Фан Клуб: Вардар

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Абе се заебаа што не го донесоа Немања Вучиќ дечкото е машина. Инаку клубот се распаѓа. Така да не е вредно да се коментира веќе. Инаку што е со лиценциве сите освен Работнички нема да добијат лиценци за во ЛЕ.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Финецов не доаѓа.Од сигурни извори,од чоек во клуб.;) Има пуно млади на оваа позиција во домашно.Планираат од тука да земат.
problemot e sto samo so mladi vo odbrana, posebno centralno, tesko se igra. spored mene treba da go zadrzat grne za nekoja prilicno mala plata (covekot i taka na negovata vozrast nema da ima asalna ponuda) i pokraj nego da imaa trojca mladi stoperi OK bi bilo. mozda sega ulogata koja ja imase grne sakaat da mu ja dadat na popov, ke vidime. inaku i da ne se zaboravi deka i tosevski moze da igra kako stoper, taka sto ne e tolku loso ako i on ostane, togas centralno mozat da igraat on i popov + vo tek na sezonata da se voigraat nekoi pomladi stoperi kako serafimov + uste nekoj nov koj bi dosol.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Абе се заебаа што не го донесоа Немања Вучиќ дечкото е машина. Инаку клубот се распаѓа. Така да не е вредно да се коментира веќе. Инаку што е со лиценциве сите освен Работнички нема да добијат лиценци за во ЛЕ.
Работата е што никогаш и не го ни бараа дечкото, повеќе беше желба на дел од фановите кои креваа џева за него, па некако ликот го поврзаа со трансфер во Вардар.
Ќе добиеме лиценца со сигурност.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
ne bi bilo loso gledajki sto se slucuva vo posledniot period. za vo startniot sostav bi nedostigal LB i mislam deka manevski ne e losa opcija. fizicki e ponapred vo sporedba so antovski, manevski vednas bi mozel da igra vo 1. MFL. LB e problematicna pozicija, skoro site kluba imaat problem na taja pozicija i realno nema mnogu moznosti za da se popolni toa mesto so igrac koj e od makedonija (vkluceno i strancite koi se vo makedonija pod dogovor). herrera cardona od rabotnicki e skros nadvor od forma, koj znaj kolku pati se povredi poslednite godina dve i bumbar se napravi, slabo se dvizi. prasanje kolku vreme ke mu treba da ja vrati formata, a so toa sto e juznoamerikanec po mentalitetot e slicen na nasite, pa mozno e i ic da ne se vrati vo forma. dobar vpecatok mi ostavi bopesu od FK skopje. fizicki silen i iako deli malku smotan vo duelite eden na eden e kvaliteten. na nekoi natprevari koi gi gledav recisi ni eden duel na zemja ne izgubi. baska IMHO moze da se snajde i kako stoper, dolgorocno na taja pozicija mozda i bi bil podobar. btw i stoperot mounpain im e dobar. ne znam koj na FK skopje im gi donel tie igraci, mora da se priznae deka im donel vrven kvalitet za nivniot standard. na LB go ima uste atanaskoski od akademija pandev, ama pre bi odel so pomladiot manevski.

vlatko stojanovski isto e solidno resenie za CF, mlad so soliden talent i makedonec. no na vardar definitivno ke mu trebaat uste nekolku vezni i krilni napagaci (posebno ako zamine barseghyan, tesko mi se veruva deka ke ostane).
Mounpain беше на проба во Победа зимово, не го зедоја и замина еве во Скопје, а денеска го викнале и за камерунска репрезентација.
Карчески исто е добар ЛБ, има техника, кондиција..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Mounpain беше на проба во Победа зимово, не го зедоја и замина еве во Скопје, а денеска го викнале и за камерунска репрезентација.
Од кај информацијава??? Тешко ми е за верување дека овој за Камерунска репрезентација добил повик ради игрите за ФК Скопје.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
абе за нашава лига дечкото е добар, али не ми се верува дека е добар и за камерунска репрезентација. али африканска репрезентација, се знае таму како се работи со менаџери...
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Mounpain беше на проба во Победа зимово, не го зедоја и замина еве во Скопје, а денеска го викнале и за камерунска репрезентација.
Карчески исто е добар ЛБ, има техника, кондиција..
bil na proba kaj pobeda i ne go zemale?! realno podobar e od site stoperi koi gi imate. ete deneska iskoci vest deka dobil povik od kamerunskata reprezentacija. e sega, toa i mene me iznenadi (ako e tocno), tesko mi se veruva da go sledele vo makedonija, verojatno pre preku nekoi vrski mu go sredile toa, ama kako sto pisav prethodno se raboti za dobar stoper, a ne e ni mnogu star (94ta). spored mene bez problem moze da igra kaj najdobrite makedonski klubovi. inaku za makedonskite klubovi e tapa ako navistina dobil povik od kamerun, so toa ke mu se krene cenata i potesko bi potpisal za mala plata.

karceski spored mene e maksimum prosek, ne e materijal za vardar. so negovite 26 godini i ne e nekoj talent pa da ima golem prostor za podobruvanje, taka sto tesko mi se veruva deka nekogas bi potpisal za najdobrite klubovi od ligata i bi se probil.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Од карти само 17,397,000денари, најефтина карта за Лига Европа беше 600ден, значи отприлика сме продале 25,000карти за три натпревари од групна фаза во Лига Европа..
Пари има во фудбалот, само дали тоа го сфати Самсоненко и управата е прашање.
Плата на играчи 156,993,000 денари, да ставиме 25играчи што зимаат пари, тоа се 100 000 евра по играч некако многу пари за палти се тоаа, плус у тимот имаме многу младинци..
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
bil na proba kaj pobeda i ne go zemale?! realno podobar e od site stoperi koi gi imate. ete deneska iskoci vest deka dobil povik od kamerunskata reprezentacija. e sega, toa i mene me iznenadi (ako e tocno), tesko mi se veruva da go sledele vo makedonija, verojatno pre preku nekoi vrski mu go sredile toa, ama kako sto pisav prethodno se raboti za dobar stoper, a ne e ni mnogu star (94ta). spored mene bez problem moze da igra kaj najdobrite makedonski klubovi. inaku za makedonskite klubovi e tapa ako navistina dobil povik od kamerun, so toa ke mu se krene cenata i potesko bi potpisal za mala plata.
Да да беше само не знам зошто не потпишаа, а за овие што играат сега е измислен
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Значи според тоа што излезе денес за буџетот на Вардар од 2017, едно е јасно чисти пари за функционирање само од ланскиот профит во клубот има околу 700к евра плус ако се додаде дека имаме и сигурни 300к од прво квалификациско коло лига европа значи веќе има милионче цо клубот без денар од спонзорства. Така да управата ако не се покаже летово тогаш слободно од легенди може слободно да се наречат гробари на Фк Вардар.
Иако најавите им се солидни за некој млади деца ако успеат сите тројца младинци да ги донесат ќе завршат топ работа, плус мора на Грне или Новак да им продужат договор без искуство во одбраната ништо не прајме, и секако уште двајца странци ама сварно квалитетни што ќе прават разлика на терен и ќе имаме топ тим кој за 2 3 години коа ќе соберат искуство помладиве ќе се шета низ мкд лига.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
879
Поени од реакции
1.653
Грне у Ѓорче!?!?
Така наслушнав денес од луѓе блиски до тој клуб.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Грне,Глигоров,Глишич,Блажевски,Хов,Тигран, сите си заминуваат.Најверојатно доколку ги договорат ќе дојдат Манов од Интер Турку,Михаил Маневски од Брегалница и Влатко Стојановски од Ренова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom