Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Член од
3 мај 2014
Мислења
877
Поени од реакции
2.695
Се што се случува уште од поодамна ми доаѓа некако логично Самсоненко намерно да ги остава долговите у Вардар, како некој превентива да не биде оштетен.
Долговите у РК и ФК и не се така големи со оглед на неговите вложувањата во бизнисите низ Македонија, како другар му Камчев ги има во секоја сфера.
Па како вложувањата во бизнисот и во клубовите надвор од МК на кој е спонзор не застанаа, не престанаа..
Проблемот секогаш доаѓа само у РК и ФК, у кој он секогаш се преставува како жртва, као веќе неможе да инвестира, многу пари давал а нема помош..

Па секој со малку логика знае колку пари он пере преку оф шор фирми, купувува акции, земјишта, на нив гради со негови фирми.. итн.

Да не зборам каква генерација растурија у ФК, и тој кој знае какви се трансакции, договори и проценти имаат договорено.

У РК пак имавме и спонзор од Германија.. чудновато.

Кој знае на каков пат на бизниси и перални стојат клубовите.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Неизвесна иднина, а работата оди кон полошо. Ништо чудно да се разотидат сите играчи. Титула во вакви услови нема теоретска шанса да освоиме. Како ли ќе изгледа составот во вториот дел...
Како ќе изгледа составот? Ист!
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665

Комедија..
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Вардар да ги добие сите утакмици против останатите екипи, па со Шкендија што сака нека биде.
Многу е важна првава утакмица со Ѓорче.
Ова со Самс беше очекувано.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Многу е важна првава утакмица со Ѓорче.
За тој натпревар ќе биде хендикеп што ќе играте без Аврамовски (суспендиран е), па малце потешко ќе биде без него напред.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
И мене ми е дојдено преку кур од Самс, али начинот на кој се изразува Грне не му доликува.
Сепак, познавајќи каков копач е тој брат му и како се закануваше на чет на некоја емисија во живо на интернет, не сум изненаден...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom