Фан Клуб: Вардар

Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
za renova od prodazbata ne ostanaa ni 300.000.
Абе какви 300.000 ЕУр за Ренова. РЕнова не доби повеќе од 100.000 евра. Со играч со неполна година под договор, и тоа беше многу. А да, Ренова бараше 300.000 , ама малосутра дека ги доби!!! Од бајаги сигурни извори!
 
Член од
31 март 2011
Мислења
42
Поени од реакции
199
Тошевски им го нудеа на Вардар за 30 000е лани а Седло копитото му бараше процент на татко му 15%. Татко му поштено им се изнаеба.
Исто и у репрезентација му бараа пари за да игра, татко му не попушти.
Допрва му доаѓа времето.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Тошевски им го нудеа на Вардар за 30 000е лани а Седло копитото му бараше процент на татко му 15%. Татко му поштено им се изнаеба.
Исто и у репрезентација му бараа пари за да игра, татко му не попушти.
Допрва му доаѓа времето.
strasno bese kako vo U19 ne bese sekogas starter, a mesto nego nekoi drvca bea starteri. na primer vo kvalifikaciite vo noemvri na prviot natprevar protiv bosna david tosevski 76 minuti dremese na klupata, a napred nekoj ersan hajdari od aarau U18 se posramoti. na vtoriot natprevar protiv anglija hajdari povtorno bese starter, gi odigra duri celite 90 minuti, a tosevski cel natprevar go gledase od klupata.

strasno e i sto trener bese goran stanic, covek koj dolgi godini bese igrac vo stranstvo vo spanija, srbija i skotska. za zal i kaj takvite ima dosta matni igri.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
vo pravo si, imeto sekogas igra vazna uloga i drugo e da igras za sampion so ime vardar, drugo e da igras za sampion so ime xy. ne deka sirum svetot site go poznavaat vardar, sepak pravi nekoja razlika. sepak se toa ne vredi bez dobra sportska uprava. vo fudbalot i tajmingot e mnogu biten. hambardzumyan e mnogu dobar primer: jasno bese deka tipot nema najprofesionalen mentalitet i trebaa da go sitnat vednas stom stignaa prvite ponudi i bese vo vrvna forma, a ne da cekas da propadne, nesto sto sekako kaj sekoj fudbaler ke se sluci koj nekolku godini ke ostane vo makedonija bidejki paga motivacijata. treba i da se sfati deka popoleka treba da bildas reputacija na transfer pazarot, ne e mozno vednas da baras 5 milioni a prethodno da si prodaval za 200.000. koga ke sitnes igrac vo forma za 500.000 i toj ke se probie vo noviot klub so toa raste sansata za sledniot slicen igrac nekoj da ti ponudi 800.000 bidejki ke primetat deka prethodno si prodal kvalitet. ima i iljadi drugi faktori, kratko kazano kaj nas nisto ne funkcionira, iljada pati e kazano.
За Хамбарџумјан знам дека имаа понуда од Андерлехт, за Фелипе од Анжи и Сиваспор, за Велковски од неколку хрватски клубови. И да не набројувам сега до недоглед. Не ги спомнав тука Николов и Спировски за кои земаа ситниш колку да не биде џабе, Антовски и Тодороски од кои добија некоја смешна тренинг компензација или Муслиу кого го регистрираа како аматер. Во право си дека квалитетен играч не можеш да го држиш предолго во Македонија, па еден Динамо не може да си дозволи таков луксуз. Балканските клубови се осудени на продажба на играчи за да преживеат. А во Вардар што направија,ги задржаа скоро сите квалитетни играчи до истекување на договорот и после најголем дел како слободни си заминаа без оштета. Да имаше тим со визија, Вардар немаше ни да се доведе во ваква ситуација како денес, ама од луѓе кои имаат минорни познавања на работите, ефектот е тој...
Тошевски им го нудеа на Вардар за 30 000е лани а Седло копитото му бараше процент на татко му 15%. Татко му поштено им се изнаеба.
Исто и у репрезентација му бараа пари за да игра, татко му не попушти.
Допрва му доаѓа времето.
И Елмас им е нуден пред да заврши во Работнички, ама генијалецот Симев не сакал да плати 3-4 000 евра...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
Денес имаат состанок со управата. Се надевам на позитивна завршница, конечно!
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
90
Поени од реакции
44
Член од
1 август 2015
Мислења
879
Поени од реакции
1.653
Ајде утре ќе видиме, некако не ми изгледа уверливо ова со бугарот.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Ајде утре ќе видиме, некако не ми изгледа уверливо ова со бугарот.
Па тогаш не би гледал причина зашто би имале состанок со бугаров ако не е дефинитивна работава за негово превземање.
И ја лично сум скептик за бизнис со било кој бугар(од искуство) посебно со ваков лик, ама ако е спремен 3 милиони да искешира, сигурно не му е планот краткорочен и безидеен како моменталнава управа.
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
90
Поени од реакции
44
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Жуниор,Аврамовски,Гача,Новак,Брда,Најдовски,Тошевски не треба да се пуштаат.
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
90
Поени од реакции
44
Од спортмедиа викаат не идело баш добро у разговорите али останува да видиме што ќе биде.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
879
Поени од реакции
1.653
Во БГ медиуми ништо нема за посетата денес, бар ја неможам да најдам.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Во БГ медиуми ништо нема за посетата денес, бар ја неможам да најдам.
Не мора бг медиуми, ете отвори спортмедиа, имаш слики од денеска како ја напуштаат Академијата заедно со Тупан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom