Фан Клуб: Вардар

Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Не знам чива заслуга е ова, ама доста циљано се носат играчи и засега во добар правец се движат работите, а не како што се тврдеше дека се без концепт. Прва и основна ствар во наш фудбал ти е стабилна одбрана и повеќе од пола работа си завршил со тоа, а ние веќе и те како може да се каже дека ја иаме. Не сум мераклија што остануе Илиќ, ама па и може нема квалитетен голман, достапен у моментов. Штета што закаснија во обидот за ангажман на голманчето од Кадино. Ќе имаше конкуренција месечаров.
Уште ако се донесат десен офанзивен бек и задњи везни како што пишал Калараш, чак и во Купот може да догураме далеку. Сем Сљога и Шкендија, ниедна друга екипа не глеам да отскокнува со квалитетот, добар дел и се распад тежок. И комотно може да се носиме со нив. Али отом потом.
Брегалница гради добар тим.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.286
Не знам чива заслуга е ова, ама доста циљано се носат играчи и засега во добар правец се движат работите, а не како што се тврдеше дека се без концепт. Прва и основна ствар во наш фудбал ти е стабилна одбрана и повеќе од пола работа си завршил со тоа, а ние веќе и те како може да се каже дека ја иаме. Не сум мераклија што остануе Илиќ, ама па и може нема квалитетен голман, достапен у моментов. Штета што закаснија во обидот за ангажман на голманчето од Кадино. Ќе имаше конкуренција месечаров.
Уште ако се донесат десен офанзивен бек и задњи везни како што пишал Калараш, чак и во Купот може да догураме далеку. Сем Сљога и Шкендија, ниедна друга екипа не глеам да отскокнува со квалитетот, добар дел и се распад тежок. И комотно може да се носиме со нив. Али отом потом.
Плус тек ќе се враќаат оние што глумеа дека не им се игра 2 лига ))
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Лапај за 15 евра

 
Член од
31 август 2020
Мислења
100
Поени од реакции
323
Koj e pretstavnik za Makedonija nekoja komunjarska firma oti istite dresovi se ponudenini kaj nas ili odat na najeftinata varijanta

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Има и за вас дресови
Фактурата ќе ја испорачаат на Црнобуки и на Еурофарм работник по пола
Може да се проблем детски броеви пошто ќе играте со јуниори , ама ќе се потрудат да испорачаат како што ќе се договорите
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
А што на крај сепак птичките Крстевски и Величковиќ се вратија во своето јато. На што се должи ваквата промена во размислувањето!? Или увидоа дека слабо интерес има за нив, па наведнаа глави...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.180
Поени од реакции
4.076
Има и за вас дресови
Фактурата ќе ја испорачаат на Црнобуки и на Еурофарм работник по пола
Може да се проблем детски броеви пошто ќе играте со јуниори , ама ќе се потрудат да испорачаат како што ќе се договорите
Ќе се видиме во купот а можи и успат некаде да ве сретниме по селата, јас културно прашувам која е оваа фирма шо му се нудат изгледа псртиски исти дресови тој ми збора младинци кадети а до вчера иста приказна беше брендот та ти ебам брендот шо ќе зема плата на трансакциона преку блу скај лимитет непостоечка градежна фирма која ја нема во централен регистат наместо да ја гледате раската во нашето око борч од 100 000 евра вие не ја гледате гредата во вашето око борч од 4,2 милиони евра за тоа таму ќе бидите и останите кај што сте 2 лига!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
1.330
Жално е што се ситиш на Вардар кој во моментот е во далеку подобра позиција од вас.Вие оваа сезона ќе рушите негативни рекорди и експресно ќе испаднете во втора Вардар како и да е имашто да продаде и ќе излезе од долгот а вас 30 години ве маткаат од прва во втора и назад.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.286
Колку што разбрав трансферот на Крстевски пропаднал и се вратил на тренинг, а Величко сепак не остануел.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Македонецот кој ќе брка олимписко злато во фудбал: Во Вардар научи дека не смее да се загуби!

Кога Вардар беше Вардар во права смисла на зборот...
Колку што разбрав трансферот на Крстевски пропаднал и се вратил на тренинг, а Величко сепак не остануел.
Ич нека не остануе... и онака нема да игра:P Најави за други играчи има? Најденов се збори ќе го прибирал Тетовка...
 
Член од
13 август 2019
Мислења
45
Поени од реакции
200
Не е точно дека овој е дресот, глупости се ова на "новинарчињата" од Спортмедиа/Мак.Спорт... Сосема друг е дресот, плус ќе имаме уште минимум 3 засилувања, од кои едното е мноооогу добро познато, и е еден од најдобрите играчи што сме ги имале последниве години... Плус има најава и за нов моќен спонзор заедно со новиот газда... тик-так, тик-так... :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.375
Поени од реакции
2.104
Не е точно дека овој е дресот, глупости се ова на "новинарчињата" од Спортмедиа/Мак.Спорт... Сосема друг е дресот, плус ќе имаме уште минимум 3 засилувања, од кои едното е мноооогу добро познато, и е еден од најдобрите играчи што сме ги имале последниве години... Плус има најава и за нов моќен спонзор заедно со новиот газда... тик-так, тик-так... :)
Vice Zaev noviot moken sponzor
 

Boce1234

Adrian Chase
Член од
4 ноември 2016
Мислења
1.958
Поени од реакции
1.232
Не е точно дека овој е дресот, глупости се ова на "новинарчињата" од Спортмедиа/Мак.Спорт... Сосема друг е дресот, плус ќе имаме уште минимум 3 засилувања, од кои едното е мноооогу добро познато, и е еден од најдобрите играчи што сме ги имале последниве години... Плус има најава и за нов моќен спонзор заедно со новиот газда... тик-так, тик-так... :)
Кога ќе биди официјално ова? Овај петок или другата среда?
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Не е точно дека овој е дресот, глупости се ова на "новинарчињата" од Спортмедиа/Мак.Спорт... Сосема друг е дресот, плус ќе имаме уште минимум 3 засилувања, од кои едното е мноооогу добро познато, и е еден од најдобрите играчи што сме ги имале последниве години... Плус има најава и за нов моќен спонзор заедно со новиот газда... тик-так, тик-так... :)
Владица Брдаровски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom