Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
^Значи тргни ги на страна тие ситуации кои влијае врз топењето на предноста, е таа ебана предност беше напраена баш за таков срање период кога тимот ке има пад на форма, е сеа зачини го истиот со катастрофални одлуки на судиите контра Интер и тоа е тоа. Како и да е епилогот на крај сеуште велеше дека Интер се први на табела, а со евентуална победа во Рим и се пред освојување на скудетото.

Значи без оглед на Се, Интер беа први, но веќе немаа право на грешки, целиот кредит и сите оние џокери они ги потрошија. Последниот џокер беше Рома, каде Цезар асистираше за првиот гол, а потоа и директно влијаеше за овоениот бод на Фиорентина против Интер.

Сумасумарум, неговите грешки беа направени во период, како што реков и погоре, каде шансата за поправен скоро и да ја нема. Мене таа грешка на Грешко ми е аналогна со овие 2 на Цезар против Фиорентина и Рома, бидејќи ради него сега тимот е ставен у ситуација да чека кикс и услуга од некој трет, ситуација во која не беа пред мечевите во Рим и Фиренца, мечеви кои беа со размак од едно коло, значи последни 3 средби ( без оној меч со Јуве ), на 2 Цезар директно кумувал на лошиот резултат за тимот.

п.с. Лани Интер на крај имаа плус 10, целиот тим беше супер во Серија А, али ако веќе некого двојам, тогаш сигурно тоа нема да биде Цезар кој случајно или не во периодот кога Интер имаше пад на форма лани, прими смешен гол дома со Торино и резултатот на крај беше 1-1. Ако некаде се издвои Цезар лани, тоа беше првиот меч со Јунајтед дома.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Mar 20 Apr 2010, 20:45
Champions League Inter vs. Barcellona

Sab 24 Apr 2010, 18:00
Campionato Inter vs. Atalanta

Mer 28 Apr 2010, 20:45
Champions League Barcellona vs. Inter

Еве ние што средби имаме во наредните 10 дена а Рома ќе си го лади.
Игра викендот со Самдорија која нема победа во Рим од времето на дедо Ное.

Денеска беше клучното коло сега шансите се минимални.Самите сме си криви изгубија бодови во добиени средби.
играме со Удинезе во среда:smir:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
mnoguuuuuuu mi e krivo so roma pobedi vecerva .mislam deka najzasluzeno ke beshe 2-2,ama shto e tuka e. se nadevam deka roma ke vleze vo losha serija (barem eden natprevar da kiksne) i ete pak sme na vrvot.
nadeshta posledna umira.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Иначе Син, ај да остајме ова, да видиме со Барса колку топки ќе спаси:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
Ако оставаме на Цезар за Барса, ондак боље да ја предадат и у фул кондиција да тераат на Калчото, каде веќе знаете, не зависи Се од Интер, не повеќе ... :wink:
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
Ако оставаме на Цезар за Барса, ондак боље да ја предадат и у фул кондиција да тераат на Калчото, каде веќе знаете, не зависи Се од Интер, не повеќе ... :wink:

Syn me iznenaduvas so toa deka si mnogu siguren deka ke ispadneme od Barca.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
Syn me iznenaduvas so toa deka si mnogu siguren deka ke ispadneme od Barca.
Не, не, погрешно ме свати, муабетот ми е, доколку сме дојдени во ситуација Цезар да биде клучот за Барса, ондак епилогот е више познат.

Иначе, све е можно во овој дуел, иако со оваа ситуација сега, во Калчото, притисокот е пре факинг голем бидејќи од 3 фронта на крај со zero tituli можат да останат ... :toe:
Чави е моментот кај нив, еден фластер за него 180 минути, и поише од 3 секунди топка кај него не!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.556
Не, не, погрешно ме свати, муабетот ми е, доколку сме дојдени во ситуација Цезар да биде клучот за Барса, ондак епилогот е више познат.
значи пенали:pos2:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Замисли играме со Барса пенали и Цезар фаќа 2-3 пенала и идеме во финале.Јас реков Цезар не го кривам ич бидејки не е само он виновен:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ако оставаме на Цезар за Барса, ондак боље да ја предадат и у фул кондиција да тераат на Калчото, каде веќе знаете, не зависи Се од Интер, не повеќе ... :wink:
Хахаха ова ти беше добро... Ајде ти реков да оставиме... може ќе спаси 100% шанса што ќе значи финале за нас:smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Самдорија се бори за 4 место не ја отпишувајте така лесно во Рим,иначе тој фудбалер што го сакавме Коларов направи пенал врз Тадеи:tapp:, најдобар другар на Пандев е и праи пенал,јбг нејќеше дечкото али тоа е. Најкрив е Флокари кој му даде него да шутира незнам само:toe:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Стварно не знам Син од каде ти овие толку нападни мисли за Цезар.

И не знам дали останатите интераши на форумот се согласуваат со тебе, но мене лично Цезар ми е еден од идолите во Интер. Не би сакал да го напушти Интер никогаш исто како Занети, Снајдер, Мурињо, Киву, Маикон и компанија.

Цезар најмногу го мразев првата сезона кога дојде. Кога ќе погледнав на голот на Интер не сакав да видам друг човеk освен овој:

, кој секако влегува во гореспоменатата багра.

Сега не сакам да замислам друг освен Цезар:smir:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Во Калчово уште Сампдорија може да ве спаси.АКо и таму Рома успее да слави посветете се на другите натпреварувања.На Скудетото речете му:helou:
Златко друже гледај си го Реал Мадрид,оставине нас интеристите на мира.И вие сте втори во Шпанија,и ние сме втори во Италија.Имаме уште 4 кола до крај може се да се случи.

ПОЗДРАВ ДО СИТЕ ИНТЕРИСТИ.Дечки продолжуваме понатаму.Наше е да ги победиме последниве 4 натпревари до крајот,па ако имаме малце фудбалска среќа во првенството(а мислам дека ќе дојде кога најмалку ќе ја очекуваме),Ќе станеме прваци во СЕРИЈА А.Наредниов викенд ќе не послужи среќата.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Остајте сеа калчото,во вторник играме со Барса ако тепаме 1-0 сигурен сум дека идеме во финале:vozbud:,само Мурињо да направи добра тактика и да гледа да се запре Чави:toe:. Син каже дали ке се собираме по што ти си главен?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.058
Остајте сеа калчото,во вторник играме со Барса ако тепаме 1-0 сигурен сум дека идеме во финале:vozbud:,само Мурињо да направи добра тактика и да гледа да се запре Чави:toe:. Син каже дали ке се собираме по што ти си главен?
Реваншот ке паѓа собиранка ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom