Фан Клуб: Вардар

A

Alexander Nevsky

Гостин
Знаеме колку се силни нашите обични цајкани.Место да се справат со криминалот кој владее во цела држава тие напаѓаат навивачки групи.Бруки Живи!
Како и да е често нека ви е Комити и на Вардар за победава,ама што понатака кога пак ќе го крадат Вардар...
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Еве и ја само што доаѓам од Скопје...:)..бевме со комбе 22 ца и имаше плус 2 коли..значи бевмe околу 30 :).. касневме едно 25 мин па .на утакмица влеговме дури во 2 ро полувреме затоа што полицијата изиграваше нешо и не сакаше да не пушти:tapp:...Комити со бројка над 1000 сигурно и солидно навивање во второ полувреме,Чкембари околу 150-200...за навивање неможем да коментирам...заш ништо не ги слушнав:toe:и ако може некој да ми каже за инцидентот на почеток на утакмицата...каде што голем удел имал и нашиот воѓа..:pos2:и се надевам дека ќе ни возвратите со иста бројка...ако не и со поголема на дербито со Шкендија во октомври :)...позз
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Добра вечерна лекција! Момциве вака да играат секоја утекмица ние ќе бидеме шампиони! Каква пожртвуваност и стварно ми падна мерак кога славевме на крај!

ПС. Има 2ца драчевци во екипа бе :pos:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Само едно нешто......ваква утакмица немало од дамна кај нас.Се од навивање до играта на теренот беа 10ка.

Иначе да прашам нешто.Колку лекции по навивање им се потребни на битолчанине за да научат? :)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.689
Поени од реакции
2.267
Само едно нешто......ваква утакмица немало од дамна кај нас.Се од навивање до играта на теренот беа 10ка.

Иначе да прашам нешто.Колку лекции по навивање им се потребни на битолчанине за да научат? :)
Дур не положат. xD
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.885
Само едно нешто......ваква утакмица немало од дамна кај нас.Се од навивање до играта на теренот беа 10ка.

Иначе да прашам нешто.Колку лекции по навивање им се потребни на битолчанине за да научат? :)
Па они си уплатија 10 лекции еве сеа 3тата помина и тоа вечерна беше остануваат уште 7...Али ке им даваме и гратис лекции не се доволно пааметни да научат у 10 лекции се:pos2:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Нема што многу да пишуем,Комита Ултрас скоро се напишал,ништо не ни остаи на нас другите :pos:
Како и да е одличен натпревар,за навивањето немам зборови,освен за делот кога беше фрката со џандарите,тогаш и немаше навивање,нормално нели ЧД
Интересно иначе,педери у исто време влегоа на северна,прво џандарите,па чкембарите xD
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Значи за утакмицава немам коментар...мераци. Од навивање, до шанси за гол и самиот гол. Стварно добар фудбал имаше, уживанција:)

П.С. Фрката била местена, ама ништо од местенката хахаха:wink:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ај да не те цитирам.
2-3 шлема им беа земени.
за 2 сум сигурен,1 од нив заврши и во џандарска глава. Другиот не видов кај отиде.
После утакмицата имало уште 1 тепачка со нив,не ја видов таа,одма излегов ептен жеден бев,тогаш уапсиле поише души.
Веројатно ради тоа само 1 блок беше отворен за излагање,па 1000 души се пикавме низ тој.

п.с Најбоље беше кога чекавме да излеземе,Драчево Сити кога запеаја неколку души од Драчево :pos:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Абе видовте ли колку столчиња искршија сељацине бе цццц....Златен стадиот го градиме сите цело Скопје да имаме најубав стадион у бивша Југославија они го уништуваат.Епа ќе дојде време и они да играат некоја важна утакмица у куп на уефа или сл.Има да си играат у тоа селото нивно.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
одамна неам пишано на форумов па нек си ибе матер сеа морав...
као прво навијање фуддбал резултат задоволен. од бројката исто сум задоволен.
максимално напизден ради џандарите.нема да навлагам у детали пошо и мене ке ме земеа пандурите у станица xD
бакљата у тепачката. курот снимен :) али све е добро коа добро ке се заврши. као почна фрката нз али маме му ебам ако е тој аеродромецот гаден, све куртони брееее !
и греота детето шо падна бе све упм нека иде се надевам дека побрзо ке оздрави !
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.885
Ај да не те цитирам.
2-3 шлема им беа земени.
за 2 сум сигурен,1 од нив заврши и во џандарска глава. Другиот не видов кај отиде.
После утакмицата имало уште 1 тепачка со нив,не ја видов таа,одма излегов ептен жеден бев,тогаш уапсиле поише души.
Веројатно ради тоа само 1 блок беше отворен за излагање,па 1000 души се пикавме низ тој.

п.с Најбоље беше кога чекавме да излеземе,Драчево Сити кога запеаја неколку души од Драчево :pos:
На излагање најискрено вода ми се пиеше и тргнав натака желка ме мава со штит ко римјанине ме бутка со штит ми вика неможе вода викам смеам слободно да се движам законот тоа ми го дава и он ми вика шо ми е гајле за законот нема да идеш таму и му викам да бе јагле ти е за законот па 20 желки на улица мочавте...и тргна накај мене а мене да ме нема низ врата цела порта беше отворена...Иначе не знам зашто не даваа натака коа чкемсите ги извадија едно 15 минути пред крај...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Значи за утакмицава немам коментар...мераци. Од навивање, до шанси за гол и самиот гол. Стварно добар фудбал имаше, уживанција:)

П.С. Фрката била местена, ама ништо од местенката хахаха:wink:
Фала ти на комплименти Монке, мило ми е што те убедив кој е кој во Скопјево наше. Иначе да, во еден момент помислив дека намерно правиме диверзија за да стигнеме до Чкембари. И се испадна добро, кога они влегуваа ние имавме простот да дојдеме до нив пошто специјалците беа стационирани до нас. И дојдовме многу луѓе скоро до нив, дур не се појавија нови специјалци, али Битолчани си испапаа баклји... Аеодромциве тука некои филмови си прават дека сме биле слаби денес.. Го сакам МЗТ си признавам, но толку арогантни станаа ФА во последно време, многу ми е криво... Никој не ги рчка нека си навиваат како сакаат, ама не мора да кенјкаат цело време. И така отсуството на Аеродромци на наша трибина воопшто и не се приметува!!!
Што да кажам за денешниов меч ??? Иконава ќе опише се :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Навивањето на моменти беше толку гласно што почнував да се ежам од атмосферата. Откако ни требаше време да консолидираме редови во пшериодот од 35-45 минута, во второ полувреме бевме единствената група на стадионот. Битолчаните кои беа на бројка околу 120 души едноставно не се ни слушнаа. Ние бевме накај 1000 а можеби и повеќе. Имаше пиротехника, кореографии и конечно ме задоволи и навивањето. Ако Чкембари досега имаа за што да ни серат сега може слободно да си се закопаат во земја. Веќе со години немаат никаква кореографија во Скопје, а навивањето вечерва им беше пролив. Па уште не сскаа дека сме навивале за Кометал порано :)
Утакмицата истотака беше одлична иако скоро сите шанси беа плод на грешки на дбраните по нафрлени топки. Реално мечот требаше да заврши нерешено со 2-2 или 3-3, но сепак ние имавме повеќе среќа и успеавме да дојдеме до победата за урнебес на трибините. Незаборавно!!!!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Абе видовте ли колку столчиња искршија сељацине бе цццц....Златен стадиот го градиме сите цело Скопје да имаме најубав стадион у бивша Југославија они го уништуваат.Епа ќе дојде време и они да играат некоја важна утакмица у куп на уефа или сл.Има да си играат у тоа селото нивно.
Kриво им е.
Не виделе толку столчиња на друго место освен у СКОПЈЕ.
Комплекс !! :icon_mrgr
 

Kajgana Shop

На врв Bottom