Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.501
Поени од реакции
22.969
Искрено, браво за соопштениево на играчите, нема зошто да ќутат или кријат, нека знае цела јавност за проблемите и нека се прави поголем притисок за реакција. Секоја чест на сите до еден за посветеноста што ја имаат и за ова што го прават, желбата и сплотеноста се единствената причина за моменталните резултати што ги имаме пролетва, се надевам ќе истераме до крај така!

Инаку, моментално Пелистер губи 2-0 од Воска и на некој начин отпаѓаат од трката, -9 се од нас, огромна предност што не би смееле да ја пропуштиме. Ако успее Беласица да им откине на Гостивар некој бод следно коло, ќе бидеме во одлична позиција, ама и без тоа, топката моментално е во наши раце, Беса не е поквалитетна од нас и иако е тежок терен, можеме да дојдеме до победа, а со Гостивар пред полна трибина и наша помош можеме сами да си решаваме за судбината.
moze li nekako da izdejstvuvame da se igra taa so gostivar na ffm? ako e samo pari vo prasanje moze treba da probame da najdeme. :icon_mrgr: kolku sme poblisku do teren tolku potesko ke bide da ne kradat na taa utakmica.
Автоматски споено мислење:

Пелистер и со -9 бодови не е скроз отпишан, сепак ние допрва ќе ги играме потешките утакмици и возможно е бодовната разлика меѓу нас и нив да биде помала или еднаква од 3 бодови до меѓусебниот дуел. Во таков случај со победа во меѓусебен дуел, би отишле пред нас.
Затоа реков оној бод што го освоија во Гостивар, може да биде многу важен за нив.
Вака имаат само потешко гостување евентуално кај Беласица која сркако не игра за ништо и можеби кај Тетекс.
ke se raspadnat oni dur da dojde utakmicata. plus ne gubime ni od voska ni od gostivar ako ja tepame besa.

besa igra za voska... mali se sansite ali mozno e so niv i da se dogovrime za 3 za 3... oni nas sigurni 3 boda a nie da pustime vo oh... na toj nacin voska e siguren prvoligas a nie so gostivar doma imame mec topka.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.642
Поени од реакции
70.579
moze li nekako da izdejstvuvame da se igra taa so gostivar na ffm? ako e samo pari vo prasanje moze treba da probame da najdeme. :icon_mrgr: kolku sme poblisku do teren tolku potesko ke bide da ne kradat na taa utakmica.
Мислам дека нема шанси да играме на ФФМ годинава.
Како и да е, во Маџари исто така се прави добар притисок. Комотно може да ја наполниме половина трибина, со добар притисок нема шанси да не победат.
Со Беса е клучна за мене, извадиме ли таму бод, после ќе биде полесно.
И трето место не е лошо на крај, секако Скопје се парталава екипа.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.156
Поени од реакции
4.628
Пелистер и со -9 бодови не е скроз отпишан, сепак ние допрва ќе ги играме потешките утакмици и возможно е бодовната разлика меѓу нас и нив да биде помала или еднаква од 3 бодови до меѓусебниот дуел. Во таков случај со победа во меѓусебен дуел, би отишле пред нас.
Затоа реков оној бод што го освоија во Гостивар, може да биде многу важен за нив.
Вака имаат само потешко гостување евентуално кај Беласица која сркако не игра за ништо и можеби кај Тетекс.
Не би ги отпишал целосно, точно, ама затоа и реков, -9 е голема предност што не смееме да ја прокоцкаме. Радува кај нас добрата игра, ама не и реализацијата, не смееме да си дозволиме уште еден „Арсими“ до крај. Дефинитивно многу појасна слика ќе имаме после гостувањето кај Беса, Грне може да ги спреми момците и да изиграме мушки на таков терен, лани си отидовме со 3 бода од таму, зошто да не и сега.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.501
Поени од реакции
22.969
Мислам дека нема шанси да играме на ФФМ годинава.
Како и да е, во Маџари исто така се прави добар притисок. Комотно може да ја наполниме половина трибина, со добар притисок нема шанси да не победат.
Со Беса е клучна за мене, извадиме ли таму бод, после ќе биде полесно.
И трето место не е лошо на крај, секако Скопје се парталава екипа.
zosto NEMA SANSI? sto e ustvari problemot?

abe ke gi tepame besa od inat... posle minatoto kolo mislam i igracite so dusa ja cekaat bas besa. mene postrasna mi e sasa, so niv tradicionalno tesko igrame, i koga sme gazele vo kamenica sme gubele bodovi zasto gi potcenuvame.

ako si gi tepame narednite 2 gostivar ke igra so mnogu pritisok protiv nas. sigurno ne gubime togas. isto ke bide i so voska, ako koloto pred toa gostivar ne ne dobie na voska i nereseno ke im odgovara zasto so poraz ke padnat na 3to.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.501
Поени од реакции
22.969
Не би ги отпишал целосно, точно, ама затоа и реков, -9 е голема предност што не смееме да ја прокоцкаме. Радува кај нас добрата игра, ама не и реализацијата, не смееме да си дозволиме уште еден „Арсими“ до крај. Дефинитивно многу појасна слика ќе имаме после гостувањето кај Беса, Грне може да ги спреми момците и да изиграме мушки на таков терен, лани си отидовме со 3 бода од таму, зошто да не и сега.
da imaat 2 grama mozok ke navivaat za nas... da gi tepame gostivar i voska i da im pustime...

ej @Samuraj-bt dojdi malku da :pusigo: moze ke vi ja pustime da zavrsite 3ti mesto gostivar.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.619
Поени од реакции
5.885
Се јави Слободан на интернет , вика пред 2 години го спасил Вардар само он се нафатил да го земе , а сега банкротирал немал пари да плаќа .. тоа и што се знаеше

Кажа дека очекува наредниве недели да се знае со Унгарците дали ке ја биде ... по што политичариве никој не му помогнале за Вардар ..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Искрено, браво за соопштениево на играчите, нема зошто да ќутат или кријат, нека знае цела јавност за проблемите и нека се прави поголем притисок за реакција. Секоја чест на сите до еден за посветеноста што ја имаат и за ова што го прават, желбата и сплотеноста се единствената причина за моменталните резултати што ги имаме пролетва, се надевам ќе истераме до крај така!

Инаку, моментално Пелистер губи 2-0 од Воска и на некој начин отпаѓаат од трката, -9 се од нас, огромна предност што не би смееле да ја пропуштиме. Ако успее Беласица да им откине на Гостивар некој бод следно коло, ќе бидеме во одлична позиција, ама и без тоа, топката моментално е во наши раце, Беса не е поквалитетна од нас и иако е тежок терен, можеме да дојдеме до победа, а со Гостивар пред полна трибина и наша помош можеме сами да си решаваме за судбината.
Па не дека јавноста не знае за проблемите што постојат во Вардар. Океј што излегле со соопштение играчите, но тоа нема ништо да помрдне од мртва точка. Да сме реални.
da imaat 2 grama mozok ke navivaat za nas... da gi tepame gostivar i voska i da im pustime...

ej @Samuraj-bt dojdi malku da :pusigo: moze ke vi ja pustime da zavrsite 3ti mesto gostivar.
Чекај сеа ќе дојде и ќе ти каже како ги покрале судиите, како се ова е една голема завера против нив, а они се играчки класа над сите други. Класичен менталитет на лузерски клуб.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
914
Поени од реакции
1.736
Според мене денешниве соопштенија се диригирани од исто место и се предвесник на нешто што ќе се случи во наредните месец до два. Мое мислење е дека се ќе зависи од тоа дали Вардар ќе остане во игра за прва лига.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Се јави Слободан на интернет , вика пред 2 години го спасил Вардар само он се нафатил да го земе , а сега банкротирал немал пари да плаќа .. тоа и што се знаеше

Кажа дека очекува наредниве недели да се знае со Унгарците дали ке ја биде ... по што политичариве никој не му помогнале за Вардар ..
За тие Унгарци се збори цела година... А ако он се крстел дека „политичарите“ ќе го спасат Вардар свака част. Петре ашљакот се сликаше кога го земаа Вардар мислеше поени ќе му донесе у Скопје. Виде дека не го сака ни 1% од фанови на Вардар дигна раце и он и цело Скопје (не дека имал план или желба да помогне). Бар мене таква слика ми остава...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.378
Поени од реакции
37.359
Моментално не гледам политичка волја да се спаси Вардар од причина што на комуњарите не им одговара таков клуб околу кој ќе се собираат Македонците, кој ќе има сила и потенцијал да прерасне во отпор против нив, Дуи од причина што се газди на Шкупи и Груби болесникот све ќе направи Вардар да не постои, и Дпмне кое е збир на мекотели, клошари и дебили на кои најбитни им се само тендерите и ништо друго. Во првиот момент кога ќе осетат дека имаат поддршка од западот и дека ќе дојдат на власт ќе почнат со приказните за спас и стабилен Вардар за да обезбедат политички поени. Не гледам причина зашто би си го трошеле тој џокер сега.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.111
Поени од реакции
2.251
Данела може да поентира тука.Може да најде спонзори а и долгот мже да го одплати се разбира со амин од советот.Има убедливо најголем буџет од сите и ако сака може да помогне.
 
B

BigMac

Гостин
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
За тие Унгарци се збори цела година... А ако он се крстел дека „политичарите“ ќе го спасат Вардар свака част. Петре ашљакот се сликаше кога го земаа Вардар мислеше поени ќе му донесе у Скопје. Виде дека не го сака ни 1% од фанови на Вардар дигна раце и он и цело Скопје (не дека имал план или желба да помогне). Бар мене таква слика ми остава...
Па и тие Унгарци чекаат нешто за возврат како би се фатиле на орото. И уште полошо е кога на тоа се чека од државата, односно многу усти треба да бидат нахранети. Не е така едноставно како што ние си мислиме.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
914
Поени од реакции
1.736
"... Веќе неколку месеци сме во преговори и бараме решение со инвеститор од странство да го превземе раководењето на клубот, за тоа се запознаени стручниот штаб, кој патем присуствуваше на последниот состанок, така и играчите и навивачите..."

Дали некој знае кога бил тој последен состанок и кој од стручниот штаб присуствувал? Или врска нема муабетов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom