Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.535
Пак ми даваат дојави дека може да се среди. Веќе не им верувам!

Se znae li bar cifrata kolku im treba za da se "sredi"? Porano tipicno za MK klubovi bese da se pravi fektoring na minimalnata suma sto im sleduva od UEFA (znaci u nasa situacija toa bi bile 80% od 800K evra) koj banka ti gi isplaka odma a potoa UEFA koga vrsi isplata bankata gi dobiva parite, zadrzuva nejna provizija i isplaka nesto sitno ako ostanalao.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Se znae li bar cifrata kolku im treba za da se "sredi"? Porano tipicno za MK klubovi bese da se pravi fektoring na minimalnata suma sto im sleduva od UEFA (znaci u nasa situacija toa bi bile 80% od 800K evra) koj banka ti gi isplaka odma a potoa UEFA koga vrsi isplata bankata gi dobiva parite, zadrzuva nejna provizija i isplaka nesto sitno ako ostanalao.
Долговите на Вардар се околу 2 милиони евра.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Ако 40 % се 800.000 евра, значи доаѓаме до цифра од 2 милиони...
Вардар ако сега плати и биде првак ќе го врати 40% од долгот со парите од УЕФА кои се околу 800.000 евра и по сметка за се загубат двете рунди во Лигата на шампионите и Лигата на Европа
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
сепак останаа во Вардар знаејки дека клубот немаше право на регистрирање нови играчи, а можеа комотно да си отидат и клубот да отиде јабана
pocit za sezonata koja ja pruzija, ama nemoj da mislis deka site od ljubov ostanaa. nekoi fudbaleri bas go iskoristija problemot so nemanje pravo da se registriraat novi fudbaleri, a drugi ostanaa deka nemaa ponudi ni so priblizno slicna plata. potocno golem del od igracite tolku go saka klubot deka imaat ubavi dogovori, nema da ostanea da igraa za 500 mesecno.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.534
pocit za sezonata koja ja pruzija, ama nemoj da mislis deka site od ljubov ostanaa. nekoi fudbaleri bas go iskoristija problemot so nemanje pravo da se registriraat novi fudbaleri, a drugi ostanaa deka nemaa ponudi ni so priblizno slicna plata. potocno golem del od igracite tolku go saka klubot deka imaat ubavi dogovori, nema da ostanea da igraa za 500 mesecno.
Да ама убаво напиша одма, почит за сезоната, нормално е дека сите се направиле калкулации, никој не живее од воздух, но ретко во кој друг клуб во таква состојба како што се наоѓаше Вардар есената, играчите ќе пружеа таква игра и скоро секоја утакмица ќе изгинеа за 3 бода.Пред се најмногу за тоа го заслужуваат респектот, и да не играа машки и да дојдеа на чекор до титула, имаа големо оправдување, но они го направија тотално спротивното, наместо оправдувања покажаа карактер и љубов кон клубот и фановите.Сето тоа е благодарение на Тетовче, Гача и Кујо, па и Брда исто така.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Значи Самс е бизнис партнер на ОК и тоа тој ги помирува долговите ама дека туку така ќе го дадат на Град Скопје веќе не ми се верува а и Град Скопје со Шилегов на чело не може ни Фк Скопје да го води не пак Вардар.Дај боже да не земе некој сериозен фактор и да се направи чекор напред летото.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
И јас така имам инфо. Дури ми велат и дека 99% е ветено... Па да видиме, само да не биде на крај она, сакавме ама времето ни отиде
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Освен екипите за коизнаевме дека бараат доигрување (Шкендија, Слога, Работнички и Пандев), по партиска линија и Борец гласале за да се доигра. Што ќе доигруваат или сакаат да отпаднат од лига?
Значи 5 на 5 се, со тоа што нашиве рекле дека ако е потребно да се доигра за да се прогласи шампион и они би играле.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
А да намалат доживљај одредени ликови со изразување на политички ставови овде?! Нека си го задржат за себе личното мислење за Шилегов, ДПМНЕ, комуњари и остали ојлевци дојлевци, а не да не смаараат сите. Фан странава почна повеќе да наликува како да е на политичка партија, отколку на фудбалски клуб.
П.С. Модератори, спиете или ви одговара да си тераат политика...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.534
Да не се успие само Камчев баш денеска :unsure:
Вторник е еј :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Освен екипите за коизнаевме дека бараат доигрување (Шкендија, Слога, Работнички и Пандев), по партиска линија и Борец гласале за да се доигра. Што ќе доигруваат или сакаат да отпаднат од лига?
Значи 5 на 5 се, со тоа што нашиве рекле дека ако е потребно да се доигра за да се прогласи шампион и они би играле.
Не знам колку е точно ова но и не мора да е партиски и онака Кочо би се шитнал ако му дадат некоја добра понуда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom