Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Па Маџари е се', освен наш терен. Одлуката е катастрофална затоа што тоа е практично терен во нивно маало. Натпревар за нас со Фортуна не значи ништо освен за тие што редовно следиме фудбал, за разлика од нив, тоа им е ко финале на ЛШ. Да не зборам дека истите што навиваат за Фортуна се и дел од Шверцери, што им прави дополнителен мерак.
Згора на тоа повеќето од нас во термин од 14 часот (не знам зошто ја преместиле од 15 на 14), нема шанси да излезат од работа, а тоа копачите од таму ништо не работат, 1000 луѓе може да дојдат.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Па Маџари е се', освен наш терен. Одлуката е катастрофална затоа што тоа е практично терен во нивно маало. Натпревар за нас со Фортуна не значи ништо освен за тие што редовно следиме фудбал, за разлика од нив, тоа им е ко финале на ЛШ. Да не зборам дека истите што навиваат за Фортуна се и дел од Шверцери, што им прави дополнителен мерак.
Згора на тоа повеќето од нас во термин од 14 часот (не знам зошто ја преместиле од 15 на 14), нема шанси да излезат од работа, а тоа копачите од таму ништо не работат, 1000 луѓе може да дојдат.
Па сите почнуваат од 14... не дека нашата утакмица е преместена. Инаку ова со нивната публика се решава на едноставен начин. Ставаш забрана затоа што само една трибина е во функција и не постојат услови да бидат примени гостински навивачи. Крај на причата.
Мене друга работа ме вади од кожа. Цела една година ни верглаат како планираат да се вратат на Градски, а ние како тргнало по скопските села ќе почне да играме. Битно си направија фото-сесија таму. Ебате фолирантите и шминкери на чело со тој газдата у наводници...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.567
Па сите почнуваат од 14... не дека нашата утакмица е преместена. Инаку ова со нивната публика се решава на едноставен начин. Ставаш забрана затоа што само една трибина е во функција и не постојат услови да бидат примени гостински навивачи. Крај на причата.
Мене друга работа ме вади од кожа. Цела една година ни верглаат како планираат да се вратат на Градски, а ние како тргнало по скопските села ќе почне да играме. Битно си направија фото-сесија таму. Ебате фолирантите и шминкери на чело со тој газдата у наводници...
Им ставиле забрана, а карти ќе продаваме ние :D

Туку, наводно ќе сме се врателе на Градски од следната, заради преносите на Спортклуб.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385


Ќе се остварат некад најавиве или ќе остане само на шпекулации...
Колку што знам од последни преговори коа биле у Турција, као начелно паднал договор за инвестиција од 800.000еу и тоа траело се до моментот кога на Турците им било кажано дека ќе треба да пуштат пари на сметка од Цобе, пошо таа на клубот била/е блокирана, на што Турциве не се нафатиле.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.503
Со репрезентацијата и паузата едно коло се премести назад, значи со Беса се игра на 16 а следна дома е со Воска на 29.10?
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Шпанска серија работава. На кое дереџе го донесоа Вардар. Мамата да им ја ебам.
Па ретроспективно ако гледаш, прошла сезона Силекс беше ама буквално недостижен у секој поглед, а и втори да завршевме пак ќе бевме лесен плен за Тиквеш, па дури и за Скопје...

Не знам што може да им се замери на газдиве ако у глобала ги сумираш работиве.. Превзедоа клуб со 3 милионски минус у најголема криза, трансфер периодов го зедоа најдоброто што прифати да игра у Втора лига, е сеа играта што им е очајна и факинг Детонит ги надтрча, не може Цобе да слезе и да им праи кондициони тренинзи.
Едино дискутабилно ми е ако стварно се дужат 4-5 плати,(а најверојатно се дужат), како никој не бојкотира...
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
534
Поени од реакции
1.814
Па ретроспективно ако гледаш, прошла сезона Силекс беше ама буквално недостижен у секој поглед, а и втори да завршевме пак ќе бевме лесен плен за Тиквеш, па дури и за Скопје...

Не знам што може да им се замери на газдиве ако у глобала ги сумираш работиве.. Превзедоа клуб со 3 милионски минус у најголема криза, трансфер периодов го зедоа најдоброто што прифати да игра у Втора лига, е сеа играта што им е очајна и факинг Детонит ги надтрча, не може Цобе да слезе и да им праи кондициони тренинзи.
Едино дискутабилно ми е ако стварно се дужат 4-5 плати,(а најверојатно се дужат), како никој не бојкотира...
Општо мислев маме му ебаа, од самото осамостојување на Македонија до ден денешен, кој знае колку пари се извлечени/украдени од Вардар на нелегален начин а системот/државата не мрдна со прст.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Не знам што може да им се замери на газдиве ако у глобала ги сумираш работиве.. Превзедоа клуб со 3 милионски минус у најголема криза, трансфер периодов го зедоа најдоброто што прифати да игра у Втора лига, е сеа играта што им е очајна и факинг Детонит ги надтрча, не може Цобе да слезе и да им праи кондициони тренинзи.
Во глобала точно, лани превземаа клуб во хаос и колапс, Силекс веќе си ја имаше основата и предноста и лесно ја искористија, веројатно останува како замерка завршувањето на 3-то место позади Воска, меѓутоа имавме и турбулентна сезона и на 2 пати смена на тренери, па за ланската сезона се согласувам дека не може многу да се замери.

Сезонава оправдување баш и немаат, и затоа мислам утакмицата со Детонит крена толку галама и го активираше алармот, затоа што сите недостатоци испливаа на површина, ама после таа утакмица со носењето на Кире Маркоски и Жоглев дополнително се засили нападот, го решија и Демир кој беше знак прашалник, сега останува на Грне и играчите.

Едино дискутабилно ми е ако стварно се дужат 4-5 плати,(а најверојатно се дужат), како никој не бојкотира...
Овој дел и мене ми е тотално нејасен, од една страна циркулираат лоши муабети дека нема пари, дека се касни со плати, од друга страна доаѓаат играчи како Гача, Мицевски, Попзлатанов, Кире Маркоски, Демир.. Уствари, целава ситуација околу ФК ми е нејасна, од каде никнаа овие што превземаа, со која финансиска позадина се нафатија да раководат со клубов и да го превземат долгот, ама тоа што е турбулентно и нејасно околу иднината дава слика дека пак се водат матни игри, во секој случај далеку е од решена ситуцијта со клубов.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Им ставиле забрана, а карти ќе продаваме ние :D
Па фала курцу :D
Па ретроспективно ако гледаш, прошла сезона Силекс беше ама буквално недостижен у секој поглед, а и втори да завршевме пак ќе бевме лесен плен за Тиквеш, па дури и за Скопје...

Не знам што може да им се замери на газдиве ако у глобала ги сумираш работиве.. Превзедоа клуб со 3 милионски минус у најголема криза, трансфер периодов го зедоа најдоброто што прифати да игра у Втора лига, е сеа играта што им е очајна и факинг Детонит ги надтрча, не може Цобе да слезе и да им праи кондициони тренинзи.
Едино дискутабилно ми е ако стварно се дужат 4-5 плати,(а најверојатно се дужат), како никој не бојкотира...
Играчите донесени се пред заслуга на Бајо и Грне. Цобе и неговото тетовирано/набилдано другарче се залутани во фудбалот да сме реални. Исто така треба да се има во обѕир дека, каков и да е, Вардар сепак и натаму е привлечен за нашите фудбалери.
А за тоа што може да им се замери на газдите, има многу работи по мое гледање, но што ќе смени тоа. Да се вратиме во Прва лига е најбитно во моментов, па после ќе ја мислиме за другото...
 
B

BigMac

Гостин
Па нели ни ја одблокираа сметката?Се знае ли уште колку должиме(новиов газда ги превзема сите долгови од СС), ако сме со долгови тешко дека во иднина гледаме Европа.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
456
Поени од реакции
1.385
Играчите донесени се пред заслуга на Бајо и Грне. Цобе и неговото тетовирано/набилдано другарче се залутани во фудбалот да сме реални.
Па сеа така пирамидално ако ги глеаме работите, му доаѓа дека Бајо и Грне се донесени по заслуга на Слободан. :)
На крајот од денот не се они физиотерапевти па играчи доаѓале ради нив у Вардар, едноставно одлично си ја работат работата за што се платени, да го земат најдоброто што можеше да се собере летово.
Нели тоа е работа на еден спортски директор и трењер...

Да не излезе го бранам овој Слободан, ја ни го знам ни го познавам, ама очигледно ликот е бизнисмен и не е залутан у фудбалов случајно, успеаа со Гуџуфи преку Беласица да извлечат 500.000еу, најверојатно сакаат тој систем да го тераат и со Вардар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom