Фан Клуб: Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.889
Темава да не е случајно ФК ВАРДАР, а не Победа и Мајмуни ? Подфорумов е за фудбал, а не кој како е облечен какви се девојките и слично.
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346

Гоце Комита! Честит празник, Македонија на Македонците!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.889
Честит празник момци, наредна година да го прославиме заедно со настап во ЛШ :D Македонија на Македонците !!!
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Дај бе зошто не ви работи вебсајтот -.- ?
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Дај бе зошто не ви работи вебсајтот -.- ?
Има некои проблеми со бугарите бидејќи има нови дизајн,ке биде активен за неколку дена

Иначе со рабопички најверојатно ке се игра во вторник во 20.45
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Како во вторник кога играме куп во среда!? Може да се изигра на 7-ми...
Сите натпревари во купот биле преместени за една недела покасно барем така викаа...
Нашиве им излегле во пресрет на Работнички и затоа е одложен мечот. Нека им текне ние кога игравме во квалификациите дали некој сакаше да ни одложи. Кур мој, си ги изгубивме сите утакмици тогаш...
Како може толку глупи да бидат не ми е јасно...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.193
Поени од реакции
4.035
Сите натпревари во купот биле преместени за една недела покасно барем така викаа...
Нашиве им излегле во пресрет на Работнички и затоа е одложен мечот. Нека им текне ние кога игравме во квалификациите дали некој сакаше да ни одложи. Кур мој, си ги изгубивме сите утакмици тогаш...
Како може толку глупи да бидат не ми е јасно...
Купот ке биде одложен поради пријателската на Македонската репрезентација против Азербеџан,така да Работнички и да сака ке неможе да игра во вторник или среда против Вардар,логички би требало да се игра во недела навечер:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Купот ке биде одложен поради пријателската на Македонската репрезентација против Азербеџан,така да Работнички и да сака ке неможе да игра во вторник или среда против Вардар,логички би требало да се игра во недела навечер:)
Да да купот е одложен ради пријателската, а и тоа што викаш и да сакаат неможе да биде тогаш Вардар-Работнички. Но ете од кај нас некои излегоа со официјално соопштение дека мечот сепак ќе биде во вторник...:confused:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.193
Поени од реакции
4.035
Да да купот е одложен ради пријателската, а и тоа што викаш и да сакаат неможе да биде тогаш Вардар-Работнички. Но ете од кај нас некои излегоа со официјално соопштение дека мечот сепак ќе биде во вторник...:confused:
Од ФФМ нема ништо официјално,само не ми е јасно како можат сите екипи од другите лиги да играат четврток -недела а Работнички да биде посебен ? Башка Работнички игра во четврток дома и нема потреба од барање одложување,мислам дека ФФМ ке бидат доследни и нема да го променат терминот за во вторник!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Од ФФМ нема ништо официјално,само не ми е јасно како можат сите екипи од другите лиги да играат четврток -недела а Работнички да биде посебен ? Башка Работнички игра во четврток дома и нема потреба од барање одложување,мислам дека ФФМ ке бидат доследни и нема да го променат терминот за во вторник!
По правило мечот треба да се игра во санота, но федерацијата го става во недела што е океј, и потоа ако сака работнички може да побара да се одигра и сдруг ден, но притоа и Вардар мора да се согласи. Во минатото ние кога баравмеодложувања никој не ни прифаќаше, па се сеќавам после мечот со ЦСКА изгубивме од Тиквеш:tapp:
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Абе остај тоа . На градски доага најсилната екипа на светот за овој месец. Односно Работнички хахахахахахахахахаха. линк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom