Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Еве го Рекалкати:
grande macedone, monumentale lucio, rete, rete... :pos2:
Не е овој Рекалкати, ова е коментаторот од Скај Италија, му го забораив името ...

Рекалкати иначе гласот го изгуби, штета само ко аудио фајл го има :



Aaeheheh, сеа го слушнав коментарот негов за голот на Барса ... Маааксвееел ..... гол. Помртво од тоа неможеше.
За вториот гол ги помешал Снајдер и Пандев, цело време го изговараше името на Снајди дур Пандев ја тераше контрата и подаде до Милито.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.899
Да бе по она рете, рете, ми заличе на Рекалкати.... а овој стварно останал без глас...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За вториот гол ги помешал Снајдер и Пандев, цело време го изговараше името на Снајди дур Пандев ја тераше контрата и подаде до Милито.
Се збунил заради фризурата :tv:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Da se znae koj e koj vo momentov : GRANDE INTER
 
B

Beck's

Гостин
imam verba deka Barca ke uspee da ja nadmine negativata,ali iskreno iznenadivte i te kako so vasata igra.Znaci imam verba kako sekoj strastven navivac na Barca,ali ne se raboti niti za golema negativa,no niti mala ne e.Ako bi bil realen sansite se 70-30.Mnogu nesta ke zavisat od prvoto poluvreme,ako uspeeme da dademe 1 a da ne primime,sansite za finale ke bidat golemi,ali ako Inter uspee da dade gol vo prvo poluvreme veruvam deka rabotata ke bide zavrsena.Pa toa se gledame u Nou Camp decki,uste ednas cestito pobeda i podobriot neka ide u finale:smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Дали може некој да го постави клипот од после утакмицата интер-барселона кога навивачите на интер имаа директен судир со балотели?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.899
Дали може некој да го постави клипот од после утакмицата интер-барселона кога навивачите на интер имаа директен судир со балотели?
Поставен беше барај неколку страни наназад.


Коефициенти за освојување на ЛШ:

Интер 2.62
Барселона 3.00
Баерн 4.33
Лион 8.00
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Поставен беше барај неколку страни наназад.


Коефициенти за освојување на ЛШ:

Интер 2.62
Барселона 3.00
Баерн 4.33
Лион 8.00
Кога ќе ми текне дека во Февруари беше 17 коеф за Интер, а јас не ставив нити 200 ден. ми иде да повратам.:kesa:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.899
Јас мислам дека ставив 5 евра кога беше 11 ама не се сеќавам и ова сајтов кај што играм не ми дава евиденција за толку време наназад. Знам дека ќе ставав 5 евра се надевам дека не сум се премислил :) Како и да е, вчера си вратив за се што Интер ми потроши во Сериа А последниов период.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Конечно и јас да пишам на темава, да честитам на сите неразури. Сега ги гледам клиповите од победата по милионити пат и се уште се наежувам на секој гол.

Вчера одигравме перфектен натпревар. Барса притисна во првите 10тина минути, но потоа следеа 2 100% шанси на Интер преку Милито кои за жал не искористи ниту една. И сега тврдам дека Милито сезонава направи далеку повеќе грешки отколку Цезар, кој е куден тука на форумов.

Колку се само убедени навивачите на Барса, Милан, Ѓубрентус, дека ќе испаднеме тоа е чудо. Барса ова, Барса она. Ако Меси на еден натпревар не игра убаво- на наредниот прави лом, крши кичми.

Ме изненади само едно - како ние станавме и со што заслуживме да станеме моментално еден од најомразените тимови во светот не ми е јасно. Вчера сите навивачи во кафич, почнувајќи од оние на Милан, Јувентус, Лацио ќе експлодираа од радост по голот на Барса. најмногу ме изненади што другар, фан на Челзи го пцуеше секој гол на Интер. Не ми се верува. Па Барса треба да е таа што ја мразите, таа ве зеаба лани, ние ве добивме поштено.

Ова и не е некој проблем, се дури победуваме и освојуваме, уште помило ми е вака да ги гледам сите фаци скиснати да излегуваат од кафич. Само ја потврдува нашата доминација годинава!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom