Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Рома не заслужи пораз, имаше 3 недосудени пенали(2 играња со рака и еден од сторари кога го клизна вучинич) али кога ќе ми текне на какви се ебени судење не натртија нас сезонава се ми е рамно.....

Бриши постот дур не видел пупоне бе :tv::tv: 2 месеца ке го дрви =)

Ја мислам дека Барселона доби уште минимум 20 навивачи на форумов после реметчево :tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Знам што ќе речеш сега..
Ќе ми вратиш да не се однесувам како мало дете.. Дека има време до крај.. А да знаеш колку би сакал да си ги изедеш овие зборови кои ги цитирам..:pipi:
Прилепчанец, ова за мене беше аналогно на Чудо, а истите се реткост у животот, не можам сеуште да сватам како Рома кикснаа, и не само што кикснаа, него и изгубија 3 драгоцени бодови, ни ебан бод не земаа.

Сега на Интер им одговара и нерешено со Парма за Рома, бидејќи ако денес Рома изиграа нерешено, тогаш со X со Парма ке се израмнеа со бодови на табела но ке имаа подобар меѓусебен, нормално, Интер и меч помалце, со Лацио гости.

Незнам, немам зборови, ова е чудо, божји дар, ете го среќното соѕвездие на Мурињо, повторно излегува на површина, НАСА нека го пронајдат, таму е и суштината на самиот универзум, каков Церн какви глупости.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Аватар во чест на Giampaolo Pazzini
Ако пред две години со два гола Златан ја донесе 16-та титула, вечерва исто со два гола Giampaolo Pazzini ни ја носи 18-та титула.
П.С Масимо Морати земиго Giampaolo Pazzini и платимо по 5 милиони евра по сезона.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Конечно некој да изигра и за нас.Јас велам ја нема Рома таа психолошка стабилност кај играчите како што ја има ИНТЕР.Тоа се покажа вечерва,притисокот врз рома(првото место) ги спушти на земја.Сега останува оваа втора шанса максимално да ја искористиме а верувам во тоа.ТРИ ТРОФЕИ ВО РАЦЕТЕ НА ХАВИЕР ЗАНЕТИ годинава.
Напред момци,а рома нека си биде на нејзиното заслужено 2 место.
Нека и е наздравје бричењето од ЏАНПАОЛО ПАЦИНИ вечерва......
 
R

Rigel Kent

Гостин
Прилепчанец, ова за мене беше аналогно на Чудо, а истите се реткост у животот, не можам сеуште да сватам како Рома кикснаа, и не само што кикснаа, него и изгубија 3 драгоцени бодови, ни ебан бод не земаа.

Сега на Интер им одговара и нерешено со Парма за Рома, бидејќи ако денес Рома изиграа нерешено, тогаш со X со Парма ке се израмнеа со бодови на табела но ке имаа подобар меѓусебен, нормално, Интер и меч помалце, со Лацио гости.

Незнам, немам зборови, ова е чудо, божји дар, ете го среќното соѕвездие на Мурињо, повторно излегува на површина, НАСА нека го пронајдат, таму е и суштината на самиот универзум, каков Церн какви глупости.
Vo slucaj na ist broj bodovi koj ima prednost ?
Znaci uste ne e se zavrseno , klucen e natprevarot so Lazio.

Vo sekoj slucaj sega sme na prvo mesto:pipi:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Say hellooooo to new champions!!!! Тројна круна!!!:vozbud: Не ми се верува сеуште:eek:lee:

Сега видовме како можат да трчаат овие лешинарите од Рома, а не како до сега, ќе дадат гол-два, имаат предност и само влечење и легање по терен!

За Пацини секоја чест!!!

Сега уште Барса да ја поминеме во среда и полна капа. Во ова и не се сомневам!

Уште помалку се сомневам во кикс против Лацио, кој има +6. Сега ќе излезат муабети тешко е на Олимпико, во сред Рим нема шанси. Па на Олимпико Самдорија ја победи Рома, па Интер не можел Лацио, пих.....

Честито тројна круна мајстори :cuc:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Say hellooooo to new champions!!!! Тројна круна!!!:vozbud: Не ми се верува сеуште:eek:lee:

Сега видовме како можат да трчаат овие лешинарите од Рома, а не како до сега, ќе дадат гол-два, имаат предност и само влечење и легање по терен!

За Пацини секоја чест!!!

Сега уште Барса да ја поминеме во среда и полна капа. Во ова и не се сомневам!

Уште помалку се сомневам во кикс против Лацио, кој има +6. Сега ќе излезат муабети тешко е на Олимпико, во сред Рим нема шанси. Па на Олимпико Самдорија ја победи Рома, па Интер не можел Лацио, пих.....

Честито тројна круна мајстори :cuc:

ИСТОВО ама баш ИСТОВО го мислам цела сезона ... у гз да се ебат ...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Споменик треба на Пацини да му изградат во Милано:toe:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Прилепчанец, ова за мене беше аналогно на Чудо, а истите се реткост у животот, не можам сеуште да сватам како Рома кикснаа, и не само што кикснаа, него и изгубија 3 драгоцени бодови, ни ебан бод не земаа.

Сега на Интер им одговара и нерешено со Парма за Рома, бидејќи ако денес Рома изиграа нерешено, тогаш со X со Парма ке се израмнеа со бодови на табела но ке имаа подобар меѓусебен, нормално, Интер и меч помалце, со Лацио гости.

Незнам, немам зборови, ова е чудо, божји дар, ете го среќното соѕвездие на Мурињо, повторно излегува на површина, НАСА нека го пронајдат, таму е и суштината на самиот универзум, каков Церн какви глупости.
Слушај сеа.. Не разлагај многу.. Да не го кркаш..:smir:
И пораз нејзин, и нерешено со Сампдорија, значеше дека ние мора да тепаме до крај се, бидеќи во едниот случај ќе не поминеа со 1 бод, во другиот случај со подобар меѓусебен.. (мислам на наше нерешено со Лацио)..
Али сега мора да се победи Лацио.. Па што сака нека биде.. Сите го опнаа на олимпико.. уште ние останавме..

Сега е моментот без притисок да одиграме против оние девојченцана од Кампот.. И конечно.. ТРОЈНА КРУНА ВО МИЛАНО:pipi:
Јас чекав 10 тина години.. Мислам дека дочекав.. Ако не тројна тогаш Првенство и Шампиони.. Тоа е тоа.. врвот!:pipi:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
Vo slucaj na ist broj bodovi koj ima prednost ?
Znaci uste ne e se zavrseno , klucen e natprevarot so Lazio.

Vo sekoj slucaj sega sme na prvo mesto:pipi:
Убаво пишува во мојот пост, подобри се они во меѓусебен дуел, затоа и ова неосвојување на ниеден бод денес е од огромно значење за Интер, сега Интер имаат 2 бода предност, а Рома против Парма мора да победи, со нерешено ке намалт на бод предност а Интер 10000% ги победува Лацио и ке истера така на +4 и меч дома со Киево кои одамна си обезбедија опстанок и гости со Сиена, кои веќе се испаднати.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.234
Бриши постот дур не видел пупоне бе :tv::tv: 2 месеца ке го дрви =)

Ја мислам дека Барселона доби уште минимум 20 навивачи на форумов после реметчево :tv:
Добро сеа факт е дека ја заебаа, ама кога ќе видиш и дека нас не дупеа судиите слободно може да се рече дека сме сега на едно исто ниво.(ебате истото, нас не намалија од +10 а нив ги намалија од +1 ама ај нека биде исто)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Мислам дека дочекав.. Ако не тројна тогаш Првенство и Шампиони.. Тоа е тоа.. врвот!:pipi:
Не заебавај ако поминеме со Барса и останеме први, купот ќе биде забрането за млади под 18 години :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.234
Убаво пишува во мојот пост, подобри се они во меѓусебен дуел, затоа и ова неосвојување на ниеден бод денес е од огромно значење за Интер, сега Интер имаат 2 бода предност, а Рома против Парма мора да победи, со нерешено ке намалт на бод предност а Интер 10000% ги победува Лацио и ке истера така на +4 и меч дома со Киево кои одамна си обезбедија опстанок и гости со Сиена, кои веќе се испаднати.
со оглед на расплаканите дечковци после утакмицава, моралот кај Рома е еднаков на 0, така да до крај очекувам мирна завршница.
али интер не би бил интер ако не си ја искомпликува работата сам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom