Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.395
Поени од реакции
55.093
Настевски Иван? На него мислиш? Па зар игра уште фудбал тој:D

Неам појма искрено дали го планираат, ама играчи од негов профил иаме колку сакаш. Шиле, Костовски, Петров, па дури и оној Пановски што можда и не е више во Вардар. Ќе видиме...
Он :D
Не е толку стар Меси, околу 30 години има :D Последниве години играше во втора лига. Кога се врати во Македонија, го земаа во Кит Го, каде што играше солидно. После тоа го прекомандуваа во братската Брегалница, каде што беше добар. Премина во Гостивар кој имаше големи амбиции, ама мислам дека си замкна сред сезона. Потпиша за Скопје, ама се повреди и не рачунаа на него и го раскинал договорот.

Не знам колку е физички подготвен, ама добро би ни дошол :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.809
Поени од реакции
8.335
Он :D
Не е толку стар Меси, околу 30 години има :D Последниве години играше во втора лига. Кога се врати во Македонија, го земаа во Кит Го, каде што играше солидно. После тоа го прекомандуваа во братската Брегалница, каде што беше добар. Премина во Гостивар кој имаше големи амбиции, ама мислам дека си замкна сред сезона. Потпиша за Скопје, ама се повреди и не рачунаа на него и го раскинал договорот.

Не знам колку е физички подготвен, ама добро би ни дошол :D
sobiraj sve na godina dena...
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
876
Поени од реакции
1.151
Кој беше ликот што помина под трибина со жена со плава-бела коса(вајда жена му) постари малце?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.721
Поени од реакции
5.196
Беше талентиран тој Настевски ама се изгуби. Ја мислам топ би ни дошол на моменталниот кадар.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
805
Поени од реакции
1.390
Член од
31 август 2021
Мислења
56
Поени од реакции
216
Колку се сериозни гласините за спонзорство од Моцарт, и светлата иднина на Вардар за која мислам дека зборуваше @Калараш (n):)
Дај некое инфо за Спорт1 :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.870
Поени од реакции
7.139
Имам некој осеќај дека ланското испаѓање ќе биде едно од подобрите работи кои се случиле во клубот. Зрачи позитивна енергија околу клубот, на трибина во неделата видов ликови со кои сум растел, со кои сме навивале и 2009 и 2012 и 2015. Едвај чекам следна утакмица, прв пат после неколку години. Не знам за кај вас, кај мене во цело маало пука еуфорија, се збори за графити, маици, утакмици. Ќе крцаат стадионите низ македонија, вардар доаѓа! Настан на годината во секој град и село.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
379
Поени од реакции
933
Според мене, треба да се истрча против Скопје у најсилен можен состав, не дека ќе го освоиме купот, ама зошто да не се обидеме да стигнеме што подалеку.
Додека во лига, Силекс е убедливо најквалитетна екипа.. 10 бодови разлика по само 6 меча кажува се. Да се надеваме дека ќе можеме да дојдеме до тоа 2-ро место да се обидеме да влеземе преку плеј-оф.
Иначе стварно многу ликови кои ги немало со месеци/години повторно се на трибина, сретнав еден куп такви во неделата.. Убедливо најдобро раководство/организација уште од 2015-та. Па дури и кога игравме ЛЕ немаше ваква организација, дури уште од сега се размислува за следните утакмици против Охрид, Скопје, Тетекс..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.962
Поени од реакции
4.878
Он :D
Не е толку стар Меси, околу 30 години има :D Последниве години играше во втора лига. Кога се врати во Македонија, го земаа во Кит Го, каде што играше солидно. После тоа го прекомандуваа во братската Брегалница, каде што беше добар. Премина во Гостивар кој имаше големи амбиции, ама мислам дека си замкна сред сезона. Потпиша за Скопје, ама се повреди и не рачунаа на него и го раскинал договорот.

Не знам колку е физички подготвен, ама добро би ни дошол :D
Веројатно е поквалитетен од оној жутоклунецот или од Пановски, па и од Петров според она што го покажа на почетокот.
Колку се сериозни гласините за спонзорство од Моцарт, и светлата иднина на Вардар за која мислам дека зборуваше @Калараш (n):)
Дај некое инфо за Спорт1 :D
Ја зборував. Има некои бирократски проблеми за да се оствари спонзорството од Моцарт засега. Сметката на клубот сеуште не е одблокирана и моментално клубот функционира преку фирмата на Слободан.
Според мене, треба да се истрча против Скопје у најсилен можен состав, не дека ќе го освоиме купот, ама зошто да не се обидеме да стигнеме што подалеку.
Додека во лига, Силекс е убедливо најквалитетна екипа.. 10 бодови разлика по само 6 меча кажува се. Да се надеваме дека ќе можеме да дојдеме до тоа 2-ро место да се обидеме да влеземе преку плеј-оф.
Иначе стварно многу ликови кои ги немало со месеци/години повторно се на трибина, сретнав еден куп такви во неделата.. Убедливо најдобро раководство/организација уште од 2015-та. Па дури и кога игравме ЛЕ немаше ваква организација, дури уште од сега се размислува за следните утакмици против Охрид, Скопје, Тетекс..
Само да имаш во предвид дека Силекс има убедливо најмногу купени утакмици од сите екипи во лигата. Не е до толку квалитетен.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.870
Поени од реакции
7.139
Иначе стварно многу ликови кои ги немало со месеци/години повторно се на трибина, сретнав еден куп такви во неделата.. Убедливо најдобро раководство/организација уште од 2015-та. Па дури и кога игравме ЛЕ немаше ваква организација, дури уште од сега се размислува за следните утакмици против Охрид, Скопје, Тетекс..
Види ова колку што е добро толку може и да биде лошо. Голем дел од повратниците појма немаат за новиот начин на кој функционира групата, особено новиот (неформален) кодекс на однесување на трибина. Можеби е добро да се искористи паузата да се подготват некакви брошури/кодекс на хартија и истите да се поделат на следните утакмици. Исто така, обавезно текстови/видеа од новите песни. Делот кај што стоев ја, ептен беше тешко да се следат новите песни кои доаѓаа од десниот дел на трибината.
Автоматски споено мислење:

Од почетокот. После тоа кај нас дојдоа уште 100 луѓе :D
Која беше екипата што тераше кортео :ROFLMAO:
20 минута веќе се игра, одни на сто метра од стадион полека се движат, урлаат, навијаат. Пројде утакмицата дур да стигнат до стадион.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.395
Поени од реакции
55.093
Која беше екипата што тераше кортео :ROFLMAO:
20 минута веќе се игра, одни на сто метра од стадион полека се движат, урлаат, навијаат. Пројде утакмицата дур да стигнат до стадион.
Деца беа, од Илинден. Голема група, изгледа се запиле пред утакмица :P Кога ја вадевме кореографијата, они правеа кортео низ Кадино. Напред одеа качени на кола неколку луѓе, ги водеа другите :D Нека се организираат децата, то је то :P
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
861
Поени од реакции
1.396
Настевски изгледа иде во Охрид. А тој Пановски е тука, ама се направил 100 кила па нема шанса за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom