Фан Клуб: Вардар

Ф

Флеш

Гостин
Којашевич има 2 асистенции вечерва така? Првиот со Даре и вториот со Ш-њупагади.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.164
И после се чудиме Самс зашто кршел флаши и чаши у кафана. Ја наредиле уште тогаш, милиончиња на сметка. :D
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Криво ми е што со толку стативи дома , автогол за на watts , и со 2 пенала на гости на крај изгуби Вардар ...
Не дека не беше вториот чист пенал зошто кретенот се фрли со рака во вис ама сепак!
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Dvata penali zasluzeno, ako ne bese prviot penal pred nego imase druga situacija za cisti penal. Dali namerno ili taka slucajno i debilno gi napravija penalite toa neznam... Dosta veke sme nemale srekja, nemame kapacitet i kvalitet da odigrame edna utakmica ko sto treba od prva do 90 minuta, koga ke imamte togas moze da se pravi moabet za nesto pojse od ova.

Slednata sezona uste Seltik da ni se padne od ovie ekstra jakive i da go zatvorime krugot
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Само ја мислам дека првиот пенал немаше никаква врска од пенал ? Па скоро и да немаше никаков контакт, топката му летна у аут на хрватов уште пред да се допрат :facepalm: Не знам што да се каже после вакви 2 утакмици, неам желба за живот у моментов, не па за фудбал, волку наивно да испаднеш, прво Бате, лани Апоел, и сега ова го достигна врвот. И пак останува тоа дека со квалитетни 2-3 засилувања пред се во напад, Динамо ќе беше добиен и во Скопје и во Загреб :place:
Секоја чест за дечките што беа во Загреб, не застанаа со навивање 90 минути. А ти Седло, што воопшто мислеше со потегот да почнеш со Игор на гол, ама озбилно ?
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Криво ми е што со толку стативи дома , автогол за на watts , и со 2 пенала на гости на крај изгуби Вардар ...
Не дека не беше вториот чист пенал зошто кретенот се фрли со рака во вис ама сепак!
Автогол за на watts :pos:. На сите маки ме изнасмеа. Легенда :aplauz:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Само ја мислам дека првиот пенал немаше никаква врска од пенал ? Па скоро и да немаше никаков контакт, топката му летна у аут на хрватов уште пред да се допрат :facepalm: Не знам што да се каже после вакви 2 утакмици, неам желба за живот у моментов, не па за фудбал, волку наивно да испаднеш, прво Бате, лани Апоел, и сега ова го достигна врвот. И пак останува тоа дека со квалитетни 2-3 засилувања пред се во напад, Динамо ќе беше добиен и во Скопје и во Загреб :place:
Секоја чест за дечките што беа во Загреб, не застанаа со навивање 90 минути. А ти Седло, што воопшто мислеше со потегот да почнеш со Игор на гол, ама озбилно ?
Taka izgleda posto pred toa imase uste poocigleden penal za Dinamo. Realno mu rekov na drugar mi posle taa sitacija sledan pad na igrac na dinamo u sesnasterec ke sviri penal, ne sakam nekoi teorii na zagovor ali nekako idea penal da pravat vardarci.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Taka izgleda posto pred toa imase uste poocigleden penal za Dinamo. Realno mu rekov na drugar mi posle taa sitacija sledan pad na igrac na dinamo u sesnasterec ke sviri penal, ne sakam nekoi teorii na zagovor ali nekako idea penal da pravat vardarci.
За која ситуација мислиш? У прво Асани кога отиде на Пјаца, или Хоф кога ко загради Пјаца у второ ? Двете беа сумљиви, ама и во двете ситуации Пјаца апла очигледно идеше да падне и да изнуди пенал, други опции воопшто немаше да изигра, мада и нашиве многу наивно се летаа..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
а шо као демек овие не оставија гол да им дадеме у прво?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
За која ситуација мислиш? У прво Асани кога отиде на Пјаца, или Хоф кога ко загради Пјаца у второ ? Двете беа сумљиви, ама и во двете ситуации Пјаца апла очигледно идеше да падне и да изнуди пенал, други опции воопшто немаше да изигра, мада и нашиве многу наивно се летаа..
Da u prvo Asani,ali toa e sudiska odluka i dobro e sto ne svirna, a u vtoro neznam koj bese neznam isto na Pjaca i toa bese cist penal ko solza, posle Hof napravi penal(diskutabilen) i uste eden cist na Spirovski. Znaci od 4 situaciji za penal 2 svirna, taka da nema sto da se bunime i kukame premnogu grubo da ne recam namerno vlagaa u duel.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Ајде анти Вардарци и вие со вашите теории на заговор мрш у пичку матер више после секоја европска утакмица иста приказна иде. Тоа што вие спиете по кладилници и љуштите пари 24/7 па секоја утакмица ви е местена ама ич на никој не му е гајле. Мукла.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Realno pojaki bea... Ni igraa visoko vo odbrana nie drz nedaj. Toa e fali igrac sto ke ja zeme topkata so ovie igraci tolku. Dinamo mn lesno pravese sansi nie i ne bas taka lesno. Se na se solidna igra na Vardar so totalno glupavi potezi za penalite, seuste nemozam da svatam kako moze toa da se napravi.

I za kraj, poveke sreka dogodina...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Da u prvo Asani,ali toa e sudiska odluka i dobro e sto ne svirna, a u vtoro neznam koj bese neznam isto na Pjaca i toa bese cist penal ko solza, posle Hof napravi penal(diskutabilen) i uste eden cist na Spirovski. Znaci od 4 situaciji za penal 2 svirna, taka da nema sto da se bunime i kukame premnogu grubo da ne recam namerno vlagaa u duel.
Хоф беше во второ, отиде да го загради Пјаца мада малце прегрубо тргна, можеше и таму да свирне пенал, ама и таа ситуација исто ко со Асани, Пјаца чекаше и се местеше да падне и изнуди пенал, затоа ја не би свирнал во ниту една од тие две ситуации. Пеналот што беше досуден (првиот) според мене немаше врска од пенал, ама како и да е после тоа се вративме, дадовме гол и Спировски ја направи глупоста.. Сами се испаднавме, Динамо е реално поквалитетен, пред се индивидуално, ама се гледа дека не се толку спремни физички, со нов тренер се, и тактички беа слаби, одбраната им беше крш двете утакмици, ама не искористивме и тоа е тоа. Седло со кој памет тргна со Игор на гол, и со кој памет го убаци Николов у второ стварно не можам да разберам. До сега го бранев, и вечер искочи со океј состав и солидно поставена игра, ама овие две работи не можам да му ги сфатам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom