Фан Клуб: Вардар

Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Сосиедад сега ги гледав со Виљареал. Некои 20-25 минути изгледав и ми оставија впечаток на многу добра екипа. Многу се опасни по прекини, играат со доста трчање, со често уфрлање на бековите напред. Доста топки даваат позади одбранбената зона на противникот. Одлична екипа, доста силен противник.
Spanski Timovi se kako kriptonit za nas. So Rusite imame dobro Izkustvo uste od CSKA Moskva. Povekje mi se veruva deka ke imame sansi so zenit od so Sociedad.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.966
Поени од реакции
35.580
Незнам за пристапот кој ќе го има Сосиедад во ЛЕ, али ако решат да играт во првите 3 фаворити се за освојување заедно со Арсенал и Милан. Страшен тим, особено на домашен терен. Барса 11 сезони под ред немаше победа на Аноета.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Зенит влезе со продолжетоци едвај.Донесоа мн нови играчи газат во Руско првенство,но сеуште немат играно со некој од фаворитите за горниот дел од табелата.Според составот шо го имат не гледам да се којзнае колку по квалитетни од Копенхаген и Фенербахче.Ако успеаа Дирар и Валбуена да ги сопрат можат и Шатов и Паредес.Нормално е Зенит си направи име но ваљда и кај нив нешто не штима ств беа многу по квалитетни вратете го тимот со:
Кержаков,Хулк,Дани,Витсел,Рондон.Чави Гарсија,Aнсалди,Ломбертс,Гарај пвие играчи и се заменети
Дриуси,Кокорин,Шатов,Паредес,Ѕјуба,,Крајневитер,Смолников,Мамана,Иванович.Сами споредете кога се биле подобри.Верувам во Чедомир Јаневски!
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Сосиедад е сезонава и по играчки кадар, и по игра, најдобар во последниве 9,10 години.

Него да се надеваме дека Зенит нема да влезат баш со цел тим у ЛЕ. Па еден Утрехт едвај го минаа, после продужетци. Русија се први, приоритет им е тоа сезонава. Пратам руско првенство, не зборам од памет. Две сезони по ред завршуваат трети и притисокот од Газпром е огромен, затоа и нешто послаб тим сезонава (без ѕвезди). А и традиционално си ни лежат руски екипи, почни од ЦСКА, заврши со фактот што еден Работнички (3 класи послаб од сегашниот Вардар) се носеше со Рубин.

Розенборг, можеме дома да го тепаме.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Вања Маркович веќе потпишал, се чека на тој вториот. Со тоа уште не сфаќам како планираат да ги регистрираат, ај разбирам за еден ќе направат место со тоа што ќе го пратат Кајнор на позајмица (дали така лесно ќе најдат клуб што ќе го сака не знам, ама да речеме ќе се среди тоа), ама што е со вториот? Ваљда не е да го земат само за во Европа да конкурира без да игра во ПМФЛ.
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
114
Поени од реакции
55
Ok za sociedad i zenit. Ama Rosenborg losi sa. I ni pasovat. Malme i kopenhagen se podobri od Rosenborg
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Абе уживајте бе луѓе ние сме дебитанти сите три екипи ќе ги вкачкулираат бодовите со нас предвреме, а наше е да уживаме во дебитанскиов настап и што подобро да се прикажеме и да приредиме некое изнемадување на домашњн терен. Првата шанса ја имаме на 14 сеп и тоа баш ни е погодено против Зенит.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Mozebi ke gi rotira Janevski
Gacevski
Hov-Grne-Novak-Demiri
Markovic-Nikolov
Jigauri-Felipe-Blazevski
Tigran
Ili
Aleksovski
Brdarovski-Velkovski-Musliu-Glisic
Gligorov-Crniot
Kojasevic-Iseni-Kone
Ytalo
Izgleda smees da imas kolku sakas stranci vo ekipata no za natprevar da imas prijaveno 8 od niv zboram za 1va mfl
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Ќе им рече Самс на фудбалерите дека парите од секој освоен бод ќе бидат за нив и овие ќе кинат ко кучиња на терен.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Mora da donesat ushte eden veznjak kreativec. (STO PATI go imam spomnato na forumov THOMAS DE VINCENTI free agent, se nadevam deka me citat nekoj od skauting timot na Vardar :D). Vanja Markovic ne e takov tip na igrach, so zaminuvajneto na Spirovski ocajno ke ni fali kreativnost, imaat pari i redno e da se zasilat salam, sepak igrame Liga Evropa grupi, mozheme i morame da privlechime pokvalitetni igrachi vo godinive koj sledat, neka se i postari no dokazhani igrachi za Liga evropa da si brkaat rabota, godishno 12 - 16 utakmici i po potreba vo liga so Shkendija i nekoj poteshki gostuvajna kolku chat pat da si ja odrzuvaat formata (sepak nikoj ne saka da igra na oranici ko nashive). Momentalno naj problematicna pozicija ni e lev bek, neznam sho planiraat so Popov no dobro ke e ako go vratat vo forma do Oktomvri za posle Zenit, (sepak treba vreme da isfrli site shtetnici koj gi ima konzumirano periodov), inache so Brda i Demiri svrshivme rabota.. Fali konkurencija i za Felipe, mora nekoj da mu go razmrda mestoto vo prv tim, gore dolu za ovaa sezona ke imame okej timche, dodeka vo megjuvreme vo PMFL mora da mu davaat shansa na pomladive, imame okej potencijalni decki koj mozhi da izrasnat vo kvalitetni igrachi - Dare 22, Aleksovski 22, Demiri 23, Iseni 20, Petar Petkovski 20, Quanyor 22. Musliu 22. Na ova ko ke gi dodajme godinite na Barsegyan 23 :eek:, Nikolov 23, Vanja 23, Jiguari stotolku napolni 25, imame generacija koja mozhe da gura 10 sezoni + :D I ushte edna rabota, mora da se iskoristat ovie istoriski momenti za da se vratat Komitite na tribini, ne samo Komiti, i obicnite navivachi na Vardar, nema choek koj ne go boli srceto koga ke vidi kako Vardar igra pred prazni tribini, nemora cel Filip 2 da go polnime, barem po 3-4 iljadi da ima prosek na utakmica vo liga, sepak zasluzija deckite (y)
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе не треба многу на професионален спортист да се врати во форма, 2-3 недели негде, ама тие 2-3 недели најштетно што ќе пие да е вода. Телото не се ресетира скрос како од нула. :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.081
Абе не треба многу на професионален спортист да се врати во форма, 2-3 недели негде, ама тие 2-3 недели најштетно што ќе пие да е вода. Телото не се ресетира скрос како од нула. :D
Мускулната меморија чуда прави :D
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Igrači Vardara sinoć su u drugoj utakmici playoffa Lige Evrope savladali turski Fenerbahče i tako se plasirali u grupnu fazu ovog takmičenja.

Zbog ovog nevjerovatnog podviga svi igrači su nagrađeni sa po 500 hiljada eura WHAT ? :pos:, a upriličen im je i svečani doček na aerodromu.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Igrači Vardara sinoć su u drugoj utakmici playoffa Lige Evrope savladali turski Fenerbahče i tako se plasirali u grupnu fazu ovog takmičenja.

Zbog ovog nevjerovatnog podviga svi igrači su nagrađeni sa po 500 hiljada eura WHAT ? :pos:, a upriličen im je i svečani doček na aerodromu.
Не по човек туку вкупно толку.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Толку шо ја пратеш детално лигава си се фатил за најпромашениот играч.Дечкото има само еден шут друго ништо.Ако е толку добар зашо не му направат видео со добри потези пасови одземени топки итн,него само како шутира од центарот,дечкото е тешко дрво спор како трактор и незнае пас да сврзе.Филиповски од Силекс ако го знаеш а сигурно го знаеш оти викаш детално ја пратеш лигата е за него измислен.Од друга страна пишуваше дека Грне имал понуда,подобро да се продаде ако може да се земе некоја пара,а стопери да играт Муслиу и Велковски со Новак.Зошто?Одлична му е тактиката на Јаневски има тука многу дечки шо го разбират фудбалот и сигурно го тоа забележале.Кога влезе Муслиу,Влековски го гурна во средина пред нив,во фаза на одбрана се повлекуваше како 3 стопер меѓу двајцата во фаза на напад се вклучуваше во средина и турците се изгубија.Тоа е тоа имаме 6 утакмици во Лига Европа и тоа со добри екипи.Имаме одличен тренер така да можеме да се надеваме на изненадување.Човекот е 1 недела со екипата направи мн повеќе работи тактички шо Седлоски не ги направи 2 години.Радува ме шо имаме млада екипа нормално е ке заминуват играчи но треба навреме да се донасат замени.
Те читам вака и не можам да ти се изначудам на глупостите што ги тропаш. Како прво дали мислиш дека некој би плаќал оштета за 35-годишен играч, а друга работа, ај што Грне е класа играч за наши услови, туку е и капитен и стуб на оваа екипа, и ти би да го пуштиш низ вода?! Не знам што да речам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom