Фан Клуб: Вардар

Член од
31 август 2020
Мислења
100
Поени од реакции
323
Никој не ги ебе навивачите , ни ФК ни РК не не удостојуваат со едно обично соопштение , а не па со прес конференција на која ќе се разјаснат некои работи !!!
Ама ние сите сме си сами криви :(
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
326
Поени од реакции
471
Со официјално соопштение кога ќе не удостои новата управа?
Ваљда треба да кажат за буџетот, начинот на кој го превземаа клубот, за долговите, за тоа дали амбициите се експресно враќање у прва лига или напад на купот. Многу работи треба да изнесат, освен ако не мислат дека се над Вардар и неговите навивачи па со тоа и да мислат дека немаат обврска за такво нешто.

Како и да е, за мир у куќа, им посакувам успех и се надевам дека имаат искрени намери.

...Времиња, никој пат не ве напуштил,
никој пат не ќе пресуши.
Ако го снема меѓу бреговиве
ќе потечеме по планињено.
Ако не стигнат планини
– од нас направете.
Времиња
никојпат не ве напуштил,
никојпат не ќе пресуши
нашиов вруток-Непокор...
(извадок од делото "Вардар" на Анте Поповски, 1958)
Vo Petok, kako sto znam treba sa imaat pres trojcata ;)
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.286
Абе луѓе, прес ќе има само се чека и официјално да се ослободи клубот за трансфери, па и они да се.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Луѓе, клубот функционираше без никаков прес изминативе 7 години, сем задолжителните од УЕФА пред европски мечеви. Не знам како очекувате таа навика преку ноќ да се смени. Не дека ги оправдувам новиве фаци, ама јас лично не се надевам на преголема транспарентност од нивна страна. Туку дека ќе си тераат Самсоненко принцип, без отчет за тоа што го прават.
koj grad be seljak eden zivees u naseleno mesto sto renovira drveni mostovi od tursko vreme i gi prestavuva ko investicija... fokusirajte si se na vas tamu igraci nemozete da registrirate ebate jojo klubot, tolku vi e silata edna, eventualno dve sezoni u prosirena prva liga kolku da popolnite mesto.
Еве сега третолигашот од с. Црно Буки ќе им помогне со ваучерот од 1.000 евра:ROFLMAO: Ни се потсмеваа за акцијата, која за нив е незамислива во секој поглед, а тие јадните не можат да соберат 20.000 евра да го одблокираат клубот.
@Saber Rider дали имаат нова опрема за тренинг и утакмици од Reusch? :love:
Како да не била нова. Reusch којзнае од кога нe произведуваат опрема за фудбалски клубови, туку се фокусирани на скијачки и голмански ракавици. Ја извадиле од некој магацин како спомен од времето на Брацо во Вардар.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
100
Поени од реакции
323
Вакви дезени преферираше оној кепецот од Силекс што бранеше за репрезентација Трајчов или како и да се викаше
 

Attachments

Член од
12 јуни 2017
Мислења
290
Поени од реакции
173
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
54.792
Илиќ останува, а сме го барале и Мишковски и наводно потпишува неделава. Склопивме бајаги искусна одбрана, по се изгледа пак ќе играме со тројца штопери, без класични странични бекови.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.286
Илиќ останува, а сме го барале и Мишковски и наводно потпишува неделава. Склопивме бајаги искусна одбрана, по се изгледа пак ќе играме со тројца штопери, без класични странични бекови.
Мишко е наш. Носиме десен бек и заден везен плус.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Мишко е наш. Носиме десен бек и заден везен плус.
Го гледав Давид Велковски, ми изгледа на ок играч, убаво штом сме го задржале ќе брка работа и на десен и на лев бек.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Илиќ останува, а сме го барале и Мишковски и наводно потпишува неделава. Склопивме бајаги искусна одбрана, по се изгледа пак ќе играме со тројца штопери, без класични странични бекови.
Не знам чива заслуга е ова, ама доста циљано се носат играчи и засега во добар правец се движат работите, а не како што се тврдеше дека се без концепт. Прва и основна ствар во наш фудбал ти е стабилна одбрана и повеќе од пола работа си завршил со тоа, а ние веќе и те како може да се каже дека ја иаме. Не сум мераклија што остануе Илиќ, ама па и може нема квалитетен голман, достапен у моментов. Штета што закаснија во обидот за ангажман на голманчето од Кадино. Ќе имаше конкуренција месечаров.
Уште ако се донесат десен офанзивен бек и задњи везни како што пишал Калараш, чак и во Купот може да догураме далеку. Сем Сљога и Шкендија, ниедна друга екипа не глеам да отскокнува со квалитетот, добар дел и се распад тежок. И комотно може да се носиме со нив. Али отом потом.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.372
Поени од реакции
1.842
Не знам чива заслуга е ова, ама доста циљано се носат играчи и засега во добар правец се движат работите, а не како што се тврдеше дека се без концепт. Прва и основна ствар во наш фудбал ти е стабилна одбрана и повеќе од пола работа си завршил со тоа, а ние веќе и те како може да се каже дека ја иаме. Не сум мераклија што остануе Илиќ, ама па и може нема квалитетен голман, достапен у моментов. Штета што закаснија во обидот за ангажман на голманчето од Кадино. Ќе имаше конкуренција месечаров.
Уште ако се донесат десен офанзивен бек и задњи везни како што пишал Калараш, чак и во Купот може да догураме далеку. Сем Сљога и Шкендија, ниедна друга екипа не глеам да отскокнува со квалитетот, добар дел и се распад тежок. И комотно може да се носиме со нив. Али отом потом.

Мислам дека ќе донесат и голман, само изгледа преферираат некој со кого добро би соработувале. Голманчево од Кадино било препорачано на Вардар од страна на Мутибариќ, оти тој го има тренирано и знае колкав капацитет има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom