Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Не е точно дека овој е дресот, глупости се ова на "новинарчињата" од Спортмедиа/Мак.Спорт... Сосема друг е дресот, плус ќе имаме уште минимум 3 засилувања, од кои едното е мноооогу добро познато, и е еден од најдобрите играчи што сме ги имале последниве години... Плус има најава и за нов моќен спонзор заедно со новиот газда... тик-так, тик-так... :)
Е, кој е де дресот. Кажи го производителот. Да не се срамиш случајно!? Или да чекаме утре на официјална промоција во Македонска Каменица:P
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.286
Македонецот кој ќе брка олимписко злато во фудбал: Во Вардар научи дека не смее да се загуби!

Кога Вардар беше Вардар во права смисла на зборот...

Ич нека не остануе... и онака нема да игра:P Најави за други играчи има? Најденов се збори ќе го прибирал Тетовка...
А каде ќе идат на друго место? Само Тетовка ги зима... еве ги Лазаревиќ, Велкоски, Најденов нејќеле да играат у Втора лига, а се гледа и колку ги бараат штом досега сеуште немаат клубови...
 
Член од
31 август 2020
Мислења
100
Поени од реакции
323
Што сте нестрпливи брејјјј
Ене го Понеделник кај е
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Дали знаете Бајо на кои играчи им е менаџер?
Не е точно дека овој е дресот, глупости се ова на "новинарчињата" од Спортмедиа/Мак.Спорт... Сосема друг е дресот, плус ќе имаме уште минимум 3 засилувања, од кои едното е мноооогу добро познато, и е еден од најдобрите играчи што сме ги имале последниве години... Плус има најава и за нов моќен спонзор заедно со новиот газда... тик-так, тик-так... :)
Од мак играчи во последниве години, а се сеуште активни, белег оставија: Најдоски, Мицевски, Аврамовски, Брдаровски, Тошевски... Незнам кој од овие би играл у втора лига освен Брда. Не дека неможе и некој друг, но во моментов не е реална опција.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.286
Дали знаете Бајо на кои играчи им е менаџер?


Од мак играчи во последниве години, а се сеуште активни, белег оставија: Најдоски, Мицевски, Аврамовски, Брдаровски, Тошевски... Незнам кој од овие би играл у втора лига освен Брда. Не дека неможе и некој друг, но во моментов не е реална опција.
Сите овие што ги спомна имаат договори со клубовите во овој момент, а на Брда не му е менаџер Бајо.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
45
Поени од реакции
200
Е, кој е де дресот. Кажи го производителот. Да не се срамиш случајно!? Или да чекаме утре на официјална промоција во Македонска Каменица:P
Зошто не би го кажал дресот ако го знам кој ќе биде… Битно нема да е овој што е објавен од Спортмедиа… За играчот иначе е Брда и се чека уште потврда и официјализација инаку другото е се договорено. Исто така при крај се со договор со уште минимум двајца играчи со проверен прволигашки квалитет, што значи дека планот е да се вратиме експресно без некоја посериозна мака…
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Дали знаете Бајо на кои играчи им е менаџер?


Од мак играчи во последниве години, а се сеуште активни, белег оставија: Најдоски, Мицевски, Аврамовски, Брдаровски, Тошевски... Незнам кој од овие би играл у втора лига освен Брда. Не дека неможе и некој друг, но во моментов не е реална опција.
Од тие што пројдоа во Вардар, Бајо им е менаџер на Најдо, Мицевски и средношколецот Колевски, а покрај нив е уште на Давид Бабунски и Кире Ристевски.
А каде ќе идат на друго место? Само Тетовка ги зима... еве ги Лазаревиќ, Велкоски, Најденов нејќеле да играат у Втора лига, а се гледа и колку ги бараат штом досега сеуште немаат клубови...
Па генерално они се играчи од второлигашки калибар, сем Најденов, и да не им пружеше Вардар прилика во претходната сезона, сега немаа да имаат можност да си ги кренат акциите. И не ме зачудува што нема интерес да ги ангажираат.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.372
Поени од реакции
1.842
Па генерално они се играчи од второлигашки калибар, сем Најденов, и да не им пружеше Вардар прилика во претходната сезона, сега немаа да имаат можност да си ги кренат акциите. И не ме зачудува што нема интерес да ги ангажираат.
Велкоски нели го збореа во Воска ќе идел? Јас мислам дека и двајцата ќе свиткаат опаш и ќе се вратат во Вардар, кога ќе видат дека нема клуб кој би сакал да ги ангажира.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Велкоски нели го збореа во Воска ќе идел? Јас мислам дека и двајцата ќе свиткаат опаш и ќе се вратат во Вардар, кога ќе видат дека нема клуб кој би сакал да ги ангажира.
Најденов отишол во Узбекистан
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.286
Велкоски нели го збореа во Воска ќе идел? Јас мислам дека и двајцата ќе свиткаат опаш и ќе се вратат во Вардар, кога ќе видат дека нема клуб кој би сакал да ги ангажира.
Имаме еден тон стопери, уште он ни фали назад :)))))
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.003
Поени од реакции
3.683

На флешскор/резултати стои дека денес играме пријателска со Саса, има некој повеќе инфо околу подготовки, пријателски? Во Скопје тренираат или отидоа негде?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
54.792

На флешскор/резултати стои дека денес играме пријателска со Саса, има некој повеќе инфо околу подготовки, пријателски? Во Скопје тренираат или отидоа негде?
Во Скопје тренираат.
Денес од 17:30 играме со Саса во Каменица, викендов играме на Вуко Каров во Кавадарци, со Тиквеш и Победа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom