Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
evo kada su toliko pametni ovi naši jubentini neka mi kažu zašto im se bacio kroz prozor sportski direktor Pessotto ili je ipak bio pokušaj ubojstva...

fly luca fly - Pessotto says - I believe I can fly
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
evo kada su toliko pametni ovi naši jubentini neka mi kažu zašto im se bacio kroz prozor sportski direktor Pessotto ili je ipak bio pokušaj ubojstva...

fly luca fly - Pessotto says - I believe I can fly
Интер е крив и за тоа.... може и тоа да ти го кажат, и Интер е крив за економската криза,и за Том По што му ја скрши кичмата на братму и за што друго е крив интер? :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Интер е крив и за тоа.... може и тоа да ти го кажат, и Интер е крив за економската криза,и за Том По што му ја скрши кичмата на братму и за што друго е крив интер? :pos:
Интер е крив што Јубе и оваа сезона нема да освои ништо...ZEROOOOO TITULIIII :pos::pos:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
evo kada su toliko pametni ovi naši jubentini neka mi kažu zašto im se bacio kroz prozor sportski direktor Pessotto ili je ipak bio pokušaj ubojstva...

fly luca fly - Pessotto says - I believe I can fly
Човек на Морати е виден да излегува од просториите на Јуве тој ден.
Но главното прашање е зошто е фрлен Песото????Затоа што Морати знаел дека Песото има докази дека Јуве е невин(го прислушувал и него) и затоа го очистил.
Морати капо ди тути капи.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
Jas mislam deka od drugata sezona treba na inter da mu davat - 6 boda, vaka ne biva uste vo noenvri se znae koj ke osvoi ne e interesno:toe:!!!forza interrrrrrr
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Jas mislam deka od drugata sezona treba na inter da mu davat - 6 boda, vaka ne biva uste vo noenvri se znae koj ke osvoi ne e interesno:toe:!!!forza interrrrrrr
У право си нека биде така.... ама и на другите да им дадат + 10 титули да можат да го стигнат ЈУВЕНТУС затоа што како што кажа НЕ Е ИНТЕРЕСНО:smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
У право си нека биде така.... ама и на другите да им дадат + 10 титули да можат да го стигнат ЈУВЕНТУС затоа што како што кажа НЕ Е ИНТЕРЕСНО:smir:
Кога јувентус имал 25 титули ти си бил сперматозоит сеуште не си бил ембрион,

Млад навивач на интер се има повеке радувано на титули последниве 5 години него ли фан на јубе последниве 25 години :smir:

Fatality!!! :pos2:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Кога јувентус имал 25 титули ти си бил сперматозоит сеуште не си бил ембрион,

Млад навивач на интер се има повеке радувано на титули последниве 5 години него ли фан на јубе последниве 25 години :smir:

Fatality!!! :pos2:
Епа ни играчите кои освоиле за Реал Куп на шампиони во пеесетите години самите не се сеќаваат на тие титули ама навивачите на Реал го претставуваат како најуспешен во европските натпреварувања, така да понатамошен муабет не е потребен.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
У право си нека биде така.... ама и на другите да им дадат + 10 титули да можат да го стигнат ЈУВЕНТУС затоа што како што кажа НЕ Е ИНТЕРЕСНО:smir:
Ne mora da ni davaat nie si gi osvojuvame posteno i so tek na vreme ke ve stigneme,taka da so ovoj inter vie nz so igrate koa se glea deka ni nema konkurencija.Inace preglagam juve da ja predade sezonata barem ke ke ostane na -7 vo odnos na nas,zs na kraj ke bide -15 epten ke im bide:toe:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Епа ни играчите кои освоиле за Реал Куп на шампиони во пеесетите години самите не се сеќаваат на тие титули ама навивачите на Реал го претставуваат како најуспешен во европските натпреварувања, така да понатамошен муабет не е потребен.
Јас другар преферирам Иднина наместо Минато,како што се одвиваат настаните Интер има посветла иднина од Јуве,

Барем ја така мислам... ако грешам исправиме со аргументи и факти.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Не ни планирав да се расправам само ме испровоцира кире-интер со малку глупите топици па му одговорив со факт, и да може сум бил ембрион ама колку што гледам титули се најголемо обележје на еден клуб и негова гордост, а не кој е прв и поуспешен одредено време:smir:
Иначе браво за собиранката супер што си организиравте и Интер ви врати со победа!!!:smir:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ne mora da ni davaat nie si gi osvojuvame posteno i so tek na vreme ke ve stigneme,taka da so ovoj inter vie nz so igrate koa se glea deka ni nema konkurencija.Inace preglagam juve da ja predade sezonata barem ke ke ostane na -7 vo odnos na nas,zs na kraj ke bide -15 epten ke im bide:toe:
Ke ne stignete koga na pravnucite tvoj ke im se rodat pravnuci :tv:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Јас другар преферирам Иднина наместо Минато,како што се одвиваат настаните Интер има посветла иднина од Јуве,

Барем ја така мислам... ако грешам исправиме со аргументи и факти.
Ништо не реков ни за сегашноста а уште помалку за иднината која никој од нас не може да ја предвиди. Муабетот ми беше дека исто како што јас морам да слушам како Реал е најдобриот фудбалски клуб во Европа и тоа не можам со никакви факти и аргументи да го оспорам (без разлика што повеќето, односно 6 титули им се освоени далеку пред ние да се родиме), исто така и вие навивачите на Интер уште долго време ќе слушате дека Јуве е најдоброто од Италија, без разлика што оваа деценија е ваша и константно освојувате титули.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom