Фан Клуб: Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Мислам дека 5-ти пат е ова сезонава да викаме денес мора да се победи, многу битен натпревар, ниту еден од тие досега не добивме, ама ако ништо друго барем сеуште сме во игра за второто место и купот. И ако досега сум имал некоја надеж, за денес најмалку имам, не ми делуваат нашиве ко екипа што може да се справи со онаков терен и притисок каков што не чека денес ама ајде.. Барем одбраната да биде на ниво, го имаме сега и Ристески, па ако убодеме нешто на некој соло потег на Шиле или Фичо на некој центаршут..

Инаку, не бев во можност саботата, некој од вас што гледаше, како игравме и што позиција играше Ристески? Видов дека играше и он и плус Мишковски и Трајче Стојковски, играа со 3-ца позади или пак Ристески играше десен бек?
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Теренот е хаос не знам како ќе играме. Кај едната страна цело е со вода и аут линијата не се гледа.. Линк има на ФФМ
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Ќе има на ФФМ тв.

Инаку, тоа што ме плаши е што константно врне и во којзнае каква состојба е теренот во Боговиње. Ни треба некој брз гол од прекин, инаку ништо не правиме. Мој тип е дека ќе кикснеме пак, а Воска има сигурица 3 бода од Велешта, па ќе ни избегаат пак на 5 бода.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Ќе има на ФФМ тв.

Инаку, тоа што ме плаши е што константно врне и во којзнае каква состојба е теренот во Боговиње. Ни треба некој брз гол од прекин, инаку ништо не правиме. Мој тип е дека ќе кикснеме пак, а Воска има сигурица 3 бода од Велешта, па ќе ни избегаат пак на 5 бода.
Се чека на судијата, што ќе одлучи. Едната страна е во многу лоша состојба, вадат вода со црева..
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.118
Поени од реакции
35.029
Ова терен ли е бе, како може да дозволат од ФФМ да се игра на ваква нива? Играчиве буквално се валкаат како свињи во кал, срамота е ова.
Автоматски споено мислење:

АЈДЕЕЕЕЕЕ ФИЧО ПЕТКОВСКИ СО ГЛАВА У ГОЛ, А СО ДРУГАТА ГЛАВА КАЈ БУЛИТЕ НА ШИПТАРЧИЊАВА У ГАЗ.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
ГООООООООЛ ја кренав канцеларијава во вис :D

Добра акција конечно, Николов ги измеша, Блажевски со добро нафрлање и Фичо само си ја заврши работата за 0-1.
Прртходно овие утнаа 100% шанса.
Нека рогаат сега, никако не смее да примиме гол.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
БРАВО БЕ!!! Им ебам све селско, играјте сега у калта одвратна екипа, уште па галамат на крај нешто судии одма притисоци, племе научено така. Браво за дечките, скроз заслужено, ајде уште Кадино лесно и после за купот да се изгине
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
ТЕПАВМЕЕЕЕЕ!!!
Кога го видов корнеров во 93та, одма ми се врати лош филм од првата во Скопје.
На кое дереџе сме, на победа со Беса од Добридол да се радуваме ко да сме земале титила.
Ја спасивме сезоната реално, останува да ја затвориме полусезоната со победа со Кадино и да скроиме подобра екипа од пролет за второ место...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Не знам само зошто се дозволува на секакви стадиончиња да се игра фудбал, никакви правила и прописи не важат, ни за втора ни за прва лига. Ова денес не беше фудбал, браво за дечките изгинаа за секоја топка доста паметно изиграа. Да ја затвориме полусезонава сега како што треба и да видиме каков преоден рок ќе не чека, ако има вистина во муабетот за Мицевски, уште едно-две солидни засилувања и ќе бидеме далеку подобри на пролет.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Не знам само зошто се дозволува на секакви стадиончиња да се игра фудбал, никакви правила и прописи не важат, ни за втора ни за прва лига. Ова денес не беше фудбал, браво за дечките изгинаа за секоја топка доста паметно изиграа. Да ја затвориме полусезонава сега како што треба и да видиме каков преоден рок ќе не чека, ако има вистина во муабетот за Мицевски, уште едно-две солидни засилувања и ќе бидеме далеку подобри на пролет.
Овој стадион по сите правила и прописи треба да биде затворен за игра. На само 1-2 метри позади линија имаш sид со камења.. Па недај боже некој да се залета и да се удри, после што правиме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom