Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
5.671
Поени од реакции
1.329
Правилен потег , ставање играчи на глупави позиции и незнаење кој да игра прв тим го чинеа Вардар два порази ..
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.657
Поени од реакции
1.329
Глигоров не е лош избор,дете на Вардар е плус има и добра кариера за толку има видено како се работи во странство.Со помош на останатите легенди во клубот би можел да го дигне клубот.Инаку ако се носи веќе некој место него би било да е некој на ниво погоре и веќе докажан тренер како Тасевски на пример.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
935
Поени од реакции
1.645
Истиов тренер се палеше на Вардар со Силекс минатата сезона. Сега го респектирал Силекс и не е веќе напален. Браво што го истераа.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.811
Глигоров не е лош избор,дете на Вардар е плус има и добра кариера за толку има видено како се работи во странство.Со помош на останатите легенди во клубот би можел да го дигне клубот.Инаку ако се носи веќе некој место него би било да е некој на ниво погоре и веќе докажан тренер како Тасевски на пример.
Еве ти инфо од прва рука, а тоа е дека Жичо не се нафатил затоа што не бил уверен дека со овој играчки кадар дека ќе успее. Инаку бил исконтактиран.
Според мене, сосем исправно решение. Ова трио Ниџо, Тане и Фичо е со години во клубот, беа кога се освојуваа титули и како играчи, и како тренери во стручниот штаб на Тетовка, буквално поминаа низ сито и решето со Вардар, но се едни од ретките што никогаш не помислија да го напуштат, и максимално ја заслужија оваа прилика. Грешка се направи летото кога беше доведен Симов, туку уште тогаш требаше да им се довери шансата на нив. Ја познавајќи ги непосредно нив, можам да кажам дека се максимално амбициозни, посветени на работата и ќе дишат со клубот, и што е најбитно немаат никакви дамки во нивните богати кариери.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.259
Поени од реакции
2.730
Не си во право. Како прво Блажевски и Петковски се уште од лани, а од играчите што дојдоа летово, претежно се со прволигашко искуство: Мишковски, Стојанов, Стојковски, Глишиќ, Блажевски, Пеев, Љамчевски, Петров, Костовски, па чак и младиов Николов. За разлика од нас, Силекс изгуби преку 10 првотимци, а единствени што ги донесоа како имиња со прволигашко педигре се Стојчевски, Танушев и Каланоски. Другите во најголем дел се дојдени од второлигашки средини. Но мислам дека направија подобар избор за тренер со ангажманот на Горазд Михајлов, кој има доста искуство од работа во Втора лига.
Околу новите газди, секој има право на свое мислење, но според мене досега сосем коректно тераат. Го оспособија кампот, кој бил запуштен и буквално испразнет, вратени се тренери во младинската школа што беа тргнати претходно, го поставија Бајо за спортски, бараат решение за Академијата да биде повторно некаде во самиот град, а да не забораиме колку време се губи на решавање на наследени проблеми. И според мене што е најбитно, луѓето засега се постојано со екипата, дали на натпревари или тренинзи, тука се присутни цело време, значи очигледно постои желба и интерес да напраат нешто со клубот. Е, сега кога ќе се направи споредба со последните 3 години од владението на Самсоненко, кого буквално човек не можеше да го види да се сврти, дали во клупските простории или на некој натпревар на Вардар, мислам дека коментар не е потребен. Јас не знам кој и дали стои некој позади нив, како што не знам ни дали ќе успеат во она што го започнале. Времето ќе покаже. Гаранција во фудбалот и спортот нема никаква...
Се е тоа ок, само што на крај резултатите ќе бидат единствено мерило за нивната работа. А за клуб како Вардар се надевам сите се сложуваме дека убедливо најголема брука во историја би било да не успее да се врати одма во прва лига, еден срам е да испаднеш од таму, ама да не се вратиш по прва сезона... Испаѓале и во други држави гиганти ама никогаш не било доведено во прашање експресното враќање во прва лига, па макар играле и со минус бодови ко Јувентус. За Вардар не смее да биде во прашање титула во прва лига со стабилен спонзор, како што не беше 2011 кога Град Скопје не зема и за месец дена склопија тим што од почеток не ја доведе во прашање истата, не па за пласман во прва лига да збориме. Плус премногу боде очи она што го спомна и @ForzaVardar.
Да не испадне на крај, Вардар не е Ривер Плата за да се врати од втора во прва лига туку така. :D
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.811
Се е тоа ок, само што на крај резултатите ќе бидат единствено мерило за нивната работа. А за клуб како Вардар се надевам сите се сложуваме дека убедливо најголема брука во историја би било да не успее да се врати одма во прва лига, еден срам е да испаднеш од таму, ама да не се вратиш по прва сезона... Испаѓале и во други држави гиганти ама никогаш не било доведено во прашање експресното враќање во прва лига, па макар играле и со минус бодови ко Јувентус. За Вардар не смее да биде во прашање титула во прва лига со стабилен спонзор, како што не беше 2011 кога Град Скопје не зема и за месец дена склопија тим што од почеток не ја доведе во прашање истата, не па за пласман во прва лига да збориме. Плус премногу боде очи она што го спомна и @ForzaVardar.
Да не испадне на крај, Вардар не е Ривер Плата за да се врати од втора во прва лига туку така. :D
Апсолутно се слагам. Вардар мора да се врати во Прва лига, дали прв или преку бараж најмалку битно. Нема збор тука. Симов им беше грешка и добро што го сменија со време донекаде.
Е сега малку е лошо да праиш паралели на други втори лиги со нашава, зашто тука кај нас нема многу фудбал, туку повеќе е мешетарење. Убаво кажа и Сајбер, Втората лига не е само на играта на терен, него многу повеќе надвор од него. Нашиве засега не се решија на такво нешто и како пренаивно да влегоа во тој поглед, но тоа секако дека нема да им биде некакво оправдување во нашите очи. Ние сите бараме враќање по секоја цена во прволигашкото друштво и нема да не интересиера ништо друго.
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
85
Поени од реакции
41
Дечки за лошите резултати најмалку е виновен тренерот или играчкиот кадар. Прво со самите тие муабети дека Вардар ќе се врати експресно во прва лига им створивте притисок на играчите ( a со ова не велам дека Вардар не треба да се врати) Второ се лажете многуу ако мислите дека во прва лига ќе се вратите со фудбал и со играчи на терени како Дебар,Велешта, Добри Дол, Боговиња, Речица и слични кај што има све освен фудбал со Меси и Роналдо тешко да доете до 3 бода а премија би било да е нерешено. Трето многу подобро ќе беше наместо да фрлате пари на излитени играчи како
Блажевски,Петковски,Мишковски, Пеев да си чувавте пари за судии па со младинска школа да си се прошетате низ втора лига Силекс и Воска ве сошија на тој план со плаќање припреми и купување спортски опреми на клубови во замена за бодови со што напправија сите екипи наместо да играат фудбал да играат против вас. Четврто пола од овие тимови што се со долг стаж во втора лига го имаат разработено тој систем 3 за 3 па самите меѓу себе се штитат да останат што е можно погоре на табелата. Така да дечки неам ништо против Вардар тоа си е фудбалски бренд најголем во Македонија и не заслужува да игра во 2ВМФЛ ама мој совет како гледач на второлигашки фудбал со години и да се баталат со купување играчи и да се фатат со ,, прљавите работи '' барем вие не сте ко Тетекс да кубурите без спонзор го имате.. и Силекс и Воска не се нешто помоќни со пари од вас. Поздрав
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.811
Дечки за лошите резултати најмалку е виновен тренерот или играчкиот кадар. Прво со самите тие муабети дека Вардар ќе се врати експресно во прва лига им створивте притисок на играчите ( a со ова не велам дека Вардар не треба да се врати) Второ се лажете многуу ако мислите дека во прва лига ќе се вратите со фудбал и со играчи на терени како Дебар,Велешта, Добри Дол, Боговиња, Речица и слични кај што има све освен фудбал со Меси и Роналдо тешко да доете до 3 бода а премија би било да е нерешено. Трето многу подобро ќе беше наместо да фрлате пари на излитени играчи како
Блажевски,Петковски,Мишковски, Пеев да си чувавте пари за судии па со младинска школа да си се прошетате низ втора лига Силекс и Воска ве сошија на тој план со плаќање припреми и купување спортски опреми на клубови во замена за бодови со што напправија сите екипи наместо да играат фудбал да играат против вас. Четврто пола од овие тимови што се со долг стаж во втора лига го имаат разработено тој систем 3 за 3 па самите меѓу себе се штитат да останат што е можно погоре на табелата. Така да дечки неам ништо против Вардар тоа си е фудбалски бренд најголем во Македонија и не заслужува да игра во 2ВМФЛ ама мој совет како гледач на второлигашки фудбал со години и да се баталат со купување играчи и да се фатат со ,, прљавите работи '' барем вие не сте ко Тетекс да кубурите без спонзор го имате.. и Силекс и Воска не се нешто помоќни со пари од вас. Поздрав
Кажи сеа вас со што ве купија;) Знаеме дека Силекс има автострада во Тетово викендов...
 
Член од
13 август 2019
Мислења
45
Поени од реакции
200
Кажи сеа вас со што ве купија;) Знаеме дека Силекс има автострада во Тетово викендов...
Им ги платија припремите во Охрид, ништо повеќе 6 бода у џеб… плус против нас нозе ќе искршат да скинат некое бодче, ама јбг никој не ни е крив што не играме и ние така…
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.949
Поени од реакции
4.811
Им ги платија припремите во Охрид, ништо повеќе 6 бода у џеб… плус против нас нозе ќе искршат да скинат некое бодче, ама јбг никој не ни е крив што не играме и ние така…
Знаеме, друже. Па не сме од вчера;)
232471515_2388718347930536_5314939513568727860_n.jpg
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.478
Поени од реакции
1.576
На кој стадион се игра Вардар - Беса во сабота?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom