Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
5.692
Поени од реакции
1.412
Во 1/8 од купот го добивме Скопје , екипа од долниот дел од прва лига ..имавме среќа ..
Вардар ке биде домаќин , натпреварите се играат на 20 Октомври ..
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
914
Поени од реакции
1.568
Кадино се ептен слаби, башка ќе играат без капитенот и наш екс играч, Викса Димков. И децава ако не успееме да ги добиеме, нека е со среќа..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.568
Во 1/8 од купот го добивме Скопје , екипа од долниот дел од прва лига ..имавме среќа ..
Вардар ке биде домаќин , натпреварите се играат на 20 Октомври ..
Нив ги чекав, да им ја ебам најселската екипа. Срамота е вакви сељачишта да го носат името на градот.
Таман скапаницине ќе завршат со штабските активности дотогаш (главни се во кампањата на еден од кандидатите за локални избори), па може и организирано ќе се појават на трибина.
Ќе биде густа таа, иако не ни треба многу форсирање во купот. Сепак, би сакал да излеземе со најсилен состав и да ги плеснеме, за инает на сељанштаната.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.893
Поени од реакции
32.071
Каде точно се наоѓа игралиштето на Кадино? Мислам сум проаѓал по тие места, ама неам
Кај Пекабеско и Млин Кадино, не можеш да утнеш ако имаш претстава отприлика кај си движел натака.

Иначе у Марино тренираше Вардар, сум ги глеал неколку пати Џиџи коа беше тренер. Не знам дали и у Кадино тренирале.

Него, само со вакцини примаат на трибини?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.568
FB_IMG_1633098718282.jpg

Сите на стадион, сите на стадион!!! :D
Над 200 луѓе на гостување? :D
Автоматски споено мислење:

Него, само со вакцини примаат на трибини?
Ништо не бараа минативе утакмици, освен во Кратово.
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.978
Поени од реакции
4.955
Прегледај го приврзокот 308793

Сите на стадион, сите на стадион!!! :D
Над 200 луѓе на гостување? :D
Автоматски споено мислење:


Ништо не бараа минативе утакмици, освен во Кратово.
Се опоравија Мишковски и Пеев од повредите? Имаш информација?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.692
Поени од реакции
1.412
Продадени биле 1.000 билети за Кадино - Вардар , првпат во историјата на Кадино :D
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
914
Поени од реакции
1.568
Супер провод у Кадино. Децава се уморија у 2ро.. Комити број еден!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.568
Утнав кога реков 1500, сигурно 2000 луѓе имаше. Какво братство Битола - Кавадарци, издоминиравме викендов :D
На нашиот дел немаше никакви услови за навивање, гз преку глава. Скара, пиво, вино, лом беше. Добро навивање, ама нема ехо на стадионот. Кога го извадивме покривното знаме, надвор имаше уште сто души. Не знам дали успеале некои од камерманите да фатат убаво, ама покрај тоа што на стадионот беше преполно над капацитетот, од двете страни позади головите стоеа минимум уште 300-400 луѓе.
Паднаа Кадино во вториот дел, свесно или несвесно :)
Два гола на Костовски и еден на Николов.
При првиот гол Костовски доби топка во празно и го лобуваше домашниот голман.
При вториот гол, нивниот голман одбрани два зицери. Прво утна Петковски, односно голманот му ја фати. Па на одбиена утна некој друг, мислам Керим и на третата одбиена Костовски ја ална во агол.
На третиот гол, Николов убаво пласираше во долен десен агол.
Слаб натпревар општо, ако победивме толку. Мишковски се врати, Пеев не. Во второ се повреди Стојанов, па влезе Стојковски. Ни петров не беше во составот. Почнавме со Илиќ, Велковски, Мишковски, Стпјанов, Глишиќ, Костовски, М.Блажевски, Керим, Иванов, Шиле и Петковски, а влегоа и Стојковски, Љама, Грозданоски и Илиоски.
Добро ќе дојде паузава.
Атмосферата во групата е на високо нивп, со Охрид и Тетекс (ако не пуштат), ќе биде појако...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.978
Поени од реакции
4.955
Утнав кога реков 1500, сигурно 2000 луѓе имаше. Какво братство Битола - Кавадарци, издоминиравме викендов :D
На нашиот дел немаше никакви услови за навивање, гз преку глава. Скара, пиво, вино, лом беше. Добро навивање, ама нема ехо на стадионот. Кога го извадивме покривното знаме, надвор имаше уште сто души. Не знам дали успеале некои од камерманите да фатат убаво, ама покрај тоа што на стадионот беше преполно над капацитетот, од двете страни позади головите стоеа минимум уште 300-400 луѓе.
Паднаа Кадино во вториот дел, свесно или несвесно :)
Два гола на Костовски и еден на Николов.
При првиот гол Костовски доби топка во празно и го лобуваше домашниот голман.
При вториот гол, нивниот голман одбрани два зицери. Прво утна Петковски, односно голманот му ја фати. Па на одбиена утна некој друг, мислам Керим и на третата одбиена Костовски ја ална во агол.
На третиот гол, Николов убаво пласираше во долен десен агол.
Слаб натпревар општо, ако победивме толку. Мишковски се врати, Пеев не. Во второ се повреди Стојанов, па влезе Стојковски. Ни петров не беше во составот. Почнавме со Илиќ, Велковски, Мишковски, Стпјанов, Глишиќ, Костовски, М.Блажевски, Керим, Иванов, Шиле и Петковски, а влегоа и Стојковски, Љама, Грозданоски и Илиоски.
Добро ќе дојде паузава.
Атмосферата во групата е на високо нивп, со Охрид и Тетекс (ако не пуштат), ќе биде појако...
Хахаха... леле на очно другар обавезно:D Како си ги промашуваш играчите значи:P Третиот гол е на Љамче, а Стојанов иако имаше некоја повреда, остана до крај. Стојковски не влезе, туку едно младо дете Ѓорѓиевски. Мислам играше на претходната со Беса.
Инаку прво полувреме не знам што си глеал од страната на Комити кај што беа, ама се изнапромашивме убаво. Голманчето језда се излета при првиот гол, ама до 45 минута бранеше ко мачка. Им фати убави прилики на Петковски и М.Блажевски, покрај тоа Фичо две покрај гол пласираше, Шиле една над гол и ми се чини уште некоја имавме.
Во секој случај неубедлива, бавна игра на нашиве, и покрај триумфот. Мора еднаш веќе да сфатат дека е потребен далеку поголем ангажман на натпреварите, иначе повторно ќе ни се деси некоја Велешта или Беса со ваков пристап.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.783
Поени од реакции
5.414
Ајде фала богу нека тргне возот! Битно е да се уигра тимот кој го имаме, па чак и да се засили. Гледав до 0-2, и реално ништо посебно, ама се надевам ќе биде се подобра играта и ќе се освојуваат бодови. Ќе биде тешко да се вртатиме по катастрофалниот старт, ама мора да се бориме најјако до крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom