Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
@duman напна премногу со своите фантазии.Убаво ти кажа Иван,во Италија 5 год по ред Интер,во Англија Манчестер беше 3 по ред,пред тоа Челзи а еве и годинава.Тоа што таму играат најголемите ѕвезди и што го имаат најјакиот дерби натпревар во светот Ел Класико,ја прави да не речам најјака,ама после Англија најјака.А да не забораваме дека има и годинава успеси.А.Мадрид освои ЛЕ.Знам дека ти е криво за заминувањето на Интер но тоа е...сега гледајте тркајте се со Милан земајте ги талентите од Палермо и Сампдорија :pos:.А јас Мурињо го чувам дека е тренер на Реал,не дека ја елиминира Барса.
Италијанската 100 години била најака лига во свеот сега заради местењето е во криза на пак ќе се врати таму каде што и е местото.

Во Шпанија има еден дерби натпревар во Италија 5 .

Интер,Јувентус,Милан,Рома,Лацио,Наполи,Самдорија се се тоа тимови со историја.

И еве дедовците од Милан партал ве направија на Бернабеу што не ги победивте 5-0 нели така се залетувавте пред мечот.

А во Шпанија колку е изедначена лигата само погледнете ја гол разликата на првите два тима со останатите.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Никој не рече дека е изедначена,а изедначеноста не ја прави најјака лигата.Не го колку вреди тоа што игра во неа.И дај не ме смеај сега.Милан-Наполи дерби меч пред 30.000 гледачи:pos:
 
M

mercenary

Гостин
Ти поќе навиваш против Реал,отколку за Интер.Барем префрли се во Барса и така ги обожаваш повеќе нив отколку Интер.И што си се занесил толку дека Реал умира по играчите Интер.Забори кој беше тимот што му правеше чистка на Реал,секоја година.:salut:
:pos: :pos: :pos:
Ова е добро или лошо?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
:pos: :pos: :pos:
Ова е добро или лошо?
Па не знам ни самиот.Интер можеби беше во корист тоа што ги земаше истите играчи за поефтини пари.Само оваа година благодарение на Мурињо,Снајдер се покажа одличен трансфер за Интер а кобен за Реал.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Е ајде сега кажи ми ја разликата?
Мене некако најмонотоно ми делува изминативе 10 год Шпанија, а тебе? И погрешив за едно, само 3 пати не биле Барса и Реал..

Извини што пак се умешувам, ама лани не продадовме еден... Ибрахимовиќ се викаше?
Извини што се умешувам, ама Златан никогаш не беше најдобар :pipi:
Шала на страна..
Лани беше друга приказна.. Си замина најдобриот, ама го имавме Мурињо.. Тоа му даваше голема самодоверба на другите..
Сега ако замине Мурињо, таа празнина треба да се пополни со некоја екстра ѕвезда, на некој начин да не се изгубат во психата толку фудбалерите..
Морати е свесен за тоа и затоа ја дава таа изјава во која вика Мурињо има клаузула според која може да си оди, Милито нема такво нешто!
Тоа јасно ни дава до знаење дека тој не оди никаде.. А дека Реал ќе се наддава со нас за 31 годишен, тешка работа..
Е сега Маикон е друга приказна.. Најдобар е.. Али сега е моментот кога се прават пари на него.. А на клупата имаме млад играч кој штета е толку долго да биде во сенка..
Можеби нема да бидеме така активни од страната на Маикон како него, но со носење на некој екстра фудбалер би добиле во некој друг дел од теренот поголема сила..
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
@duman напна премногу со своите фантазии.Убаво ти кажа Иван,во Италија 5 год по ред Интер,во Англија Манчестер беше 3 по ред,пред тоа Челзи а еве и годинава.Тоа што таму играат најголемите ѕвезди и што го имаат најјакиот дерби натпревар во светот Ел Класико,ја прави да не речам најјака,ама после Англија најјака.А да не забораваме дека има и годинава успеси.А.Мадрид освои ЛЕ.Знам дека ти е криво за заминувањето на Интер но тоа е...сега гледајте тркајте се со Милан земајте ги талентите од Палермо и Сампдорија :pos:.А јас Мурињо го чувам дека е тренер на Реал,не дека ја елиминира Барса.
Златко , јас за Мурињошто си оди се радувам, ќе дојди Михајловиќ, а верувам дека за една година Реал ќе бара нов тренер.
Жозе Мурињо е само еден обичен клошар, тоа го реков неколку пати оваа година.
Еден член на форумов добро рече, Мурињо со играчите не управуваше со џоистик па сега сигурно нема да забораваат да играат фудбал.
Една споредба, Рајкард си замина од Барса, на негово место дојде анонимниот Гвардиола без никакво прволигашко искуство. Резултатот беше посилна Барса.
Ако Интер ја спроведе политиката на Барса, да се откаже од услугите на Марига, Мунтари, Станковиќ, Занети ( пензија), Матераци (пензија). А на нивно место неколку добри играчи: Хамшик, Озил, Варгас, Сантон ( да игра постандардно ).
ФОРЦА СИНИША МИХАЈЛОВИЌ

--- надополнето ---

Не, глеам и Маикон и Милито го продадовте веќе, а за тие што ги наброја сеа ич око не ми трепнува, туку кај ќе најме играч како Маикон, тоа да ми го објасниш, ај за Милито ќе се најди замена некако.
За Маикон имаме замена Сантон...но јас несум Маикон да си замине уште 2-3 сезони.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
@duman

1. Мурињо не е клошар, остави го ти Чомбе..
2. Михајлович ако дојде во Интер оваа година јас ќе се обесам.. Човекот вчера почна да тренира.. Катанија и Болоња му се досега во неговото CV..
А ти тука лобираш за него.. Дај не зезај..
Дај да направиме и ние потег како Реал барем еднаш.. Да купиме некој тренер.. Да му го раскиниме договорот.. Зошто не на некој како Венгер да речеме..
Нас ни треба некој да продолжи кон 6 титули.. Не некој почетник..

П.С. Памти што велам.. Ако оваа година биде Михајлович јас ќе се обесам.. Или ќе се фрлам кај ИоСоно во дрим..
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ти така мислиш:pos2: џабе ние и вие дискутираме тука ќе видиме што ќе се деси а јас сум 100% сигурен дека маикон оди во Реал....ПС Италијанскиот фудбал оти надолу и надолу...:tapp:
За твојот Јувентус тоа е 100% точно, вчера се понадевавте на победа против Њујорк, но и тој ве плесна. Вие со вашиот „гранде“ Моџи сами се закопавте.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Извини што пак се умешувам, ама лани не продадовме еден... Ибрахимовиќ се викаше?
И повторно, недостатокот на Маикон воопшто не е клучен за нас, и не се воопшто луди што за добра пара ќе го дадат. И после 5-6 супер трансфери минатава сезона, од каде ни нам сега такво знаење да ги спориме Бранка и Ориали? Луѓето лани одработија за чиста 10-ка и си одат пак по истата шема. Нема што да се плашиме.
Eднаш не послужила среќата, ама уште еднаш не верувам дека ќе не послужи и дека на таа позиција ќе донесиме некој што игра во таква форма, а и од таков калибар како Маикон.
За Милито сум убеден дека ќе најдиме играч/напаѓач, ама за Маикон тешка работа.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Се утепав од читање и никој ништо конкретно не кажа...

Ај Думан кажи ми зашто Михајлович? И само со факти поштувам пост....

Зашто ако си отиде Мурињо Интер да пропадне?

Што мислите, зашто си отиде Мурињо? Јас мислам дека си отиде(ќе си отиде) бидејќи знае дека шансите по втор пат да ја освои титулата со еден ист тим се многу мали и не сака да потроши уште една година во Интер кога може да го земе Реал во периодот кога имаат добри играчи и со плус 2-3ца ќе може да стигне до финалето....
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Eднаш не послужила среќата, ама уште еднаш не верувам дека ќе не послужи и дека на таа позиција ќе донесиме некој што игра во таква форма, а и од таков калибар како Маикон.
За Милито сум убеден дека ќе најдиме играч/напаѓач, ама за Маикон тешка работа.
Не би сакал Мајкон да си отиде во ниеден случај, едноставно уживам да го гледам на теренот, моментално нема конкуренција на неговата позиција.
Сепак доколку пристигне вистинска понуда, Морати би го пуштил да замине.
Нема потреба да се бара замена... доколку има среќа со повредите, Сантон има потенцијал да биде еден од најдобрите десни бекови во светот.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Па не знам ни самиот.Интер можеби беше во корист тоа што ги земаше истите играчи за поефтини пари.Само оваа година благодарение на Мурињо,Снајдер се покажа одличен трансфер за Интер а кобен за Реал.
Па вашиот голем Валдано убаво кажа дека Шнајдер и Робен не се погрешно продадени, на нивно место беа донесени Кака и К.Роналдо...
Ако споредеш која двојка е подобра Кака - Роналдо или Робен - Шнајдер = нетреба си многу паметен.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Италијанската 100 години била најака лига во свеот сега заради местењето е во криза на пак ќе се врати таму каде што и е местото.

Во Шпанија има еден дерби натпревар во Италија 5 .

Интер,Јувентус,Милан,Рома,Лацио,Наполи,Самдорија се се тоа тимови со историја.


И еве дедовците од Милан партал ве направија на Бернабеу што не ги победивте 5-0 нели така се залетувавте пред мечот.

А во Шпанија колку е изедначена лигата само погледнете ја гол разликата на првите два тима со останатите.
Кој се тие 5 натпревари. Ако ги сметаш дербијата од типот на Рома Лацио, тогаш за дерби треба да го сметаш и Реал Мадрид - Атлетико Мадрид.
За вториот болд, зар само Барса и Реал се тимови со историја. Ако во Италија Рома, Лацио, Наполи и Самдорија се тимови со историја ( што и се ), ондак во Шпанија се Атлетико М, Валенсија, Атлетико Билбао, Депортиво Ла Коруња, Реал Сосиедат...иако Сосиедат е моментално у втора лига
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Eднаш не послужила среќата, ама уште еднаш не верувам дека ќе не послужи и дека на таа позиција ќе донесиме некој што игра во таква форма, а и од таков калибар како Маикон.
За Милито сум убеден дека ќе најдиме играч/напаѓач, ама за Маикон тешка работа.
Ми се смачи да ти одговарам за замената: Сантон десно, Коларов/Варгас лево, кажи ми што фали? И јас немам ништо против Маикон да остане, ама дечкото си има огромен проблем со мотивацијата. После Х натпревари дискутиравме за неговото влечкање по терен. Сега кога освои ЛШ останува и таму да почне да се влечка. Има огромна сила и многу малку техника. За разлика од него Давиде нема толку сила ама е технички попоткован, и е иднина на Интер.

Целата филозофија е дали ќе продаваме една екстра ѕвезда за КЕШ. Ако одлучат така, некој од Балотели, Маикон или Цезар треба да си оди. И ништо страшно нема да биде, нити Вивиано ќе прима голови низ уши, нити промаја ќе дува десно, нити пак ќе нема кој да даде гол. Кулирајте малце.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
MILAN - Record hits for a record team. Inter's Champions League triumph produced record numbers for the club's official website inter.it.

On Sunday 23 May, the day after Inter beat Bayern Munich 2-0 to lift the big-eared trophy, 1,137,560 users viewed a total of 5,859,974 pages to beat the previous record of 923,621 unique users and 4,603,003 page views after Inter's semi-final return-leg triumph in Barcelona.

Inter's online store also set a new record yesterday. Over one million pages were visited and 8,004 orders received for a total of €440,000, smashing the previous record of 1,380.

The month of April 2010 was a record month for inter.it, with 10,235,540 unique users viewing a total of 42,088,019 pages.

And with a few days to go until the end of May, we're on course for a new record. So far, 10,165,529 unique users have viewed 45,415,739 pages....
Ете како стигаат пари со едно финале....

Него иосоно дај инфо колку луѓе ја отвориле www.fcinter.com.mk во саботата и неделата?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom