Фан Клуб: Вардар

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Луѓе фудбалски натпревар е,олабајте се..кој турци,какви албанци,какви санчаци..изгорени се тие да дојдат ебаните Вардар и Фенер да ги гледаат..па и онај 7000 турци ќе имало:pos:..да бе ова финале ЛШ е па се тепаат сите за карти господ да чува..јас не вервам повеќе од 800-1000 турци да има на натпреварот,ама и тие некако ми изгледаат многу..онде Шкендија одвај береше 1000 навивачи и тоа Тетово што е во близина а камоли од Истанбул или од Гостивар некој да се закревал да патува специјално за натпреварот..олабајте се..премногу ги форсирате бројките
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Разликата помеѓу Вардар и другите клубови во Македонија се денешните слики од тренингот и тоа е само да речеме 1% од историјата на клубот.
А и една жалење до душманите птета за нив не им траеше радоста ни една недела.
Е сеа само се надевам ќе се продолжи во исто темпо и што е најважно да се дигне соработката со навивачите на едно повисоко ниво, не мислам на гратис автобуси и карти туку околу организација на натпреварите и гостувањата. И очекувам со тоа просекот на Градски да рипне сезонава.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Луѓе фудбалски натпревар е,олабајте се..кој турци,какви албанци,какви санчаци..изгорени се тие да дојдат ебаните Вардар и Фенер да ги гледаат..па и онај 7000 турци ќе имало:pos:..да бе ова финале ЛШ е па се тепаат сите за карти господ да чува..јас не вервам повеќе од 800-1000 турци да има на натпреварот,ама и тие некако ми изгледаат многу..онде Шкендија одвај береше 1000 навивачи и тоа Тетово што е во близина а камоли од Истанбул или од Гостивар некој да се закревал да патува специјално за натпреварот..олабајте се..премногу ги форсирате бројките
Не знам што воопшто коментираш ако не си упатен, нема ни потреба да се реплицира на ликови како тебе. Имам многу што да кажам ама нема врска, еве ти еден мал доказ ако нешто ти значи.
B3Q_XW-TShSehV9ae3joOg.png
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.479
Поени од реакции
16.099
Не знам што воопшто коментираш ако не си упатен, нема ни потреба да се реплицира на ликови како тебе. Имам многу што да кажам ама нема врска, еве ти еден мал доказ ако нешто ти значи.
Прегледај го приврзокот 175847
Ке дојдат 150-200 души сигурно од Рашка и Нови Пазар, али се на се дали ке бидат до 3000 највише
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Никој жив не се осудува да прогнозира за резултат. :)
Или што би се рекло, се надеваме на најдоброто, спремни за најлошото. :D
Јас си кажав, воопшто не сум оптимист, Фенербахче мислам дека се пресилни за нас, а ние сме во не баш најдобра ситуација со сменава на тренер и поразите од Копенхаген и шкендија.. Надежта постои секако, пред се надеж ми дава тоа што некако турскиве тимови ми се многу исфурани, а никаков позначаен успех не прикажале и многу често фејнувале, плус Работнички со Трабзон. Иначе, крилата мислам највеќе проблеми ќе ни прават, Дирар и Валбуена, пред се Дирар кој е доста брз и продорен, ќе си има проблеми Демири. Ние мислам дека ќе стартуваме со истата 4ка позади и ист среден ред од утакмиците со Копенхаген, само прашање е напред кој ќе играат. Итало нема да биде стартер, Барсегјан почнува како шпиц, кои ќе бидат крила врска неам
 
Член од
2 август 2017
Мислења
262
Поени од реакции
365
Луѓе фудбалски натпревар е,олабајте се..кој турци,какви албанци,какви санчаци..изгорени се тие да дојдат ебаните Вардар и Фенер да ги гледаат..па и онај 7000 турци ќе имало:pos:..да бе ова финале ЛШ е па се тепаат сите за карти господ да чува..јас не вервам повеќе од 800-1000 турци да има на натпреварот,ама и тие некако ми изгледаат многу..онде Шкендија одвај береше 1000 навивачи и тоа Тетово што е во близина а камоли од Истанбул или од Гостивар некој да се закревал да патува специјално за натпреварот..олабајте се..премногу ги форсирате бројките
Пријателе, што се замараш со Вардар не ми е јасно.Имаш милион други теми на форумов,батали го фудбалов.Плус, сега е период и на летни одмори,уживај на некоја плажа со коктелчиња и остави ги фановите да ги подржуваат своите ебени клубови.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не знам што воопшто коментираш ако не си упатен, нема ни потреба да се реплицира на ликови како тебе. Имам многу што да кажам ама нема врска, еве ти еден мал доказ ако нешто ти значи.
Прегледај го приврзокот 175847
Готово ќе се истепаат 500 души со бози, баклави и ќебапи ќе дојдат... Тоа таму еден пишал мислиш пола град иди.. Добро бе луѓе знаете каква бројка е 3000? Не тресете зелени ќе ве молам Комитите шо се во свој град прашање е дали 1500 ќе бидат не пак некои босанци и турци од уџум што ќе идат.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Tie sto ne razbiraat pak neka kazat deka Pancev ne raboti nisto . Sportski direktor e . Samo on e tip na covek sto ne saka da se eksponira vo javnost . Ne izleguva na presovi a i ne odi na gostuvanja ( ova mu e minus spored mene )
Kadrovski smeni se negovo delo .

Boban Babunski e koordinator vo mladinskata skola na natprevaruvackite generacii , mladinci , kadeti i pioneri .
Idioto kalc e smenet i e staven na pomali deca a i cisto sumljam deka za dolgo ke ostane vo Vardar .

Gjorgi Hristov e koordinator vo skolata na pomalite generacii .

Pepi Gjorgievski e prekomanduvan na mladinci .
Prvata zadaca na Darko koga dojde bese da ja sredi skolata . Da postavat temeli za ponatamosna rabota .
Ocigledno zavrsil rabota tamu pa sega pocnuva vo prvata ekipa .
Ocigledno e deka se postavuvaat luge koj sakaat da rabotatal , koi se profesionalci i vistinski Vardarci pred se .
Za Cede nema sto da se zbori . Od nivnata generacija e .
Kolku sto imam jas informacii a imam , igracive ne se doneseni od Darko . Ali sega veke ke ima sorabotka so cede , toa definitivno . Darko e vo vardar okolu 5 meseci a nema nitu edna slika so Goce , toa kazuva se .
Ocekuvam i Ilco najdoski da go vkluci so nekoja uloga . Luge koj sto go sakaat Vardar a nemaat zadni nameri .

Samo strplivo decki . Znam deka cekame mnogu ama mislam deka se postavuvaat zdravi temeli . Temeli za uspeh i vrakanje na publikata .
Панчев успеа за кратко време да донесе двајца од трите најквалитетни фудбалски работници кај нас. Чеде и Бабунски, заедно со Боби Милевски се најдоброто во моментов. The end of the story.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
2-2 вечер...два пати ќе губиме па ќе се враќаме....чекам деби гол на бразилецов.
У Турска 0-0 ....
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Ќе врши пренос некоја од нашиве телевизии ?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
За Јужна и Север останати се уште 2.800 карти што значи ке бидат скоро полни ..
За Запад има уште али веќе 2,000 + се продадени што би требало да значи добра бројка на Комити (без семкари )
Во глобала Фенербахче го очекува полн стадион и добра атмосфера :)
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Абе има нешто шпекулации за составите...ако не игра новиов во прва постава кој би играл шпиц? Барсегјан????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom