Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Ај да не те цитирам.
2-3 шлема им беа земени.
за 2 сум сигурен,1 од нив заврши и во џандарска глава. Другиот не видов кај отиде.
После утакмицата имало уште 1 тепачка со нив,не ја видов таа,одма излегов ептен жеден бев,тогаш уапсиле поише души.
Веројатно ради тоа само 1 блок беше отворен за излагање,па 1000 души се пикавме низ тој.

п.с Најбоље беше кога чекавме да излеземе,Драчево Сити кога запеаја неколку души од Драчево :pos:
На крајот имаше исто закачки пошто не ги отвараа вратите и знаеш какви тензии се прават... Јас си искористив им киднав некако и излегов од другиот блок, а слушам после уапшсиле некои наши... Ги сретнав после желките во една сендвичара во Тафталиџе, ми викаат другариве, пушти им се сега :pos: Патем, јадеа и тапан по глава :icon_mrgr

--- надополнето ---

Сигурно заборавив уште некој детал пошто сум сеуште многу возбуден. Ете заборавив да спомнам дека откако Пандо излезе од игра, се качи кај нас на ограда и заедно навиваше со нас. Ја пееше О сузана на цел глас. Браво Пандо :cuc:
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
аааа меѓу другото, искочи малолетник другар од беко пред саат време, рече побарале соработка, у понеделник ке ги глеале снимките и ке барале да им каже кој ја почнал фрката. бараат оправдање за напраеното. МОРОНИ !!!!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
аааа меѓу другото, искочи малолетник другар од беко пред саат време, рече побарале соработка, у понеделник ке ги глеале снимките и ке барале да им каже кој ја почнал фрката. бараат оправдање за напраеното. МОРОНИ !!!!!
Копилиња се мамата нивна. Веќе не се пуштаат да тепаат како порано, туку снимаат после страв да ти е да се појавиш на утакмица одма ќе те ебат у станица...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Копилиња се мамата нивна. Веќе не се пуштаат да тепаат како порано, туку снимаат после страв да ти е да се појавиш на утакмица одма ќе те ебат у станица...
Треба да ги замолиме да ни ги праќаат снимките.
Боље камера имаат од нас не за друго.

п.с Забораив,јако беше и коа се запалија тоа хартиите шо беа фрлени доле,од бакљите :pos:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Преморен сум у пм...
излегов во 15:30 Ч се вратив во 02:10: ) хаха
На трибина доста јакооо : )) исто и на терен :) нека им е со среќа победата па да им се множат : )
инаку интересна фрка имаше кога требаше да излеземе...ме мрзи да пишувам сеа ајде утре : ))
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
И тој глупакот со цела пожарна дојде.Наместо да иде у планина да гаси пожари :pos2:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.393
Поени од реакции
2.430
Честито победа Комити
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
61
Поени од реакции
4
Dali nekoj kOmit gubel nekoja maica deneska vo plostat od nekoj Shvercer (H) ?..Neka se javi ako e vo kajgana ako ne imam dokaz i slika :)
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ајде момци нека ни е честито победата,и одлично дерби нема што :vozbud: ВАРДАРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Ја денес видов вистинско дерби,али најинтересното беше во автобус за враќање коа му го искршија бусот на шип.... хаха
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Dali nekoj kOmit gubel nekoja maica deneska vo plostat od nekoj Shvercer (H) ?..Neka se javi ako e vo kajgana ako ne imam dokaz i slika :)
Море сељо,прво не е Комит,туку е Комита.
Второ веројатно имаш слика како доказ,а не доказ и слика ебате глупиот.
И трето постирај ја де сликата да видиме.
Ако е некоја од новите маици се ќе ми биде јасно....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Dali nekoj kOmit gubel nekoja maica deneska vo plostat od nekoj Shvercer (H) ?..Neka se javi ako e vo kajgana ako ne imam dokaz i slika :)
Не е украдена, туку сте си купиле маица од новите црвено-црна револуција. Не сте вие криви, сами сме си криви што се продава на кој стигне...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
Ретардиран дали бил не знам али знам пијан дека беше...А фрката у 23ка не знам зашто била али шоферот јадел кутек нешто...
пс.Зашто имав чуство па и на марко на мсн му пишав дека ако не со чкембари со полицијата ке има фрки и дека одамна немало асален инцидент и сеа тоа се деси:):)Али не ми е јасно кога успеавме да истрчаме кај чкемсите паа и да им фрлиме 3 бакљи...пола ни отидоа уу инцидентот али нема везе :)
ппс.смени потпис помина утакмицата :icon_mrgr
Јас бев во 23 ка, шоферот даде гас и се спаси иначе готов беше!!А фрката беше зш неколку не платија а он изеде гомна и почна фрката,потоа и го маваа со камења бусот а внатре имаше и мали деца тоа беше глупо можеа да настрадат
 
В

Вори

Гостин
Честито победа.
Греота синонимот за македонски фудбал Вардар да не биде без ниеден бод и без ниедна победа,и да отпаѓа од лига.
Се надевам дека работите ќе тргнат во нагорна линија и дека Вардар ќе го избегне долниот дел од табелата.
Па здравје,во некои подобри времиња зошто да не биде и пак шампион,како и што му доликува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom