Фан Клуб: Вардар

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
ако ја напраете да се игра у недела ќе биде супер појќе публика ќе има сигурно.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
ако ја напраете да се игра у недела ќе биде супер појќе публика ќе има сигурно.
Па ете има некоја инцијатива за во Недела да се премести утакмицата,многу повеке народ ке се собере тогаш,само времето да не заебе.Али ке видиме до тогаш,слушам дека Настевски изиграл многу добро денес,ке го биде ова дете ништо чудно да е и новиот Пандев ! :)
 
П

Паспарту

Гостин
Како што кажав и претходно, штета што немаме барем малку подобар тим, тогаш сигурно без проблем ќе ја победиме Шкендија во Тетово. Сум зборел 1001 за ситуацијата во нашиот фудбал, ќе повторам и сега, Шкендија е далеку од одличен тим, одлични се благодарение на КАТАСТРОФАЛНИОТ фудбал во државава. Порано со 300-400 000 евра буџет не можеше опстанок да се обезбеди, а сега со истите пари 3 сезони по ред можеш во Евро-купови да играш. Моето мислење ќе се потврди летово со првиот нивни натпревар против некоја европска екипа, едноставно со ваков тим се поминуваат екипи од Луксембург и Фарски Острови, а се губи од азербејџански и ерменски тимови.

Според она што го видов нашите одиграа сосема ок, со оглед на тимот што го имаме се претставија и повеќе од добро. Имам една замерка, тој црниот напаѓач не е за во Вардар, па дури и ваков во рамките на мизеријата каков што е сега. Повеќе од сигурен сум дека опстанок сигурно ќе обезбедиме сезонава, но кога ќе ми текне какви тимови не чекаат следната сезона, искрено ми се кења. Ептен е отиден фудбалот (како и цела држава) во курац, потребни се ОГРОМНИ и РАДИКАЛНИ промени!!!

На крај, огромно браво за бројноста на тетовската публика, без разлика дали биле 7, 8 или 10 000 гледачи, посетеноста е за респект. Друга работа е што се најавуваше пеколна атмосфера, али дечки од пеколна немаше ни П. Пола трибина седеше, а 100-200 души рипаа од време на време. Како и да е, со ваков Вардар ние сме многу далеку од таа посета. Последниот натпревар со посета над 10 000 во нашето првенство што го одиграл Вардар е против Беласица во времето кога ја водеше бате Ване.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Оф топик: Темава за навивачки групи е затворена па овде да прашам да не знаете кога ќе има реприза на Код од вечерва или на интернет негде да не го има?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Како што кажав и претходно, штета што немаме барем малку подобар тим, тогаш сигурно без проблем ќе ја победиме Шкендија во Тетово. Сум зборел 1001 за ситуацијата во нашиот фудбал, ќе повторам и сега, Шкендија е далеку од одличен тим, одлични се благодарение на КАТАСТРОФАЛНИОТ фудбал во државава. Порано со 300-400 000 евра буџет не можеше опстанок да се обезбеди, а сега со истите пари 3 сезони по ред можеш во Евро-купови да играш. Моето мислење ќе се потврди летово со првиот нивни натпревар против некоја европска екипа, едноставно со ваков тим се поминуваат екипи од Луксембург и Фарски Острови, а се губи од азербејџански и ерменски тимови.

Според она што го видов нашите одиграа сосема ок, со оглед на тимот што го имаме се претставија и повеќе од добро. Имам една замерка, тој црниот напаѓач не е за во Вардар, па дури и ваков во рамките на мизеријата каков што е сега. Повеќе од сигурен сум дека опстанок сигурно ќе обезбедиме сезонава, но кога ќе ми текне какви тимови не чекаат следната сезона, искрено ми се кења. Ептен е отиден фудбалот (како и цела држава) во курац, потребни се ОГРОМНИ и РАДИКАЛНИ промени!!!

На крај, огромно браво за бројноста на тетовската публика, без разлика дали биле 7, 8 или 10 000 гледачи, посетеноста е за респект. Друга работа е што се најавуваше пеколна атмосфера, али дечки од пеколна немаше ни П. Пола трибина седеше, а 100-200 души рипаа од време на време. Како и да е, со ваков Вардар ние сме многу далеку од таа посета. Последниот натпревар со посета над 10 000 во нашето првенство што го одиграл Вардар е против Беласица во времето кога ја водеше бате Ване.
Тој црниот напаѓач веќе има покажано (пред 2-3 години) дека не е за во Вардар и не знам зашто го враќаа назад. Брацо ќе треба добро да запне за да го придобие Ѓурѓевиќ зашто како што гледам и Вандаир е далеку од оној што некогаш имавме можност да го гледаме. Нападот со двајцава Бразилци не ветува премногу. И Боби Божиновски дефинитивно ни е повеќе од потребен бидејќи е очигледно дека средниот ред е прилично послаб без него.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.870
Поени од реакции
7.254
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Фабио ли го критикувате???:)
Само јас ли видов дека он се бореше во текот на целиот меч :icon_mrgr
Во вториот дел беше можеби и најдобриот наш играч.... По негова заслуга го дадовме и голот...
Мислам дека има надеж во него :)
Се што посакувам сега е враќање на Боби...
Бтв Неловски настапил за Лисиче, што значи не е кај нас :)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Фабио ли го критикувате???:)
Само јас ли видов дека он се бореше во текот на целиот меч :icon_mrgr
Во вториот дел беше можеби и најдобриот наш играч.... По негова заслуга го дадовме и голот...
Мислам дека има надеж во него :)
Се што посакувам сега е враќање на Боби...
Бтв Неловски настапил за Лисиче, што значи не е кај нас :)
Брат, Фабио реално не е материјал за Вардар. Може и одиграл нешто вчера, ама е далеку од некаков квалитет. Беше веќе еднаш донесен во Вардар и многу добро се сеќавам дека ништо значајно не покажа. Исто беше и во Работнички.
Неловски и уште еден од кај нас се на двојна во Лисиче.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Брат, Фабио реално не е материјал за Вардар. Може и одиграл нешто вчера, ама е далеку од некаков квалитет. Беше веќе еднаш донесен во Вардар и многу добро се сеќавам дека ништо значајно не покажа. Исто беше и во Работнички.
Неловски и уште еден од кај нас се на двојна во Лисиче.
Вистина е брат, не викам не, и он и тие другите ништо не покажуваа...
Па дури слободно можам да кажам дека од сите што беа тука во тој период, тој покажа најмалку вои Работнички...
Ама за вчера јас му давам преодна оценка. Се бореше како лав во цел меч, иако можеби квалитетите не му се на бараното ниво. Јас би му дал уште некоја шанса :)
Има ли некоја новост за Боби. До кога ќе бара клубови???:toe:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Вистина е брат, не викам не, и он и тие другите ништо не покажуваа...
Па дури слободно можам да кажам дека од сите што беа тука во тој период, тој покажа најмалку вои Работнички...
Ама за вчера јас му давам преодна оценка. Се бореше како лав во цел меч, иако можеби квалитетите не му се на бараното ниво. Јас би му дал уште некоја шанса :)
Има ли некоја новост за Боби. До кога ќе бара клубови???:toe:
До 15 е преоден рок во Русија али јас колку што успеав да дознаам Божиновски преминот од Вардар го дели само сертификатот кој треба да пристигне за него од Казакстан со што ќе се комплетира целосната документација за трансферто али ќе видиме деновиве треба да се знае се..
 
П

Паспарту

Гостин
Трчаше, рипаше и скокаше како мува без глава Фабио, но без ефект... Сепак тимот е таков каков што е, барем не издишуваат во 55 минута како во есенскиот дел :)

Доста ни е зељка, сакаме купус :icon_lol:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.191
Поени од реакции
4.016
Натпреварот Вардар - Тетекс официјално ке се игра во сабота(ние баравме во недела),заради тоа што ке има вонредно коло во вторник кога играме со Брегалница во Штип! Од овие 2 натпревари мораме да земеме 6 бода,во Штип добро би дошла нашата помош али мислам дека уште трае педерската забрана од ФФМ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom