаат ....

Ја би да Балотели се форсира ...бар да имаме некој шо знае колку/толку да игра со глава во напад ...... И би да ако веќе се трампа Маикон ....или да им земеме МНОГУ пари ...или да ни го дадат Марчело/Серхио Рамос + нешо кеш као доплата ....

Од Средина ни треба уште еден налик Снајдер ...за да не зависи од еден играч средината ... а пошо гарантирам дека нема да има место за ВДВ во Реал ....да им го земеме ВдВ и да решиме проблемот со средината ....

Млад/добар/јак и солиден шут + уиграни со Снајдер од репрезентација ..... Мх Мх .......

А МОЖЕ И КВАРЕЖМА ДА СЕ ЗАДРЖИ ПА да играме преку КРИЛА А ???? хахахахха

Балон Д ОР може ке земе .......
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Да не сакате пола тим за Маикон? Доста ви се Мигуел Торес и 10м бе...кај има човекот 55 год па уште бирате:tv:

--- надополнето ---

Добро Кире поставено е ова неколку страни наназад,дај бе ко за промена отворај почесто inter news,подобро информации има,ова 24фудбал и спортденес ти го уништи мозокот,само тоа читаш.
Па коа не разбира ни збор Англиски мора Македоснки страници...така ли е бе кирца, ПОШТЕНО:smir:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Па истото го преведуваат тие од Англиски,Германски или Шпански сајтови.Само што тие самите кажуваат дека е шпакулација а нашиве преовеличуваат и земаат здраво за готово.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да не сакате пола тим за Маикон? Доста ви се Мигуел Торес и 10м бе...кај има човекот 55 год па уште бирате:tv:
Добро е да сонувате дека можете да го земете најдобриот десен бек на светот :tv:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Добро е да сонувате дека можете да го земете најдобриот десен бек на светот :tv:
Шала на страна сеа...мое мислење е дека можете слободно да си го задржите, Рамос го имаме ама Мурињо сака да го игра како штопер...па за џабе ли се фрлија толкави пари на Албиол бе:tapp:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Се согласувам со тебе.Секогаш Мурињо ќе остане за нас еден специјален тренер!Да не ме слушне ДУМАН однекаде!
А ко ќе изеди некогаш за Интер гомна( а ќе биди и тоа), тогаш што ќе искоментирате ?!

Фала му за се, ама сеа нека крши глава во Реал, тоа од него што се бараше во Интер си го напрај, доволно е.
Ciao Mourinho,Benvenuto Capello :)


Ајде Думан удри му едно финално хејтање на Мурињо,без фала да му кажеш :icon_lol:

Фала ти Мурињо за се,еден и единствен си,па се надеваме дека еден ден пак ке се вратиш во клубот кој највеке те сакаше и уште те сака,кај навивачите кој те обожаваа и уште те обожаваат,на кој им беше и сеуште си им идол...Срекно легендо !!

Тоа е се знаеше уште пред некој ден,сега треба да се запне по Коларов со сите сили да им се земе на Реал,пошо читам заинтересирани биле за него,ама курац,кога немаат Србин во екипа да го разубеди да отиде таму :icon_lol:
Занего повеќе ниеден збор нема да трошам.
Цела година го критикував, но никогаш нереков да си заминет. Во неколку постови пишав дека Мурињо би се согласил да останет во Интер до крајот на неговиот живот.
Моите согледувања се следни:
ПОЗИТИВНИ - тренер кој воведе дисциплина, ред и најважно победнички менталитет. тренер кој несакаше пораз, тренер кој вербално никој неможеше да се носи со него, ај што тренерите ги имаше замолкнато, тоа го правеше и со газдите на противничките клубови. Човек кој знаеше што треба да си сработи од неговиот договор.
НЕГАТИВНОСТИ:
Често пати неговите трансфер барања биле промршена работа, човек кој не си стои на збор, човек кој не понижи и покрај тоа што сите го прифатија од МАКСИУМ - Масимо Морати, сите играчи, сите навивачи на Интер.
Знам дека после кратко време ќе заборави на Интер, иако не верував но кога го видов видеото кога бил во Барса и неговата изјава, истото ќе го направи после некое време и за Интер. Не е оправдување дека барал нов предизвик. Зарем има поголем предизвик прв да бидеш што си одбранал титула со иста екипа.
Со еден збор, тој одсекогаш си го сакал Реал Мадрид, инаку немам друго објаснување, да прифатеш помала плата, да прифатеш да си во клуб кој нема да ти даде одврзани раце ни со кој состав ќе настапеш на теренот. МУРИЊО го сакал РЕАЛ МАДРИД, а нас не убедува спротивното.
Само едно ќе ве уверам дека и Мурињо до в година како Ибрахимовиќ ќе праша дали се вклопува во плановите на Интер.
Сега ги оправдувам некој фанови на форумов што го критикуваа Ибра. Истата приказна се повторува и со Мурињо.
Прв пат се случува тренер да не напуштил по негова воља, досега на сите тренери им удираше Максиум Морати клоца.
МАКСИУМ - Целосното име на Морати.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom