Фан Клуб: Динамо Загреб

V

Viktoranius

Гостин
Па вака....
Динамо Загреб е клуб кој е основан на 9 јули 1945 година. Станува збор за најтрофејниот клуб во Хрватска.
Сите навивачи и симпатизери на Динамо Загреб можат да дискутираат на оваа тема во врска со клубот....Исто така да не заборавам да напоменам дека оваа сезона Динамо Загреб успеа да се квалификува во групите во рамките на Куп Уефа..односно за најмасовното европско натпреварување.

Па фанови на Динамо повелете овде.:wink:

Volim moja mama.....ali vise volim Dinama.:wink:
 
F

fantomX

Гостин
Моментално Динамо е убедливо најдобар клуб од просторите на бивша Југославија. Базел беше пресреќен со бод од Загреб во УЕФА Куп натпреварот.
 
V

Viktoranius

Гостин
Моментално Динамо е убедливо најдобар клуб од просторите на бивша Југославија. Базел беше пресреќен со бод од Загреб во УЕФА Куп натпреварот.
Да, да ...Базел треба да се среќни со бод, а плус тава кога се играше таа утакмица во составот на Динамо немаше 4 првотимци.
 
П

Паспарту

Гостин
Моментално Динамо е убедливо најдобар клуб од просторите на бивша Југославија. Базел беше пресреќен со бод од Загреб во УЕФА Куп натпреварот.
болдираново е и мое мислење :)

убедливо најмоќен клуб на просторите во екс ју, како играчки така и финансиски... :helou:
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
болдираново е и мое мислење :)

убедливо најмоќен клуб на просторите во екс ју, како играчки така и финансиски... :helou:
Pa koga cela hrvatska javnost ( mediumi , televizii , vesnici ) e svrtena kon Dinamo i BBB a Hajduk i Torcida sto se kako siracinja vo Hrvatska :uvo:
 
П

Паспарту

Гостин
Pa koga cela hrvatska javnost ( mediumi , televizii , vesnici ) e svrtena kon Dinamo i BBB a Hajduk i Torcida sto se kako siracinja vo Hrvatska :uvo:
абе за да привлечеш некого треба да имаш мозок нели? хајдук во управа ги имаше 70% од ‘‘звездите‘‘ на хрватскиот фудбал и пак гола вода беа (се)...

динамо и мамиќ работат со мозок, за разлика од другите балкански клубови. едуардо беше продаден за 11 милиони евра, чорулка 8-9, сега модриќ може цената за него и до 15 милиончиња да стигне и ете од каде доаѓа таа финансиска и играчка моќ на динамо. доволно е да се каже дека мамиќ беше заинтересиран да го донесе горан пандев и понатаму нема потреба да се коментира за моќта негова, а и на динамо. по продажбата на модриќ, следен ќе биде манџукиќ итн. сето тоа е бизнис и нормално кога се број еден бренд во хрватска сите големи фирми да се ‘‘лепат‘‘ за тебе.

звезда, партизан и хајдук треба уште многу леб да јадат за да го стигнат динамо, а за другиве екс ју клубови не сакам да зборувам :helou:
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
звезда, партизан и хајдук треба уште многу леб да јадат за да го стигнат динамо, а за другиве екс ју клубови не сакам да зборувам :helou:
A da ne e obratno ?! Po raspadot na jugoslavija znaes li koj klub go ima ostvareno najgolemiot uspeh ?!
p.s. eve edno zanimlivo klipce ---->
 
П

Паспарту

Гостин
A da ne e obratno ?! Po raspadot na jugoslavija znaes li koj klub go ima ostvareno najgolemiot uspeh ?!
p.s. eve edno zanimlivo klipce ---->
живеј ти со минатото уште... ја ти зборам за сегашност, а ако збориме за минато тогаш и динамо има освоено кпк или куп на уефа не се сеќавам точно што беше и тоа да не ги прави едни од најдобрите клубови во европа!? НЕ!!! така и ова со звезда, биле пред 20 години,а денеска се далеку од динамо... и не само звезда, туку сите други клубови од поранешна југославија

и кометал беше 2001 европски првак, а денес е далеку од тоа :baeh:

што сакаш да покажеш и докажеш со клипов!? ова нема никаква врска со финансиска и играчка моќ на еден клуб...
 
F

fantomX

Гостин
A da ne e obratno ?! Po raspadot na jugoslavija znaes li koj klub go ima ostvareno najgolemiot uspeh ?!
p.s. eve edno zanimlivo klipce ---->

Така, така и Ѕвезда беше европски првак, ама пред 15ина и повеќе години. И уште сите ја величаат за тоа. Ама тоа било поминало. Нотингам Форест е најдобар клуб во Англија?!?! Има 2 титули европски првак, ама во 50ите. и никој сега не се интересира многу за нив оти се многу слаби. Или примерот на Дулрокс со Кометал. Знае некој дека Марибор играл во групите од ЛШ? Не верувам... Сето тоа било и поминало.

А денес, денес е нешто друго.
Динамо, за малку не влезе во ЛШ, но се пласира во УЕФА Куп. Таму стартуваше одлично. Прекрасна игра на секој натпревар. Во домашното првенство се доминантни. Двајцата најдобри играчи ги продадоа во англиски гиганти и заработија повеќе од 20 милиони евра. А на нивно место најдоа достојни замени, и тоа за малку пари.
А кој друг клуб од поранешна Југославија може да се пофали со вакво нешто? Според играта, Партизан моментално е зад Динамо, ама сепак тоа „зад“ значи мноооогу позади. Ѕвезда игра во УЕФА Куп, преку кој влегоа преку Гроцлин, за разлика од Динамо кој го елиминира Ајакс, а во српската лига на Ѕвезда не и оди баш најдобро.:toe:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Па вака....
Динамо Загреб е клуб кој е основан на 9 јули 1945 година. Станува збор за најтрофејниот клуб во Хрватска.
Сите навивачи и симпатизери на Динамо Загреб можат да дискутираат на оваа тема во врска со клубот....Исто така да не заборавам да напоменам дека оваа сезона Динамо Загреб успеа да се квалификува во групите во рамките на Куп Уефа..односно за најмасовното европско натпреварување.

Па фанови на Динамо повелете овде.:wink:


Volim moja mama.....ali vise volim Dinama.:wink:
абе ти знаеш кое е најмасовно натпреварување во Европа?ако е ова ја ке се фрлам од прозор си слушнал за Лига на шампиони?Куп на уефа треба да се укине според мене глупости се тоа:uvo: а кога Динамо ќе влезе во ЛШ тогаш ќе го признаам ко клуб.Со продавање на најдобрите играчи не се праи клуб
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
абе ти знаеш кое е најмасовно натпреварување во Европа?ако е ова ја ке се фрлам од прозор си слушнал за Лига на шампиони?Куп на уефа треба да се укине според мене глупости се тоа:uvo: а кога Динамо ќе влезе во ЛШ тогаш ќе го признаам ко клуб.Со продавање на најдобрите играчи не се праи клуб
Може да се фрлиш ти си грешка УЕФА купот е најмасовно натпреварување односно настапуваат најмногу клубови и е второ по квалитет натпреварување по ЛШ
Динамо учествуваше во ЛШ во 96 или 97 не знам баш кога беше а оваа година за малку не го поминаа Вердер
 
П

Паспарту

Гостин
абе ти знаеш кое е најмасовно натпреварување во Европа?ако е ова ја ке се фрлам од прозор си слушнал за Лига на шампиони?Куп на уефа треба да се укине според мене глупости се тоа:uvo: а кога Динамо ќе влезе во ЛШ тогаш ќе го признаам ко клуб.Со продавање на најдобрите играчи не се праи клуб
играше динамо во лига на шампиони, со манчестер беа во група, а и седлоски беше нивни член тогаш. мислам дека динамо е првиот тим од екс-ју што играл во лига на шампиони
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
што сакаш да покажеш и докажеш со клипов!? ова нема никаква врска со финансиска и играчка моќ на еден клуб...
DoolroX , naslovot na ovaa tema ne e финансиска и играчка моќ на Dinamo Zagreb pa da se drzis strikno do transferot na igraci i finansiskata sostojba , tuku e " Dinamo Zagreb " opsto zemeno za klubot i se sto go povrzuva , a sepak BBB ( Bad Blue Boys ) se del od Dinamo neli ?!?!

Така, така и Ѕвезда беше европски првак, ама пред 15ина и повеќе години. И уште сите ја величаат за тоа. Ама тоа било поминало. Нотингам Форест е најдобар клуб во Англија?!?! Има 2 титули европски првак, ама во 50ите. и никој сега не се интересира многу за нив оти се многу слаби. Или примерот на Дулрокс со Кометал. Знае некој дека Марибор играл во групите од ЛШ? Не верувам... Сето тоа било и поминало.
fantomX , izvini sto kje te razocaram ama jas ne mislev na Zvezda... Partizan vo 2004 igrase vo liga na sampioni kako edinstven klub po raspadot na jugoslavija... A znaeme vo poslednite nekolku godini kakov uspeh e toa da vlezes vo najelitnoto svetsko fudbalsko drustvo , a osobeno kakov uspeh pretstavuva za siromasnite balkanski klubovi ( so isklucok na olimpijakos i panatanaikos ) ?!

играше динамо во лига на шампиони, со манчестер беа во група, а и седлоски беше нивни член тогаш. мислам дека динамо е првиот тим од екс-ју што играл во лига на шампиони
Te molam potsetime koja godina bese toa ?! c.c.c.:nenene: od raspadot na jugoslavija ni eden klub nema igrano vo liga na sampioni osven Partizan , Dinamo najvekje stignal do treto kolo kvalifikacii za LS !...
 
F

fantomX

Гостин
fantomX , izvini sto kje te razocaram ama jas ne mislev na Zvezda... Partizan vo 2004 igrase vo liga na sampioni kako edinstven klub po raspadot na jugoslavija... A znaeme vo poslednite nekolku godini kakov uspeh e toa da vlezes vo najelitnoto svetsko fudbalsko drustvo , a osobeno kakov uspeh pretstavuva za siromasnite balkanski klubovi ( so isklucok na olimpijakos i panatanaikos ) ?!
Te molam potsetime koja godina bese toa ?! c.c.c.:nenene: od raspadot na jugoslavija ni eden klub nema igrano vo liga na sampioni osven Partizan , Dinamo najvekje stignal do treto kolo kvalifikacii za LS !...
Ако гледаш од 2004 наваму фудбал, кажи си поштено, барем да не дискутриаме за џабе.

Прв клуб во ЛШ по распадот на Југославија е Хајдук Сплит во сезона 94-95

Втор клуб е Кроација Загреб (а јас мислам дека тоа е сегашен Динамо) во сезоните 98-99 и 99-00.

Трет е Марибор во 99-00

А дури четврт е Партизан во сезона 2003-04

Ако не веруваш, провери си...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom