Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.893
Дајте да ја префрлиме оваа дискусија на наш форум и онака сите сме таму. Да имаат некој ред предлозите и идеите и да ги договориме другите технички работи.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Илијаико Армани :pos:

Ико, супер делува маицана, ама за црно-синиот дел ќе треба доолга лента од екстра материјал затоа што планираме да штампаме. Е сега, супер ти е идејата, ама тој дел треба да е сошиен така (на средината црно-сино) зошто како што кажав, ако се штампа целото тоа многу лесно ќе може да се зезне, т.е. едно ситно тегнење на маичката :)

Околу задниот дел, дадов предлог на нашион форум, би сакал обавезно долу над газот :pos: да стои fcinter.com.mk за полесно да падне во очи на понежниот пол... Шала на страна, долу фкинтерком, горе може нешто како идејата на Тони, или пак некој стих од Ce Solo L'Inter.
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15


Еве ја првата сурово креирана мајца, има уште корекции да се прават али мислам дека не е лоша ко за почеток :)

Enjoy...
odlična je majica, odmah šalji za Rijeku 10 komada...

sutra sam na stadionu u Udinama ,nosim makedonsku zastavu , nadam se da će me kamera uhvatiti...pozdrav svim Interistima...Forza Inter...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.532
sutra sam na stadionu u Udinama ,nosim makedonsku zastavu , nadam se da će me kamera uhvatiti...pozdrav svim Interistima...Forza Inter...
Чим одиш на натпревар гајле немаме, и лани ако не се лажам беше во Удине и победија со 0-1, доста важен натпревар беше тоа со оглед на фактот дека тоа коло Јуве дома кикснаа со Киево 3-3.

Добар провод ! :)
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
Чим одиш на натпревар гајле немаме, и лани ако не се лажам беше во Удине и победија со 0-1, доста важен натпревар беше тоа со оглед на фактот дека тоа коло Јуве дома кикснаа со Киево 3-3.

Добар провод ! :)
hvala, da , da, bilo je to odlično kolo, nadam se da bi tako moglo biti i sutra, iako milan igra sa svojom filijalom, a roma mora stati u napulju i izgubiti koji bod, fali im dosta važnih igrača, a svi znamo kako igraju napolitanci na svom terenu
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.893
Мислам дека Рома ќе изгуби во Наполи ама штета што дојдовме во ситуација да гледаме што ќе направи Рома...

Како и да е, утре тандем Лусио-Матераци, нема кај да се помине :) Чекаме победа!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
I svi znamo da ja Ronaldinjo zver koja razbija. :toe:

Ne nadaj se na kiks sa Atalantom!


Инаку добра е маицата. :drk:
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
I svi znamo da ja Ronaldinjo zver koja razbija. :toe:

Ne nadaj se na kiks sa Atalantom!


Инаку добра е маицата. :drk:

da zubonja je takva zver, zato sam išao na derbi da vidim zver,ali vidio sam janjčića malog, onaj penal je lijepo pucao...

Atalanta im je filijala, tako da na kladionici slobodno igrajte 1...
 

izrael

Победник
Член од
12 октомври 2009
Мислења
154
Поени од реакции
2
Читам на Internews Мур одлучил Биабијани од Парма да биде вратен во Интер во Јуни:toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја иам јак предлог =)

А да го стаиме МУрињнаторот као слика на маичката ? Ја ке купам одма :)


Да се научат на ред биланезиве и јубенташите кој е кој :)

Читам на Internews Мур одлучил Биабијани од Парма да биде вратен во Интер во Јуни:toe:

Очигледно Ето ке биде шитнат или го *заплашува* со ова =)

Мада Биабијани може да игра и како крило , што е мн. подобра опција зашто е мн. брз и има техника !
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.893
Читам на Internews Мур одлучил Биабијани од Парма да биде вратен во Интер во Јуни:toe:
Ставено ова, во нов дел на сајтот наречен Брзи Вести.
Ѕирнете на почетната страна од десно и кажете дали ви се допаѓа.
 

izrael

Победник
Член од
12 октомври 2009
Мислења
154
Поени од реакции
2
Очигледно Ето ке биде шитнат или го *заплашува* со ова =)

Мада Биабијани може да игра и како крило , што е мн. подобра опција зашто е мн. брз и има техника !
Пишеше дека се однесува на Кварежма дека Мур кренал раце од него, и планира да го мавне во Јуни:toe:

Ставено ова, во нов дел на сајтот наречен Брзи Вести.
Ѕирнете на почетната страна од десно и кажете дали ви се допаѓа.
Одлично, одлично супер направено:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom