Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.285
Не сум прашал сеуште зошто, но мора да игра Стојанов место Стојковски со Мишко у комбинација. Тоа ќе биде супер одбрана. Инаку овој Керим добро изигра и мислам дека е доста подобро решение од Љамчевски, кој делува доста споро. Детено бр.20 игра се подобро и го гледам у тандем со Пеев ако не донесат уште некој креативец. Фичо Петров се гледа дека има уште во него, посебно кога е во продор, само штета што игра со дете бек, во овој случај Давид Велковски. Шиле мислам дека ќе биде џокер, освен што ја гуши играта и не се враќа позади, он е створен за 20мин пред крај да даде некоја добра топка за гол. Петковски засега делува отсечено и споро. Мислам дека треба да игра Симов со 2ца напред, иначе ќе имаме доста нули. Денес се на се, реални 0:0... пеналон им го свирнаа како домаќини, ама ајде нема везе пријателски се!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Ве читам малку за ова со колку напаѓачи да биде поставена формацијата и само ќе ви кажам дека тоа не игра никаква улога околу бројот на постигнати голови на еден тим. Па денес вие скоро нема да најдете екипа у светски размери, што игра со два класични напаѓачи, туку строго со еден шпиц и двајца крилни како негова поддршка. Што значи голгетерски придонес кај нас треба да се очекува и од Шиле и Петров, а не само од Петковски.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
54.755
Овој Љамче каков штакор бил, сеоски Крауч. Потсетува на Оса со тоа штаките од нозе.
Инаку на првиот натпревар шансата ја утнал Гроздановски. Долга топка беше во фор, излегоа двајца пред гол, му отскокнуваше на волеј, ама го утна голот. Може и со него да се проба во нападот.
Во секој случај ни треба некој профил каков што го опишав горе. Ми се допадна како се покажа оној Спахиу во баражот за Тиквеш, не знам колку сериозно го имаат во план. Добро би ни дошол за втора лига.
Имаше еден Енсар Сулејмани, беше доста пргав во младинци. После отиде во Пелистер, па во Скопје, сигурно е заглавен во втора лига по квалитетот.
Каде се оние млади играчи што добиваа повремена шанса пред да дојде Самс?
Стојановски со румените образи не знам дали остана во Пелистер. Виктор Серафимовски беше солиден за во средина на теренот. Ѓурчиновски играше повремено за Скопје, не знам до каде е сега. Мерсовски видов дека потпишал за Кораб. Оној Димитар Иванов исто се шеташе по екипиве, ко да го видов да потпишал за некој второлигашки клуб.
Да може Ибиши да го вратиме би било одлично.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.285
Ве читам малку за ова со колку напаѓачи да биде поставена формацијата и само ќе ви кажам дека тоа не игра никаква улога околу бројот на постигнати голови на еден тим. Па денес вие скоро нема да најдете екипа у светски размери, што игра со два класични напаѓачи, туку строго со еден шпиц и двајца крилни како негова поддршка. Што значи голгетерски придонес кај нас треба да се очекува и од Шиле и Петров, а не само од Петковски.
Конте Интер систем, 2 напаѓачи и 3ка позади ако не донесат десен бек.
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.958
Поени од реакции
1.232
Ми се допадна како се покажа оној Спахиу во баражот за Тиквеш,
Нема шанса да го пуштат Тиквеш, а ни он да игра пак втора лига неверувам. Тој го постигна мислам голот против Силекс.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.285
Кај ги наоѓате овие имиња.. Спахиу еден од најдобрите играчи на Тиквеш, од каде идејава у Вардар да дојде сега баш... хаха. Стојановски е у Скопје, Виктор Серафимовски е во Ренова , а Диме Иванов е напаѓач во Тетекс.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Кај ги наоѓате овие имиња.. Спахиу еден од најдобрите играчи на Тиквеш, од каде идејава у Вардар да дојде сега баш... хаха. Стојановски е у Скопје, Виктор Серафимовски е во Ренова , а Диме Иванов е напаѓач во Тетекс.
Нека земат еден десен бек на нивото на другите во одбраната и таман сме. Од овие што ги спомињате, не ни треба никој друг. Е, сеа ја лично би сакал многу да го вратиме Јове Костовски, ама тешко изведливо. На неколку пати го глеам низ Скопје задњиов период и не ми делува дека планира и понатаму да се бави со фудбал. Но во секој случај треба да пробаат новите сопственици...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.202
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Благодарност до сите кои се ангажираа Вардар да биде исправен на некакви здрави нозе и да функцонира. Благодарност до градоначалникот Шилегови и до старите сопственици. Имаме големи планови, можеби уште поголеми од минатите сопственици. Во преговори сме и со странски и со домашни инвеститори, за кога Вардар ќе се врати во Прва лига, да инвестираат во клубот. Планираме да ангажираме и некои лица во Вардар кои во минатото играле за тимот и од тука, но и од странство“, изјави Крстевски.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.372
Поени од реакции
1.842
Па уште колку се потенцира дека заслужен бил Шилегов, јадниот се исплаши дека ќе ги загуби потенцијалните гласови од навивачите на Вардар на престојните избори. Затоа се ангажирал да се среди работава односно да им замачка очи. Само не ми е јасно, што подразбираат под тоа дека ќе се покријат сите долгови. Дали освен долговите кон УЈП и останати институции, тоа ќе важи и за играчите односно физички лица на кои им се должат пари и на останат персонал кој не е исплатен за минатите години?

Инаку пак се враќа котизацијата за втора лига, поголем дел од клубовите се бунат на оваа одлука на ФФМ.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.094
Поени од реакции
1.840
Која е фирмава жити се? Блу Скај Инвестментс... Освен што се регистрирани како фирма, ништо нема за нив. Нема ни веб, ни телефон, ни локација на мапс, ни инфо некое на интернет... Немаат ни оглас објавено за работа - ништо.

Постојат уопште или?

Screenshot_2.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom