Фан Клуб: Вардар

Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.260
Поени од реакции
54.337
Јас дури мислам дека Самс стои зад целава работа...

Што кур бара кромањонон Самоил, пак да не го планираат за во управа? Треба да биде тепан како магаре...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.628
Јас дури мислам дека Самс стои зад целава работа...

Што кур бара кромањонон Самоил, пак да не го планираат за во управа? Треба да биде тепан како магаре...
Па видиш дека се понудил..се што требало бил на располагање да помогне. И не е чудно да стои Самс у позадина, ја имам инфо дека он е поврзан со милионот за РК Вардар.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.349
Самс никогаш не си ни отиде. Не се остава толкав капитал туку така. Најголем доказ дека сеуште е во Вардар е Тимур.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.641
Поени од реакции
1.311
Бидете оптимисти малку ајде може уште една групна фаза во ЛЕ а зошто и не во ЛШ :D Патем клубот беше во заложништво и падна во втора лига заради валканите политички игри ама бидете реални и кажете дека во Македонија не постои фаца што може да го држи Вардар на нивото кое го држеше Сергеј и да ги постигне успесите што ги посстигнавме во негово време како на РК така и на ФК.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
30
Поени од реакции
80
Па видиш дека се понудил..се што требало бил на располагање да помогне. И не е чудно да стои Самс у позадина, ја имам инфо дека он е поврзан со милионот за РК Вардар.
Нема потреба да имаш инфо дека он е поврзан со милионот за РК Вардар, нормално е тоа дека уплатил дел од тие пари он, пошто негов си е долгот... а инаку не знам што му значи ова со Тимур на @Sapal, демек ако Тимур отиде да игра у Барселона, тогаш Самс има некој удел во Барселона ? Тимур не е сопственост на Самс, тоа што он го донел тука нема никаква врска со тоа што Тимур сака да заврши кариера во Вардар и си прифати далеку помала плата за да остане и кај Михо...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.349
Нема потреба да имаш инфо дека он е поврзан со милионот за РК Вардар, нормално е тоа дека уплатил дел од тие пари он, пошто негов си е долгот... а инаку не знам што му значи ова со Тимур на @Sapal, демек ако Тимур отиде да игра у Барселона, тогаш Самс има некој удел во Барселона ? Тимур не е сопственост на Самс, тоа што он го донел тука нема никаква врска со тоа што Тимур сака да заврши кариера во Вардар и си прифати далеку помала плата за да остане и кај Михо...
Тимур има бизниси кои во голем дел се поврзани со Сергеј, тоа е што јас го знам. Не живее Тимур од платата во Вардар. Инаку сигурно знаеш дека многу играчи во светот се дел од бизнис зделки кои немаат врска со спорт.
Се извинувам што спомнувам ракометно име во делот за ФКВ, но сопственикот им беше ист со РКВ.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.924
Поени од реакции
4.734
Значи секој заинтересиран што ќе се појави за ФК Вардар, зад него мора да стојат Сергеј и Камчев според вашите убедувања. Дај намалете малку со филмските сценарија. Тоа што Симев се појавил на пресот ни најмалку не значи дека сега го имаат во нивните планови, туку едноставно е должен да биде како претставник на една од двете страни во договорот за примопредавање. Сергеј и Камчев едноставно ги интересира да се наплатат долговите и со тоа да си ги добијат назад парите од играчите што им ги давале на рака (дури имаат договорот тоа да биде во рок од 24 часа). И ништо више.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.136
Поени од реакции
4.018
Абе да прашам ова детето Радулович Величкович добар е? Штета шо Лазаревич така замина во Ѓорче (со исписница во рака за странство) а да прашам и Велковски штоперот арен е или просек?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.739
Поени од реакции
4.844
Абе да прашам ова детето Радулович Величкович добар е? Штета шо Лазаревич така замина во Ѓорче (со исписница во рака за странство) а да прашам и Велковски штоперот арен е или просек?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
кај најде да прашваш и ти, пуштен е да не саботира в година да не испадни втора лига
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
747
Поени од реакции
1.149
Абе да прашам ова детето Радулович Величкович добар е? Штета шо Лазаревич така замина во Ѓорче (со исписница во рака за странство) а да прашам и Велковски штоперот арен е или просек?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Не знам какво мислење да имам за овие голобради момчиња што ги испромовиравме сезонава... Некој од нив може да го биде за лигава, за нешто подалеку, тешко.

Инаку и Брда тренира со Пелистер, али чекал за странство.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.924
Поени од реакции
4.734
Не знам какво мислење да имам за овие голобради момчиња што ги испромовиравме сезонава... Некој од нив може да го биде за лигава, за нешто подалеку, тешко.

Инаку и Брда тренира со Пелистер, али чекал за странство.
Со нашава потрага по десен бек до кај стигнавме? Има некој конкретен играч? Што не пробаат со оној Филип Ристовски од Борец, едино е прашање дали има интерес кај него да игра Втора лига.
Иначе со Ренова настапил истиот тим како со Тиквеш, со исклучок на Грозданоски, кој почнал место Фичо Петковски. Останале до 65' во игра, по што влегле помладите и гипсарите ја искористиле шансата да израмнат.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.322
Поени од реакции
2.218
Прилично жустро беше вечерва :D предвреме заврши, се истепаа сите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom