Фан Клуб: Вардар

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Останати се уште 14200 карти што значи се продадени околу 11_12 илјади што е солидно.
dvata centralni bloka na sever ne bea pusteni vo prodazba i blok 3 i 4 na jug ne bea pusteni od red 1 do red 15 . i na istok 2 bloka ne bea pusteni za prodazba , tie predpostavuvam se za gosti . muabetot mi e ima pomalku karti prodadeni . ke cekame oficijalno da kazat od klub kolku se prodadeni ako uopste kazat
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
dvata centralni bloka na sever ne bea pusteni vo prodazba i blok 3 i 4 na jug ne bea pusteni od red 1 do red 15 . i na istok 2 bloka ne bea pusteni za prodazba , tie predpostavuvam se za gosti . muabetot mi e ima pomalku karti prodadeni . ke cekame oficijalno da kazat od klub kolku se prodadeni ako uopste kazat
Види сега значи 6000 се продадени одкако Вардар излегоа со соопштение дека се продадени 5000 ако лажеле тоа е друго
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Па неможе да биде посовршено. Ова е у буквална смисла стадион што може да створи мит за непобедлив тим на домашен терен.
Знам, премногу ќе има носталгичари за Градски ама со ова Вардар ќе го заокружи процесот на трансформација што се постави како цел, со превземање на Самсоненко. Кој памти, памти. Мн одамна, позади стара северна имаше еден натпис: "Вардар е иднина наша, а не играчка ваша". Од еден клуб-синоним за самостоен народ (пред распад на СФРЈ)до главен репрезент на држава, Вардар имаше децениска голгота до пред 3години. Од "јаки" спонзори до копање гробови на Градски. Епа сега има кадар што е спремен и на одличен пат да го врати на стари патеки. Па момци само нека продужи вака да се "распаѓа" Вардар, и се надевам дека за скоро и целосно на парчиња ќе дочека некој гигант од Л.Ш.
 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
dvata centralni bloka na sever ne bea pusteni vo prodazba i blok 3 i 4 na jug ne bea pusteni od red 1 do red 15 . i na istok 2 bloka ne bea pusteni za prodazba , tie predpostavuvam se za gosti . muabetot mi e ima pomalku karti prodadeni . ke cekame oficijalno da kazat od klub kolku se prodadeni ako uopste kazat
Централните се за тие за господа човеци и манекенки, секако нема да бидат празни па затоа може нив да ги рачунаме у продадени билети.:D

Ако се гради стадиончево у Карпош ќе биде права ствар, пофудбалско без атлетски патеки, помало и на добра локација и очекувам многу појше публика него ли на Градски.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Тоа стварно би било идеално место за нов сопствен стадион на Вардар. Поидеално место моментално и не постои за градење, моѓе ќе има и такви што ќе се противат и ќе успиваат со Градски којшто патем не е наш, но со ова би ми се исполнил и вториот дел од мојот сон за Вардар. Браво!:bravobe::roker:[DOUBLEPOST=1505048801][/DOUBLEPOST]
dvata centralni bloka na sever ne bea pusteni vo prodazba i blok 3 i 4 na jug ne bea pusteni od red 1 do red 15 . i na istok 2 bloka ne bea pusteni za prodazba , tie predpostavuvam se za gosti . muabetot mi e ima pomalku karti prodadeni . ke cekame oficijalno da kazat od klub kolku se prodadeni ako uopste kazat
Епа убаво вика останати се околу 14к, а продадени се околу 11к. 14+11=25, што значи дека околу 8к не се пуштени во продажба. Ако е точно, тоа е и повеќе од солидно, знаеќи го нашиот менталитет.
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
За нов стадион бев против кога го пуштија ова истово пред две години мислам беше, заради локацијата и нормално што се селиме од наш дом, ама кога плаќаш кирија за нешто што никако не се исплати ќе се откажеш или ќе пропаднеш. А и кога ќе ми текне на Ѓорче, Маџари... Ми се свиѓа што не идеме многу далеку (y)
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Лелеј перверзии ќе биде ако се оствари ова со стадионот во Карпош. Нема подобро место за стадион на Вардар дефинитивно.
Едино у Жена Парк или на Рекорд негде :D
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
На овој стадион, створена традиција за тебе...

И сега, сум на истиот став како пред 2-3 години кога беше муабетот за во Аеродром, според мене огромна глупост е да се направи стадион со капацитет за 10 илјади гледачи, а европски утакмици да се играат на Градски. Нов стадион би прифатил само со 15-20-25 илјади и на истиот Вардар да ги игра сите домашни утакмици, иначе селења од стадион на стадион во зависност од утакмицата за мене е огромна глупост..
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Знам дека одлуката уште не е дефинитивна, ниту пак овој проект би бил крајниот резултат, но нека стои овде.
fk-vardar-neues-stadion-skopje-makedonien-4.jpg
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Останати се уште 14200 карти што значи се продадени околу 11_12 илјади што е солидно.
14 илјади се останати, али во меѓувреме е тргната западна трибина од продажба (тоа се околу 5 илјади карти некаде), а уште од старт не беа пуштени 4 блока од Север (15, 16, 17 и 22), како и 3 од Исток (10, 11 и 12). Кога се ќе се собере тоа се некаде 12 илјади карти што ги нема во продажба, па некаде му доаѓа дека се продадени околу 6 илјади блок карти.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Околу 8000 блок карти ќе има се вкупно продадено, 2000 за Комити и околу 6000 на останатите трибини значи во просек околу 15 000 ќе има на сите три утакмици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom