Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.995
Пред 10-тина дена. Точно е тоа што го кажува Слободан
Кажи си дека пак купувал време и дека тие фамозни унгарци прво чекаат амин од државата за друга работа, па после Вардар.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.174
Па и тие Унгарци чекаат нешто за возврат како би се фатиле на орото. И уште полошо е кога на тоа се чека од државата, односно многу усти треба да бидат нахранети. Не е така едноставно како што ние си мислиме.
Така е, не ни се мешам во таа проблематика не ја разбирам доволно. Кој и да е тој што е потенцијален купец, сигурно не сака приватни проблеми у животот пошто купил „2ро лигаш“. Нашиве хиени душата ќе му ја земат.

Али жалосно е што апла ни еден политички субјект нема никаква искра за Вардар.
 
Член од
23 април 2022
Мислења
305
Поени од реакции
1.375
Кажи си дека пак купувал време и дека тие фамозни унгарци прво чекаат амин од државата за друга работа, па после Вардар.
Нормално. Претставникот на Унгарците го кажува тоа
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.650
Поени од реакции
70.641
Кои се тие Унгарци?
Фирма од областа на енергетски сектор, која е дојдена за сосема други бизниси во Македонија, а пропратно се гледа да им се ушлепа и ФК Вардар, налик на Самс во минатото.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.465
Поени од реакции
10.167
Цобе ви е човек со мадиња. Го познавам лично човекот, штета што се нафати да го игра ово оро кога се знаеше дека он сам финансиски не може да одговори на барањата. Беласица му беше топ, ама кога луѓе ко Бојан Захариев ќе ти го свртат умот, осуден си на пропаст дефинитивно.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
920
Поени од реакции
1.754
Фирма од областа на енергетски сектор, која е дојдена за сосема други бизниси во Македонија, а пропратно се гледа да им се ушлепа и ФК Вардар, налик на Самс во минатото.
Значи сепак има некој од Владата што го боли за Вардар и што дал предлог да се финансира клубот... Иначе од каде ќе им текне на унгарците, сигурно они сами не иницирале ваков муабет.
 
B

BigMac

Гостин
Значи сепак има некој од Владата што го боли за Вардар и што дал предлог да се финансира клубот... Иначе од каде ќе им текне на унгарците, сигурно они сами не иницирале ваков муабет.
Оваа влада кур ја боли за Вардар
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.650
Поени од реакции
70.641
Значи сепак има некој од Владата што го боли за Вардар и што дал предлог да се финансира клубот... Иначе од каде ќе им текне на унгарците, сигурно они сами не иницирале ваков муабет.
Во бизнисот влегуваат преку екс фудбалски работници, тоа им е поврзаноста со спортот. Инаку да, тие што сакаат да им го пикнат Вардар се луѓе блиски до моменталнава власт.

Тоа и треба да биде пракса како што е во секоја околна земја. Сакаш да добиеш бизнис, мора да инвестираш средства во спортот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom