Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Ќе се вклучат де пополека. Треба некој да ги исконтактира. Некад претерувате со вперување прсти безвезе.
Како бе друже нив некој да ги исконтактира. Па нели тие се Скопјани, деца на Вардар, свесни за ситуацијата во клубот каде ги оствариле најголемите свои достигнувања!? Разбирам да се исконтактира Вандаир што е на 10.000 км од Македонија и нема појма што се случува со Вардар, ама овие што ги рачунаме на некој начин за ударни фигури треба први да бидат во вакви моменти. Проблемот кај најголем дел е што кога се во клубот ќе се потепаат да го истакнат вардарството, а штом не се директно инволвирани некако како да им избледува страста за црвено-црните бои. Вардарството го носиш цело време во себе, а не само кога имаш ангажман во клубот.
Мое мислење е дека некои од посочените можеби и не сакаат да се експонираат, едноставно купиле карти, знаат дека допринеле и тоа им е доволно за нивна лична сатисфакција. Да не дигаме тензија и посочуваме поединци, да оставиме оваа акција да помине во најдобар ред и нормално што повеќе средства да се соберат.
Не е муабетот дали сакаат да се експонираат. Едноставно се должни да придонесат за промоција на една ваква иницијатива како истата би добила на тежина. Ја не барам да се сликаат со купените карти како доказ, туку баш на поинаков начин да помогнат за поголем успех на акцијата...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Не знам колку е точно, но ми рекоа околу 3000 биле продадени.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799


Не ми е верно дека се купени само 3000 карти, од фамилија и другари по груба математика има околу 500 карти минимум. Очекувам следнава недела кога ќе легнат платите бројката брзо да расте. Ама се ова е џабе кога нема уште никаков знак дека ситуацијата во Вардар се стабилизира. Играчи ни за лек, трансфери јок, тренинзи нема. Да не биде на крај дечки фала, пробавме да го спасиме ама не иде...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
879
Поени од реакции
1.653
Па и не така лошо, само ме чуди моментот дека за ова дознаваат од новите луѓе кои се претставуваат како управа на Вардар. Кои се тие?
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Не знам колку е точно, но ми рекоа околу 3000 биле продадени.
Мислам дека се многу повеќе од 3000 карти, според фамава и атмосферава кај луѓево, ја мислам само 3000 луѓе до сеа имаат извршено трансакции у најмала рака...
Може се крие реалната бројка што е повисока, за да не се опушти народов од почеток.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не знам која е управата ама мислам дека во позадина се работи некоја шема

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307


Не ми е верно дека се купени само 3000 карти, од фамилија и другари по груба математика има околу 500 карти минимум. Очекувам следнава недела кога ќе легнат платите бројката брзо да расте. Ама се ова е џабе кога нема уште никаков знак дека ситуацијата во Вардар се стабилизира. Играчи ни за лек, трансфери јок, тренинзи нема. Да не биде на крај дечки фала, пробавме да го спасиме ама не иде...
Тоа уште од почеток го напоменувам. Се купуваат карти, луѓе фрлаат пари, а нема сознанија дали играчите ќе стартуваат со тренинзи. Па замисли кој блам ќе биде тоа. Познавајќи ги инволвираните во целиот циркус околу Вардар, одредени луѓе во Комити превземаат преголем ризик на себе. Пукање во колено би било за групата ако се изјаловат работите.
Од тоа што гледам на сајтот на MK Тикетс, вака прво што ми упадна во очи е дека Блок 1 од Јужна е веќе скоро распродаден и тоа се околу 1500 карти. За другиве блокови немам претстава колку карти се купиле, али верувам по 200-300 карти во просек земено.
Автоматски споено мислење:

Не знам која е управата ама мислам дека во позадина се работи некоја шема

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Јовков и Томовски се присутни по состаноци како претставници од Градот, а дали они веќе излагаат и како управа на Вардар, неам појма. Мислам дека сеуште не се знае кој јаде, кој пие таму.
 
Последно уредено:

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
треба веб-страницава на самиот линк каде што се купува да стави и бројчаник да се знае во секој момент колку карти се продадени.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Тоа уште од почеток го напоменувам. Се купуваат карти, луѓе фрлаат пари, а нема сознанија дали играчите ќе стартуваат со тренинзи. Па замисли кој блам ќе биде тоа. Познавајќи ги инволвираните во целиот циркус околу Вардар, одредени луѓе во Комити превземаат преголем ризик на себе. Пукање во колено би било за групата ако се изјаловат работите.
Од тоа што гледам на сајтот на MK Тикетс, вака прво што ми упадна во очи е дека Блок 1 од Јужна е веќе скоро распродаден и тоа се околу 1500 карти. За другиве блокови немам претстава колку карти се купиле, али верувам по 200-300 карти во просек земено.
Автоматски споено мислење:


Јовков и Томовски се присутни по состаноци како претставници од Градот, а дали они веќе излагаат и како управа на Вардар, неам појма. Мислам дека сеуште не се знае кој јаде, кој пие таму.
Колку ми е антипатичен тој Јовков...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
На страна ова акцијава со картите,друго ништо позитивно не се деси за решавање на ситуацијата во Вардар, а сезоната кај и да е ќе почне.
Многу “сигурни“ информации провртеа на форумов али реално месецов можев да скокнам со читање.

Ај ќе се разбудиме од сонот на 31.01 кога нит катарци нит самсоненко нема ни денар да уплати за Вардар.
edit: Кој како дојде на форумов за сешто пишува, прво катарците водата ќе ја купувале, па благо од винчини, па шапка,па производи за супермаркети, па дај цела Македонија нека ја проценат по нивно и нека ја купат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom