Фан Клуб: Вардар

Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
треба да помине одреден период за да се врати името Вардар...ист случај има и со Македонија Ѓорче Петров...т.е Треска
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.721
Поени од реакции
49.278
Дечки, а кој финансира сега во Вардар?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.219
Поени од реакции
22.168
Sega moze da se gordeete bidejki vie za zal i jas go finansirame, sega ste nesto kako real m, kralski klub, nesto kako dzingoviot klub kako so bese, a so gruevski pozadi vas titulite se zagarantirani.
Многу нереално гледате на работите. Како прво и КК Работнички го финансираше општина Центар, МЗТ општина Аеродром, Фени е под Струмица, нема врска тоа дека демек ако градот е спонзор имаме сигурна титула. Убаво што го спомна Реал, ама ете Барса не е под градот па Реал ги мачка кога сака...
 

ultras.87

Комита
Член од
22 февруари 2009
Мислења
927
Поени од реакции
1.647
http://www.ffm.com.mk/komesarzanatprevari/vardar-rabotnichki-vo-vtornik

Поради учество на екипата на Ф.К."Работнички" Скопје во квалификационите натпревари од Лига на Европа против екипата на Анортозис кој ќе се одигра на 04.08.2011, по барање на Ф.К. -Работнички натпреварот од 2-то коло од Првата МФЛ помеѓу екипите на Ф.К. "Вардар" – Ф.К. "Работнички" ќе се одигра на ден 09.08.2011 година (вторник) со почеток во 20,00 часот(по барање на ФК - Вардар) на стадионот Арена Филип Втори во Скопје.
 

aluminium

MSc
Член од
3 март 2011
Мислења
186
Поени од реакции
20
Многу нереално гледате на работите. Како прво и КК Работнички го финансираше општина Центар, МЗТ општина Аеродром, Фени е под Струмица, нема врска тоа дека демек ако градот е спонзор имаме сигурна титула. Убаво што го спомна Реал, ама ете Барса не е под градот па Реал ги мачка кога сака...
Ne e fer sprema drugite klubovi koi se macat da opstojat so sponzori i slicno. Zosto ne ja zemale makedonija gjorce ili metalurg, ili vardar nekogas bil nesto... Koga Juventus stigna da igra vtora liga zosto ne i vardar, jas ne sledam makedonsko prvenstvo mn odamna ama ne e fer. Real koga bil "kralski" imal drzava pozadi nego i ne samo finansiski tuku i sudiska poddrska, POLITIKATA NE SMEE DA SE MESA VO SPORTOT, KE SE SETITE KAKO GO PSUEVME ZINGO I HARI KOGA MESTEA SITEL UPS SILEKS I HARI-POBEDA. GI ZNAM MAKEDONCITE KAJ NAS BEZ VRSKI NE ODIME DO WC ZATOA SE PLASAM DEKA KE GO UNISTAT FUDBALOT.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.478
Поени од реакции
55.555
Многу нереално гледате на работите. Како прво и КК Работнички го финансираше општина Центар, МЗТ општина Аеродром, Фени е под Струмица, нема врска тоа дека демек ако градот е спонзор имаме сигурна титула. Убаво што го спомна Реал, ама ете Барса не е под градот па Реал ги мачка кога сака...
Под Кавадарци е Фени:)
Незнам што се замараш да им враќаш, божем прв пат е ова во светот на фудбалот или во спортот општината да финаисира еден клуб. Со сила се прават глупави или стварно се тешки дебили.
И МЗТ е под капата на градоначалник од владејачката партија па не е шампион. Божем сигурно ќе сме биле шампиони...
Треба уште многу работа за да станеме шампиони. Имаме солиден тим годинава ама мислам дека на крајот ќе ја загубиме битката со Работнички. Времето ќе покаже што ќе се случува...
Би требало деновиве да добиеме уште по некое засилување. Плус дел од фудбалерите како Лико се тотално аут од форма. Како што кажав со него се работело турбо за да ја врати кондицијата и да го прикаже тоа што го играл во португалија. Реално Стојаковиќ и Ранѓеловиќ ќе бидат движечка сила за нас сезонава, а Фичо треба сда ги реализира акциите. ме загрижува малку одбраната. премногу е тромава:tapp: Али за среќа го имаме ОСа да покрива насекаде:icon_lol:
Идеме на титула ама ќе биде многу тешко...
Не сум навикнат на победи у пм:pos: Баш размислував и никако неможам да се сетам која била последната победа на гостување на кое сум бил. Колку што ме држи сеќавањето сум чекал три години да присуствувам на гостински меч кој сме го добиле и претходниот истотака беше во прилеп каде во 2008 ја тепавме Победа со 0-2:)
Во овие три години ова е само втор пат Вардар да тепа на гости а Комити да се на трибини (претходно со Турново преклани 0-1 меч кој го пропуштив и ако го занемариме мнечот со Милано кој го добивме 1-3 во ерата на трифун кога не ни беше дозволен влез на стадион) а знаеме дека во година присуствуваме на барем десетина гостински мечеви вклучувајќи ги и оние во Скопје. Катастрофален учинок...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.219
Поени од реакции
22.168
Ne e fer sprema drugite klubovi koi se macat da opstojat so sponzori i slicno. Zosto ne ja zemale makedonija gjorce ili metalurg, ili vardar nekogas bil nesto... Koga Juventus stigna da igra vtora liga zosto ne i vardar, jas ne sledam makedonsko prvenstvo mn odamna ama ne e fer. Real koga bil "kralski" imal drzava pozadi nego i ne samo finansiski tuku i sudiska poddrska, POLITIKATA NE SMEE DA SE MESA VO SPORTOT, KE SE SETITE KAKO GO PSUEVME ZINGO I HARI KOGA MESTEA SITEL UPS SILEKS I HARI-POBEDA. GI ZNAM MAKEDONCITE KAJ NAS BEZ VRSKI NE ODIME DO WC ZATOA SE PLASAM DEKA KE GO UNISTAT FUDBALOT.
За Реал тоа беше во ред ? За Милан во ред ли е Берлускони? И милион други клубови.... Ондак не е фер што ФК Вардар постој пошто нели Град Скопје го основал....

И за тие што размислуваат како тебе и за тебе во ред ли беше тоа што му го правеа на Вардар 10 години? Во ред ли е што прашакот за дресови управата го носеше дома ко поклон за жените а? Тогаш сите ве немаше сега одма сите рипнавте. :)
--- надополнето: Aug 3, 2011 12:13 PM ---
Под Кавадарци е Фени:)
Незнам што се замараш да им враќаш, божем прв пат е ова во светот на фудбалот или во спортот општината да финаисира еден клуб. Со сила се прават глупави или стварно се тешки дебили.
И МЗТ е под капата на градоначалник од владејачката партија па не е шампион. Божем сигурно ќе сме биле шампиони...
Треба уште многу работа за да станеме шампиони. Имаме солиден тим годинава ама мислам дека на крајот ќе ја загубиме битката со Работнички. Времето ќе покаже што ќе се случува...
Би требало деновиве да добиеме уште по некое засилување. Плус дел од фудбалерите како Лико се тотално аут од форма. Како што кажав со него се работело турбо за да ја врати кондицијата и да го прикаже тоа што го играл во португалија. Реално Стојаковиќ и Ранѓеловиќ ќе бидат движечка сила за нас сезонава, а Фичо треба сда ги реализира акциите. ме загрижува малку одбраната. премногу е тромава:tapp: Али за среќа го имаме ОСа да покрива насекаде:icon_lol:
Идеме на титула ама ќе биде многу тешко...
Не сум навикнат на победи у пм:pos: Баш размислував и никако неможам да се сетам која била последната победа на гостување на кое сум бил. Колку што ме држи сеќавањето сум чекал три години да присуствувам на гостински меч кој сме го добиле и претходниот истотака беше во прилеп каде во 2008 ја тепавме Победа со 0-2:)
Во овие три години ова е само втор пат Вардар да тепа на гости а Комити да се на трибини (претходно со Турново преклани 0-1 меч кој го пропуштив и ако го занемариме мнечот со Милано кој го добивме 1-3 во ерата на трифун кога не ни беше дозволен влез на стадион) а знаеме дека во година присуствуваме на барем десетина гостински мечеви вклучувајќи ги и оние во Скопје. Катастрофален учинок...
Моја грешка од брзање...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.478
Поени од реакции
55.555
Ne e fer sprema drugite klubovi koi se macat da opstojat so sponzori i slicno. Zosto ne ja zemale makedonija gjorce ili metalurg, ili vardar nekogas bil nesto... Koga Juventus stigna da igra vtora liga zosto ne i vardar, jas ne sledam makedonsko prvenstvo mn odamna ama ne e fer. Real koga bil "kralski" imal drzava pozadi nego i ne samo finansiski tuku i sudiska poddrska, POLITIKATA NE SMEE DA SE MESA VO SPORTOT, KE SE SETITE KAKO GO PSUEVME ZINGO I HARI KOGA MESTEA SITEL UPS SILEKS I HARI-POBEDA. GI ZNAM MAKEDONCITE KAJ NAS BEZ VRSKI NE ODIME DO WC ZATOA SE PLASAM DEKA KE GO UNISTAT FUDBALOT.
За да прашаш и пак да незнаеш. Ти ебам глупавите прашања...
Зошто општина Кичево го спонзорира Напредок наместо Влазрими???
Зошто општина Тетово фрла сто пати повеќе пари во Шкендија а не во тетекс и ли Ренова???
Дека така сакале, дека гледаат да имаат профит и слично.
Зошто Работнички не плаќаше за да игра на Градски, а Вардар плаќаше???
Затоа што нема логични одговори на твоите идиотски прашања...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.787
Поени од реакции
6.838
За самите тимови не е добро да се финансираат од градот и државни фирми. Тоа е најлошо решение, треба да се акционерски друштва, да си имаат газди. Башка и неправедно е, во секој град имаш повеќе спортски клубови, а парите на граѓаните не одат баш за сите, и не баш за сите исто. Примерите кои ги дава Сајбер се само потврда за тоа. Тоа не се примери кои го оправдуваат ова со Вардар, туку ја покажуваат целата апсурдност и нелогичност.

Молете Господ ова само да е преодно решение... ако вака затераат, за некоја година ќе видите пак проблеми во Вардар, сигурно... никој не се офајдил што останал неспособен и на милост на државата...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.078
Поени од реакции
7.298
Ќе може да се уплати за членска у текот на цела сезона?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.721
Поени од реакции
49.278
Вардар - ЦСКА 25 000
Вардар - Спарта 25 000
Работнички - Дебрецин 8 000...

Во истата фаза од ЛШ. Затоа поддршка за Вардар. Вие може да се препуцавате овде колку сакате со вашите замислени ко-бајаги ривалства, ама има еден основен факт кој не може да се одрече: Вардар е клубот во Македонија. Што курс е тоа: Вардар некогаш беше...? Па и со тоа што некогаш бил сеуште е светлосни години од сите други клубови во државава, заедно. Вардар е име, за Вардар сме доаѓале од други градови на утакмици, Вардар го знаат на Балканот. Вардар е единствениот клуб кој може да го наполни Филип II а притоа навивачите да дојдат да му дадат поддршка, а не заради сликање со гостински фудбалери. Вардар е историја. Работнички, Металург, Македонија Ѓ.П. никогаш не можат да бидат за Скопје и за државата она што бил Вардар.

Жалосно е што долги години го влечкаа низ калта и го донесоа до дереџе. И ова не е доволно, без газда и имот се е на стаклени нозе, утре пак може да се сруши. Важно засега е што работите тргнале на подобро.

Градот треба и мора да финансира во Вардар, можеби еден ден ќе му се оддолжи за промоцијата која Вардар му ја направил на градот во изминатите децении. И градот Загреб финансира во Динамо иако има и други клубови во Загреб. Се треба да биде според заслугите, а Вардар ги има најмногу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom