Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Вардар почна да го стига заморот и паузата доаѓа во право време. Онаа, мора да бидеме искрени, никаква игра во второто полувреме е резултат на истото. Особено кога недостасуваат битни првотимци како Мицевски и поготово Жуниор. Поп Златанов не е ни сенка од него. Се надевам дека после паузата ќе се вратиме екипирани и одморени, иако денеска добивме голем број на жолти картони (добар дел од нив сосем непотребни) и не сум во тек дали некој веќе акумилира за да одлежи еден меч суспензија. Треба да бидеме презадоволни од првиот круг, али има уште многу да се игра и нема потреба од правење некаква еуфорија зашто предноста ептен лесно се топи. Се уверивме и лани...
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Одново е актуелна темата со Ринат Ахметов и ФК,деновиве биле негови луѓе со хкэликоптер на преговори!
Ако утре нашиве спортски "портали" не ја објават информација да ме плукнеш.
Неам отворено ФБ, сигурно Лико имаат веќе излезено со наслов "Бомба во Вардар, обновени преговорите со украинциве.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
- Здраво.Уште пред една година Ахметов сакаше и уште сака да го купи Вардар.Отидени се негови луѓе со хеликоптер преговори.Тогаш се националистите во улраина кренаа галама дека украинец сака да купи клуб од русин,а тоа тогаш не смееше.Сега власта се смени и други се прилилите во Украина.
Тогаш и на мене и на Украинците ни беше јасно дека работата ќе се одложи за во некој подобри времиња.И еве сега дојдоа тие времиња.(подоле пишува,не се гледа преписката)
Во фудбалот има повеќе пари од ракометот но Сергеј дури и да го остави целиот бизнис во македонија,ќе го задржи само РК..тпа е негово дете
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Младеновски > Серафимов, тоа е единственото позитивно нешто што можам да го извлечам од утакмицава. Детево имаше барабар ако не и повеќе интервенции пред гол од Новак и при оние опасни шутеви на Жуниор/Ибраими и во дуели еден на еден со нив. За разлика од Серафимов кој само ја има среќата да игра во формација со три штопери од кои едниот е убедливо најдобриот штопер во лигава - Новак, а е прилично несигурен во играта, овој изигра буквално како столб во одбраната.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Детето искина вчера, единствен кикс му беше UFC потегот над Тотре, кај што имаше среќа што не доби црвен.
Сепак рано е да се возвишува или пак да се беси некој на основа на една утакмица. Се надевам дека ќе биде константен и понатака, и дека ќе си направи добра кариера.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
На крајот кога му клизна во шутот на некој од играчиве на Шкендија, спаси сигурен гол.
Сепак, јас не би судел само по еден изигран натпревар. Серафимов општо не е лош, ама засега е далеку од репрезентација. Преголемо форсирање му се дава од некои фан страни на нетов и луѓе што не го гледале имаат некои поинакви очекувања од реалните. Мислам дека во иднина ќе напредне во добар играч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom