Фан Клуб: Вардар

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Не го саакаат ама може да му го пушат штом две години од владеење не успеаа ништо да му нарават та сега ли на заоѓање ќе пукаат.Инаку Грне иако е од сдс има авторитет во спортската јавност и се надевам ќе биде добра промена.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Ф

Флеш

Гостин
Не го саакаат ама може да му го пушат штом две години од владеење не успеаа ништо да му нарават та сега ли на заоѓање ќе пукаат.Инаку Грне иако е од сдс има авторитет во спортската јавност и се надевам ќе биде добра промена.
Брат,не избрзувај ....Одличен пример е Панчев .... Вардар го исправи,Панчев го посра ..... Панчев повеќе е Ѕвездаш,отколку Комита .....Да беше Црвена,у одбор,ќе работеше....Во Вардар,каде е ? Панчев е гомно .Не го сакам . Човек од интерес . Истото е и со Бобан .... Човек од интерес .....Ќе му биде битно не клубот,туку самиот како да зграби. ГРНЧАРОВ = ПАНЧЕВ ......ИСТО ГОМНО ......Ова е лошо.Многу лошо ....Само странец да е или избор на навивачите преку гласање,шо знам нешо слично ......МАМИЧ ЗА ПРЕТСЕДНИК !!![DOUBLEPOST=1548949135][/DOUBLEPOST]
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
grne za mene od druga pricina ne mi deli ko idelaen izbor: po karakterot mi lici na covek koj ke raboti preku vrski. takov tip verojatno ke sorabotuva so ljuge so koi simpatizira, a toa e nesto mnogu loso vo fudbalot.

sepak malku e rano, jas tek ke veruvam deka se e sredeno ako utre oficijalno se objavi takvo nesto.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Брат,не избрзувај ....Одличен пример е Панчев .... Вардар го исправи,Панчев го посра ..... Панчев повеќе е Ѕвездаш,отколку Комита .....Да беше Црвена,у одбор,ќе работеше....Во Вардар,каде е ? Панчев е гомно .Не го сакам . Човек од интерес . Истото е и со Бобан .... Човек од интерес .....Ќе му биде битно не клубот,туку самиот како да зграби. ГРНЧАРОВ = ПАНЧЕВ ......ИСТО ГОМНО ......Ова е лошо.Многу лошо ....Само странец да е или избор на навивачите преку гласање,шо знам нешо слично ......МАМИЧ ЗА ПРЕТСЕДНИК !!![DOUBLEPOST=1548949135][/DOUBLEPOST]
Дај бе прекини жити се со глупостиве што ги пишуваш! Не можам да те читам, а камоли да ти објаснувам!
grne za mene od druga pricina ne mi deli ko idelaen izbor: po karakterot mi lici na covek koj ke raboti preku vrski. takov tip verojatno ke sorabotuva so ljuge so koi simpatizira, a toa e nesto mnogu loso vo fudbalot.

sepak malku e rano, jas tek ke veruvam deka se e sredeno ako utre oficijalno se objavi takvo nesto.
Средена е работата, мајсторе. Ако очекуваш од Вардар официјално да објави било што, ќе се изначекаш...
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
46
Поени од реакции
32
Битанг е исплатен. Иако не му е запазен рокот, би требало да се врати. Нема клуб и документите му биле тука.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Што тропате за Грнчаров бе, па уште споредба со Панчев :facepalm:
Нормално ке има личен интерес, секој има ама не на ниво на гробариве моментални

Нека се тресат тетовци, нека ги гази како што ги газеше:vozbud:
 
Член од
5 јануари 2019
Мислења
37
Поени од реакции
15
Сега очекуваме и некое засилување
Прво Фелипе па потоа и некој други
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Доброто е кај Грне што може да наметне авторитет, огромен фајтер, дрзок и без влакна на јазикот, ама од друга страна е многу проблематичен карактер и конфликтна личност. Со Влатче Грозданоски беа најдобри другари, а сега воопшто не ни комуницираат. Знам дека и со други познаници го има направено истото.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Odma se palite ,stanavte Real Madrid,a realno samo nekoji plati zaostanati ste platile(sekako parite se bez poteklo,opstina,drzava)..Daleku ste zad Skendija,kako po rosterot taka i organizaciono..mislete da obezbedite evropa nekako..za sampionat ke zborime dogodina..sekako jak Vardar i odgovara na Skendija da se razbereme,privlekuva interes,publika,finansii..vaka sampionatot so Pandevci i Renovci ne e interesen
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
Годинава ова ми е прв ден од поголемо значење.
На некој може му е смешно, ама како што доаѓаше 31ви, станав опсесивен дали ќе се реши споров, или ќе се гледа Вардар на тинејџерски погон... порталиве и форумов го убив од скролање да не има нешто ново околу исплататава.

И доста кењате за Грне, немам никаква претпоставка како ќе работи, ама на прсти може да се избројат такви како него, што за разлика од Панчев најголем успех му е што го побарал Павков од Звезда.

Па ако после олку срања редно е да се консолидира клубов.
П.с. Тодороски и Антоски имаат правен основ, после исплатава да го напуштат Вардар? Или завршена приказна е тоа?!
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Годинава ова ми е прв ден од поголемо значење.
На некој може му е смешно, ама како што доаѓаше 31ви, станав опсесивен дали ќе се реши споров, или ќе се гледа Вардар на тинејџерски погон... порталиве и форумов го убив од скролање да не има нешто ново околу исплататава.

И доста кењате за Грне, немам никаква претпоставка како ќе работи, ама на прсти може да се избројат такви како него, што за разлика од Панчев најголем успех му е што го побарал Павков од Звезда.

Па ако после олку срања редно е да се консолидира клубов.
П.с. Тодороски и Антоски имаат правен основ, после исплатава да го напуштат Вардар? Или завршена приказна е тоа?!
3 meseci da nemas dobieno plata e dovolno za preku FIFA da go raskines dogovorot, a procedurata ako e pominata nema veke nazad. platite inaku sekako ke si gi dobijat i toa ako ne se lazam duri za celiot dogovor. sekako kaj mladite toa ne se mnogu pari, ama za fudbalerite taka duri e poisplatlivo bidejki em ke dobijat pari kako do kraj da igrale + uste platata od noviot klub. zaradi toa i ne gi razbiram sto nekoi bojkotiraat da igraat. da se pametni ke prodolzat da igraat i ke brkaat procedura kaj FIFA, pa ke ostanat vo forma i ke si gi zemat parite (osven ako zgasne klubot).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom