Фан Клуб: Вардар

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Колевски денес играл на пријателскиот дуел со Македонија ЃП. Овој нели на позајмица го пратија во Борец, пропадна тоа?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Колевски денес играл на пријателскиот дуел со Македонија ЃП. Овој нели на позајмица го пратија во Борец, пропадна тоа?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Го пратија спортмедиа.мк ама не и клубот.

Нај комично ми е, 8 трансфери од кој 7 за на клупа ги земаш. Само Мицевски ќе биде стартер од дојденциве летово.

Празен градски, зашто?
Не се памти водство
Губите од сите
Сите да си одите.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
Го пратија спортмедиа.мк ама не и клубот.

Нај комично ми е, 8 трансфери од кој 7 за на клупа ги земаш. Само Мицевски ќе биде стартер од дојденциве летово.

Празен градски, зашто?
Не се памти водство
Губите од сите
Сите да си одите.
А тие што ни се стартери, минатата сезона дискутабилно беше дали ќе бидат добри за на клупа за ланскиот состав...Дојде ред Брда да ни биде главен играч...
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Од 1 септември влага град скопје .
Е сеа нема да ме чуди зимскиве припреми да бидат у Дојран..

Детали знаеш? Буџет? Тренинг центарот? Фитнес центарот у Јане? Академијата?
Целосно го превзема Малиќи? Или ќе има удел и Орце(Самсоненко) уште?
 
Ф

Флеш

Гостин
Целосно го превзема Малиќи?
Боље Бугаринот,отколку Шипово ....


Трајковски обелодени дека Малиќи и должи на државата 52,5 милиони денари. Тогаш како даночен затајувач беше посочен и Бајруш Сејдиу -со два милиони евра неплатен данок. Кај овие лица постои имот кој е несразмерен на оданочени приходи, утврди тогаш УЈП
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
У реду е Албанци Вардар ќе го водат

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Е сеа нема да ме чуди зимскиве припреми да бидат у Дојран..

Детали знаеш? Буџет? Тренинг центарот? Фитнес центарот у Јане? Академијата?
Целосно го превзема Малиќи? Или ќе има удел и Орце(Самсоненко) уште?
Што е разговарано ќе ти кажам ... што ќе се одлучи незнам .
Разговаран е буџет од 3 мил. евра . Јас лично неам слушнато муабет за спонзор . Само за град скопје се разговара
Самс мора да остави чисит сметки до 31 декември , значи се да подмори .
Моментално им должат на играчите 8 рати и на тренерите во школата 4 плати .
Самоил , Мирко си одат , Дарко и Најдовски најверојатно ќе останат .
Од 1 септември ќе дојде извршен директор од град скопје т.е. од сдмс ( ова кој ќе биде појма неам ) .
Не фудбалските работи ќе ги тераат они 100% ( финансии , маркетинг , правен оддел и такви ствари )
Фудбалските најверојатно ќе му бидат целосно доверени на Дарко .
Ова за малиќи врска нема , самс ќе напушти целосно а се надевам и орце со него заедно .

Факт е дека сезонава е отидена у курац ... тоа е .
Нека догураат до лига европа па со нови сили од следна сезона .

Напред Вардар
 
Ф

Флеш

Гостин
Од 1 септември ќе дојде извршен директор од град скопје т.е. од сдмс ( ова кој ќе биде појма неам ) .
Е ова е најгадното,само не сте свесни.Ќе стават некое нивно гомно член .Ако Симев беше нула,овој ќе биде минус испод десетици испод нулата.... Уште полош човек,кој е само за себе.Дарко Панчев ќе останел.Абе човек подобро нека си оди.Три пати беше,три пати нула направено.Доста е.Ме заболе ако е легенда,но човеков е пијавица и живее на стара слава.Ништо не се покажа.Гладен е за фотеља. Беше против Илчо со лешинарите Мирсад Јонуз ,као демек пуно легенди се собрале,како демек отпор....На крај да испадне фарса,то ти било Даре и Јонуз да зграбат позиција.Сите “легенди“ кои ги подржуваа,ма тоа да не било точно.Не дале никаква подршка.
Значи ви давам суштина за каков човек е.Од корист.Извини Даре,да,направи историја,ама и со твоите потези лоши ми згади да те гледам.Вардар те направи,ти Вардар го уништи.Експерименти со млади деца,лоши трансфери,лоши договори,абе човек,1000х стаивте нови тренери.:pos:Резултат:гомце: Не ми е јасно,како може Шкендија,колку жити се смени ја тренери?!Повеќе не тицаат во директори и претседатели на клуб,отколку тренери..... Врати ја свои играчи во матичен клуб.Вие ебаве се мачите појќе за нула евра да договориме да си замине играч од Вардар. Не им текна Костовски,Тричковски,Мојсов,Дамчевски?Абе златен Дамчевски отиде во Кипар за џабе пари.Со неговата висина и агресивност,ќе имавме добра игра.Тодоровски од Заглебје-Полска?Отиде во Раднички Ниш за џабе пари,клуб од Србија кој се бори за Европа. Митревски во Израел.... За ништо....Отиде во клуб кај се бори за Европа.Брат му на Стефан Ристовски..... Во Словенија на позајмица.Не можеше во Вардар? Па брат му играше во ебан Вардар пред Парма....Дориан Бабунски?Абаз?Да бројам ....... Ма ебете ....:mad:се
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Доброто во целата ситуација е што сите сме скептици, па ако има успех ќе се изненадиме позитивно!
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
@Мартин * најискрено фала за секоја информација од погоре.
И би те замолил за било каква промена околу состојбата, ако е за јавност да ја споделиш со нас...

Искрено незнам колку е реален буџетов од 3 милиони, зашо моментално нешто помал од тоа само шкендија има. Другите се далеку далеку позади тоа, а капак на се е немање 12.000евра за котизација у лига.

Играчкиов кадар па и не е до толку лош У ПМФЛ да избори излез у Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom