Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.159
Поени од реакции
3.877
Ништо чудно Балотели да добие шанса бидејки Пандев е повреден:toe:,ако игра јас мислам ке се здиви и ке даде 3 гола:pos2:,потоа влегува во 70 мин со Барса дава гол и Интер иде во финале:pos2:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Ништо чудно Балотели да добие шанса бидејки Пандев е повреден:toe:,ако игра јас мислам ке се здиви и ке даде 3 гола:pos2:,потоа влегува во 70 мин со Барса дава гол и Интер иде во финале:pos2:
А кој друг би добил шанса ако не Балотели:toe:, де еве кажи ми кој е друг асален за да постигне гол, освен Ето и Милито, Пандев најверојатно нема да игра против Аталанта, а можно е и против Барса да не настапи, така да Балотели сигурно ќе биди во игра за овие дуели
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Затоа што Морати ќе продолжи да го “дрви“ со тоа дека има верба во него и во неговиот талент, Мурињо ќе изјави дека ќе продолжи да му биде како татко и слични приказни кои цело време ги пласираат.
Нц, него продавањето на ваквите и грешењето со трансфер проценките на времето беа причина за долг пост со zero tituli, ете Пандев едвај го вратија, Силвестре за џабе го дадоа си напраи кариера чоекот у Манчестер, тука се Пирло, Сидорф, Карлос и ред други кои просперирале во други клубови, а не во Интер.

Затоа, ко никад до сеа Морати е претпазлив, и за тоа никогаш, буквално никогаш нема да му замерам зашто сите многу добро знаеме што се случуваше во минатото.

Се повеќе се збори дека ќе дојде Агуеро, ако освоиме ЛШ тогаш има големи шанси да го одбере Интер пред Челзи од повеќе причини...
Агуеро е преценет у моментов, сезонава е очаен, т.е., у последниве 2 сезони формата му стагнира а оваа дури и иде у надолна линија ...
Ова е ризик-трансфер, ко прво, Милито игра на негова позиција, ко второ, не е изводливо ова котле месо да игра бочно и да помага у одбрана ( читај, не е тип на играч кој му одговара на Мурињо ).

Торес бе, Торес, ако веќе се удира на класа напаѓач, тогаш тоа е овој, сеа или никогаш е работава со оглед на фактот дека нема да идат у ЛШ наредна година.

Од една страна не веруем дека Ливерпул би ризикувале негово продавање во друг тим од ПЛ, од друга ради Атлетико не веруем дека туку така би се согласил да иде у Реал или Барса. :toe:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.159
Поени од реакции
3.877
А кој друг би добил шанса ако не Балотели:toe:, де еве кажи ми кој е друг асален за да постигне гол, освен Ето и Милито, Пандев најверојатно нема да игра против Аталанта, а можно е и против Барса да не настапи, така да Балотели сигурно ќе биди во игра за овие дуели
Се слагам дека Балотели е мн добар играч,со тоа што го располага на 19 години ни еден фудбалер на негови години го нема тоа:toe:.Да го смени карактерот може да стане еден од најдобрите фудбалери ама со сила не бива ништо,иначе на него топка да му одземеш нема шанси освен со фаул ,има јак шут,добар дриблинг и брз е :toe:Ама после се ова мислам дека не го заслужува дресот на Интер:toe:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Нц, него продавањето на ваквите и грешењето со трансфер проценките на времето беа причина за долг пост со zero tituli, ете Пандев едвај го вратија, Силвестре за џабе го дадоа си напраи кариера чоекот у Манчестер, тука се Пирло, Сидорф, Карлос и ред други кои просперирале во други клубови, а не во Интер.

Затоа, ко никад до сеа Морати е претпазлив, и за тоа никогаш, буквално никогаш нема да му замерам зашто сите многу добро знаеме што се случуваше во минатото.
Се грешело и ќе се греши, не е тоа проблемот. Ете видовме со Камбиасо, Самуел и ред други што стана. Откако беа прогласени за вишок во Реал, направија кариера во Интер. Но тоа не значи дека Реал има катастрофална трансфер политика, иако кај нив и економскиот аспект дефилира повеќе.

Не ми е Реал муабетот, туку Интер. Како прво, не можеш да го споредуваш Силвестре, Карлос и Пирло со мајмунов кај нас. Дисциплина и посветеност би биле кај нив на 20, а кај мајмунов 0. Дури и минус би му дал. Вакво нешто, прв пат гледам. Дете на 19 години да се спротистави на цел клуб, сите фанови и цела јавност, и да фрла дресови и да се расправа со фанови! Дали тоа Карлос, Силвестре и Пирло го правеле?

И Милан и Губентус некогаш важеле за тимови со одличен сенс за трансфер, па денес гледаме како е. Мансини е најголемото засилување кај Милан, а Мело кај Губентус. Се менуваат времињата, и не секогаш може на прав начин да се оценат работите.

Зар веруваш дека Балотели со ова однесување ќе стане најдобриот играч на светот и ќе биде ценет барем од своите навивачи?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237


Што убав коефициент. Иосоно и компанија коцкари, треба пак да се опариме, а?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.159
Поени од реакции
3.877


Што убав коефициент. Иосоно и компанија коцкари, треба пак да се опариме, а?
Со Челзи ја играв 2-2 ме заеба,али дома 2 пати го фатив со Челзи 2-1 и Барса 3-1:toe:.Првата во Барса коа изгубивме 2-0 ја играв сингл 2-2 ситно и ме заеба
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.313
Поени од реакции
57.760
Торес бе, Торес, ако веќе се удира на класа напаѓач, тогаш тоа е овој, сеа или никогаш е работава со оглед на фактот дека нема да идат у ЛШ наредна година.
Amen brother! :)
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
На која страница се кладите ? :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.313
Поени од реакции
57.760


Што убав коефициент. Иосоно и компанија коцкари, треба пак да се опариме, а?
X-2 колку е?

Има две сценарија според мене:

1. Ќе ни дадат (пу пу скраја да е) брз гол и тогаш ништо живо нема да се знае, ама ќе биде многу лошо по нас во текот на натпреварот.
2. Ќе напињаат ќе напињаат и ќе се покакаат. Ова е Х-2 варијантата... Иако 2 е посигурно.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
X-2 колку е?

Има две сценарија според мене:

1. Ќе ни дадат (пу пу скраја да е) брз гол и тогаш ништо живо нема да се знае, ама ќе биде многу лошо по нас во текот на натпреварот.
2. Ќе напињаат ќе напињаат и ќе се покакаат. Ова е Х-2 варијантата... Иако 2 е посигурно.
x-2 е ни помалку, ни повеќе туку точно 17,00!!!!!!:vozbud:

На која страница се кладите ? :)
bet365.com:helou:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.313
Поени од реакции
57.760
Јас сум преку 100 евра ќар од првата така да нема да се двоумам да ставам 20 на двојка, само се двоумам дали чиста двојка или да идам на џек - пот. Иначе секој резултат кој би не однесол понатаму ќе ме израдува до бесвест, ова со уплатата е споредно...
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Нц, него продавањето на ваквите и грешењето со трансфер проценките на времето беа причина за долг пост со zero tituli, ете Пандев едвај го вратија, Силвестре за џабе го дадоа си напраи кариера чоекот у Манчестер, тука се Пирло, Сидорф, Карлос и ред други кои просперирале во други клубови, а не во Интер.

Затоа, ко никад до сеа Морати е претпазлив, и за тоа никогаш, буквално никогаш нема да му замерам зашто сите многу добро знаеме што се случуваше во минатото.


Агуеро е преценет у моментов, сезонава е очаен, т.е., у последниве 2 сезони формата му стагнира а оваа дури и иде у надолна линија ...
Ова е ризик-трансфер, ко прво, Милито игра на негова позиција, ко второ, не е изводливо ова котле месо да игра бочно и да помага у одбрана ( читај, не е тип на играч кој му одговара на Мурињо ).

Торес бе, Торес, ако веќе се удира на класа напаѓач, тогаш тоа е овој, сеа или никогаш е работава со оглед на фактот дека нема да идат у ЛШ наредна година.

Од една страна не веруем дека Ливерпул би ризикувале негово продавање во друг тим од ПЛ, од друга ради Атлетико не веруем дека туку така би се согласил да иде у Реал или Барса. :toe:
Трансфер политиката на клубот се води под заедничко водство на тренерот и претседателот на клубот. Тренерот е тој што кажува какви играчи му требаат за исполнување на целите а претседателот ги наоѓа финансиите и му допушта на на неговите потрчковци да ја водат работата а по потреба и тој самиот се влклучува во преговорите.

Утки на трансфер пазарот имало и сега има и ќе има во иднина, не само во Интер туку во секој клуб во светот. Ај да не го заборавам Манчини ама Мурињо прави основа на која клубот може да се гради во следните години. Без разлика дали тој ќе биде тренер следната сезона или ќе дојден некој друг јас сум сигурен дека ќе продолжиме во ист стил но само доколку тренерот и во иднина ги бира играчите.

Доколку Балотели не е скаран со пола тим и не го фрлеше дресот, и со земени сите претходни инциденти и неговиот глуп карактер гарант никој немаше да помисли на продажба. Како прво потекнува од младинската школа, како второ е Италијанец, трето, кога сака да игра игра на одлично ниво, четврот, и да дреме на клупа не е страшно зошто е млад, пето во споредба со голема ѕвезда не зима голема плата а може да игра како голема ѕвезда.

И под претпоставка да го ангажираме Агуеро со паите од продажбата на Балотели, Агуеру ќе побара гарант 7,8 па можеби и 10 милиони евра, со даноци и други глупости клубот тоа може да го чини и до 15 милиони евра годишно, сума што ние ја плативме за Снајдер или пак сума што би ја дале летоска за уште едно ново солидно засилување. Плус во тимот доаѓа четврт супер напаѓач, кој само ќе ги усложни работите во избор на првиот тим зошто нема да можеме секогаш да играме со три напаѓачи и многу често две ѕвезди ќе седат на клупата.

Но проблем е што Балотели го нарушува тимскиот дух, токму оној дел од тимот што е најјак и што го прави овој Интер толку силен. Оваа сезона направивме пресврти како никој друг клуб во светот. Динамо на гости, можеби најклучниот пресврт. Со Бари се вративме во игра за десет минути, не ми текнува кој беа тие што ги тепавме 4-3 си два гола за пет минути, Фиорентина од 1-0 за десет минути ја свртевме на 2-1 и уште многу голови во последните минути. Успеавме да се вратиме против НАЈДОБРАТА БАРСА на сите времиња и тоа само поради тимскиот дух што го воспостави Мурињо а до него се придржуваат сите освен Марио.

Навистина клубто се наоѓа во една многу тешка ситуација што има многу аргументи за и многу против.

пс Торес е идеален играч за во Интер, медицинскиот тим ќе добие уште еден предизвик во својата работа и мислам дека Др. Комби навива за ангажман на Шпанецот.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
1. Иако прави проблеми, јас сум од оние кој не е за продажба на Балотели по секоја цена. Во Интер и порано играле проблематични фудбалери, играле и такви што биле против Интер (као Грешко), играле секакви дрва за Интер од Консеисао па до Адани.. ама ич не ме занима што вика Курва Норд.. Таа се скара и со Златан, го провоцираше, за Морати и Мурињо да застанат на негова страна, разликата меѓу Златан и Марио е што овој вториов има помалку мозок и искуство, па не се снајде во ситуацијата од некни.. Ако Марио се извинува, ако е вистина тоа, јас не би го продавал, не по цена која ја има сега.. Некои си 10 тина милиони, а вреди преку 30 со годините и талентот..

2. И јас го сакам Торес де.. Ама ај кажете ми каде ќе игра.. Милито сигурно ќе го играме и вгодина.. Доколку на Милито не му оди тогаш на таа позиција може да игра и Ето, па и Марио.. Јас сум за носење на офанзивен играч кој може да игра и лево и десно, како што тоа го прават Ето и Пандев.. Оваа сезона имавме среќа досега, никој не се повреди.. Што ако се повредеше еден од нив и го немавме за со Челзи? За со ЦСКА? За со Барса? Марио ли ќе и помагаше на одбраната? Не!
Е сега ако ме прашате веќе кој.. Тогаш врска немам.. Јас би одел на варијантата Франк Рибери.. Мислам дека откако ќе станеме европски шампиони, ќе размисли дали да оде во Реал или да оди во Интер кај Мурињо..
И секако да не заборавам.. Мојата неостварена желба.. Можеби и фантазија е.. Кристиано Роналдо.. Измислен за позициите на Ето и Пандев.. :pipi:

3. Со Челзи дома тепавме, гости изигравме X-2; Со ЦСКА дома тепавме гости изигравме 2-2; Со Барселона дома изигравме, гости изгледа ќе биде или 1-2, или конечен X; Знаејќи го Интер, се плашам дека ќе не умре со она првото..:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom