Фан Клуб: Вардар

Член од
14 декември 2021
Мислења
29
Поени од реакции
54
Очи ќе си извадиме меѓу себе, ебате народот глуп. Да е ваква ситуација кај браќата одма ќе си помогнат. Затоа и сме на ова дереџе. Само во иднина се надевам дека Вардар ќе се врати таму каде што треба и ќе биде моќен, е тогаш треба и мора да ги моча ваквите клубови како Силекс, Работнички, Брегалница и сл. Да им ебам тоа гнасите што имаат тежок комплекс од Вардар.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.796
Поени од реакции
1.538
ДОбар е судијата на Силекс Воска мислам нема шанси да го купат а и не толерира притисоци дечкото.Се зависи од Силекс ако сака да ги тепа ќе ги тепа затоа што Силекс за нив е Ливерпул.
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
222
Поени од реакции
465
ДОбар е судијата на Силекс Воска мислам нема шанси да го купат а и не толерира притисоци дечкото.Се зависи од Силекс ако сака да ги тепа ќе ги тепа затоа што Силекс за нив е Ливерпул.
Кој е судија ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.751
Поени од реакции
57.211
ДОбар е судијата на Силекс Воска мислам нема шанси да го купат а и не толерира притисоци дечкото.Се зависи од Силекс ако сака да ги тепа ќе ги тепа затоа што Силекс за нив е Ливерпул.
Небитен е судијата, решена е на повисоко ниво работата. Не е ни до Силекс, ако се заебавам јас за КФ Силекси.
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
222
Поени од реакции
465
Небитен е судијата, решена е на повисоко ниво работата. Не е ни до Силекс, ако се заебавам јас за КФ Силекси.
Се шушка за тр 0:0 па ќе видиме, дај боже да не е така. Сликата погоре што се објави многу кажува за две години во прва лига максимум ќе има 3 македонски екипи друго се ќе биде албанско.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.457
Поени од реакции
11.181
ke tepa sileks ne se sekirajte, nego treba nie da si zavrsime rabota, mene toa poveke me plasi. da ne ispadne na kraj dur se fokusirame na kratovo nekoj protiv nas da sudi penali
 
Член од
23 април 2022
Мислења
2
Поени од реакции
16
Утакмицата јасно е се решава деновиве надвор од терен. Брка Вардар, но брка и Воска, наш малер е што за ривал имаме заебан противник кој досега има фрлено многу пари за така лесно да отиде све јабана у последно коло. Од друга страна у иста ситуација сме и ние, агилна е управата, а се умешуваат и луѓе од повисоки инстанци на двете страни. Работите се менуваат буквално од саат у саат, многу работи се ветувани на почеток и не е баш така едноставно да се плукне на се, пу пу не важи, не одат така тие работи. Како год да бидне утре, останува горчлив вкус дека ова требаше да се заврши многу порано а не последните 3 дена. Премногу наивно изгубени бодови, кога не смееше да се ризикува и мораше да се иде на све или ништо. Тука мислам на првата утакмица пролетва со Охрид, па два пути Гостивар, да не зборам пред тоа разни Беси и Велешти. Два пати у три утакици го тепаме главниот ривал, а на крајот ние може да останеме со курот у руки. Тоа е жалното...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.497
Поени од реакции
4.666
Не се секирајте 2-0 Силекс
Од час во час се менуваат работите и наддавањето не е завршено, Нефи нуди пола од тоа шо кај вас го понудиле преку партијата, шо значи сте добитни сега за сега...
Проблемот е Воска шо даваат и на Кораб па можи таму да се сопните сами во Дебар но едно е сигурно ако не влези Воска како шо е сега работата ќе се распадни клубот и нема повеќе да се вложува во него следната сезона судиите се по ваша мерка и делегирани порано е сега ќе видиме шо ќе биди

P. S. Инаку исконтактирани се од кај вас и пола од шампионската екипа шо ја имавте пред некоја година сите чекаат утре шо ќе биди
Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.828
Поени од реакции
1.656
Реално на лигата и недостасува Вардар (ама јак Вардар, не Миравци), така да јас „навивам“ за Вардар :D !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom