Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Муабетов беше актуелен уште пред еден месец. Сега намерите се поголеми. Дај боже!
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Ако ова се реализира, за клубов да застане на стабилни нозе, треба да не соберат од форумов 4-5 луѓе и верувам дека подобро ќе го водиме од сите управи заедно наназад.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Саша Ќириќ легендо наша!! Има и легенди кои не јадат гомна туку и делуваат на терен! Ајде да не урочувам, дај боже да ја биде работава, мислам дека ако влезат Германци ќе биде најбоље сценарио за Вардар на долги патеки!
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Саша Ќириќ легендо наша!! Има и легенди кои не јадат гомна туку и делуваат на терен! Ајде да не урочувам, дај боже да ја биде работава, мислам дека ако влезат Германци ќе биде најбоље сценарио за Вардар на долги патеки!
Мислењево ти се темели на тоа дека се Германци, или дека знаеш за кои луѓе од прилика станува збор, па мислиш дека ќе биде најдобро сценарио??
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Шваби заинтересирани да влезат во ФКВ, има и првични контакти остварено со СС..
Интереден период ќе биде, се зависи од лиценцата..

Тоа што го пишав пред 2 медеци полека се остварувс..
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Мислењево ти се темели на тоа дека се Германци, или дека знаеш за кои луѓе од прилика станува збор, па мислиш дека ќе биде најдобро сценарио??
Само на фактот дека се Германци. Друго ништо не знам.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Првично беа заинтересирани, но откако се појави екипата на Тупан, Попов и остали кои беа загреани за ФКВ паднаа во втор план, но еве сеа прелу некои врсли нивни тука се јавуваат пак. Иначе ако успеат да се договорат и ако убаво загризаг ќе биде чиста прњмија за ФКВ, под услови нивни луѓе да си тераат клубот
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Infrastrukturata ne e na FK za da bide odzemena, toa sto go zborev pred godini a kano se praveshe pameten i vikashe deka taka trebalo da bide.
Eve sea sergey dolgovite saka da si gi prebie so taa infrastruktura, samo ocigledno problemot e sto Hipodrom e javno privatno partnerstvo.
muabetot mi e povise vo pravec grad skopje/drzavata da go realizira toa sto ne uspea so bugarot/negovite:
tie da sednat i da se dogovorot za toa kolku da se pokrie i hipodrom i akademijata da odat vo drug pravec, pa posle neka gi spojat so klubot ili bilo sto.

inace jasno im e na site sto sakase togas da kazes vo vrska so toa infrastrukturata da bide del od FK, no mnogu jasno e i zosto ne e na ime na FK. sams/orce ne se glupavi, vodat biznisi i samo nekoj koj nema pojma od biznis infrastrukturata direktno ke ja povrzese so klubot.

PS
toa so germancite da ne vi dava previse nadez.
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
90
Поени од реакции
44
Ако и од ова не бидне нешто,ни нема спас!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
Infrastrukturata ne e na FK za da bide odzemena, toa sto go zborev pred godini a kano se praveshe pameten i vikashe deka taka trebalo da bide.
Eve sea sergey dolgovite saka da si gi prebie so taa infrastruktura, samo ocigledno problemot e sto Hipodrom e javno privatno partnerstvo.

lol... pa infranstrukturata e na toj sto platil za nea. sega ako ja saka noviot sopstvenik normalno treba da plati. ako gradot go prezeme klubot so dolgovi sigurno ke najde model kako da mu ja zeme infranstrukturata, zborime za istite kurtoni sto mu gi zedoa terenite vo aerodrom.

ako mislite deka bez kampot polesno ke bese ocigledno ne ste mali i ne pamtite kako kamcev go cical vardar predhodno so istite trikovi, so napumpani fakturi. ova ne e nisto za novo za nego, so ili bez isto ke bese. sams si gi prizna dolgovite i se obvrzal da plati do kraj na godinata kako u rk, taka da ova nema vrska toa.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Благој не е дефинитивно откажан по инфо од клубот, а ова со Ќириќ и Германците нема реална основа според мене. Повеќе ми личи на некакви нагаѓања на Спортмедиа. Точно е дека пред еден месец имало прелиминарни разговори, ама Чиро се повлекол во старт. Го ценам исклучиво многу како играч, Бундес фаца, ама колку сега, после толку години да кажам периферна или многу слаба инволвираност во фудбалот откако е пензиониран, има сеуште цврсти контакти со германската фудбалска елита не сум претерано уверен.
Ќе видиме во секој случај. Оваа недела може ќе дочекаме искристализирање на многу нејасностии...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom