Фан Клуб: Вардар

Член од
4 септември 2019
Мислења
809
Поени од реакции
1.286
@Калараш ти веројатно ја имаш оваа информација. Кои се младите кои тренираат со прв тим? Го познав само Давид Велковски, другиве не им ги памтам фаците, сите ми се исти :D
Од играчите што бар малку имаа улога минатава сезона, останаа стоперот Мицевски, Давид Велковски бекот, Мирков напаѓачот, Парталко крило и тоа е тоа до негде... Си заминаа Гугуљанов и Гео Стојановски, а тука е и младион голман Јовчев на Гого.. Другиве се деца се и верувам дека ќе играат младинска лига.

Илиќ чекал нешо за странство, ќе донесат голман ако иде, а и јас мислам дека Игески заслужи шанса... Најденов сеуште се мисли.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.902
Гео Стојановски
Кај заминал овај? Штета шо неможи да се задржат талентираните играчи, овај во у17 заедно со Елези и Гуџуфи играа, веројатно тоа говори за неговиот потенцијал нешто..
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.660
Поени од реакции
3.720
Кај заминал овај? Штета шо неможи да се задржат талентираните играчи, овај во у17 заедно со Елези и Гуџуфи играа, веројатно тоа говори за неговиот потенцијал нешто..
kakvi samo kamenja pominale niz nasite mladinski reprezentacii, pa i momentalno kakvi antitalenti igraat duri za U21, da ne zborime za pomladite generacii. sakam da kazam toa sto igral za mladinskite reprezentacii ne znaci nisto, isto kako igral vo mladinskite ligi bidejki levelot e ocaen i kaj ednite i kaj drugite. inace ako ne se lazam on vo posledno vreme ne ni bese del od mladinsktite reprezentacii, a nemaat golem broj na kvalitetni igraci. rano e da se oceni konecno, ne dobi mnogu sansi kaj seniorite, ama spored mene prvicniot vpecatok ne bese poseben.

objektivno gledano za nego verojatno e ok sto zaminal bidejki so petkovski i grozdanoski pred sebe ovaja sezona verojatno voopsto ne bi igral za seniorite. no za 1. MFL ne e spremen, realno bi trebal da se prefrli kaj poslab vtoroligas ako saka da igra na seniorski level.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Пелистер ќе идел 2 лига, најсериозни во тој случај за враќање у прва лига Силекс или Вардар. Денес имаше по порталиве некои написи.
Зар е можно?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.372
Поени од реакции
1.842
Пелистер ќе идел 2 лига, најсериозни во тој случај за враќање у прва лига Силекс или Вардар. Денес имаше по порталиве некои написи.
Зар е можно?
Можно е. Ако до петок не регистрираат доволен број на играчи со професионални договори.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
45
Поени од реакции
200
Пелистер ќе идел 2 лига, најсериозни во тој случај за враќање у прва лига Силекс или Вардар. Денес имаше по порталиве некои написи.
Зар е можно?
Не ми е верно дека ќе одат во 2ра лига... и да не најдат играчи, ќе регистрираат младинци со професионални договори и ќе играат. Иако така би им се десил потоп и ќе бидат испаднати уште на полусезона...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.793
Поени од реакции
8.236
palister moze da si fuzira so shkupi... taman plavo belo beli ke si bidat, si go imaat ona nati go dajmi go plus ednas godisno ni na indijancite od cair nema da im smeta dzihad zeleno bela kombinacija... automatski ke stanat i gradski
 
Член од
1 август 2020
Мислења
35
Поени од реакции
45
Пелистер ќе идел 2 лига, најсериозни во тој случај за враќање у прва лига Силекс или Вардар. Денес имаше по порталиве некои написи.
Зар е можно?
Не верувам , прошлата полусезона многу вложија за да опстанат , не фрлаа залудно вајда пари , башка енглезите ако влсгаат ќе направи отстапка ффм не се вајда телиња до тоолку
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
2.951
Поени од реакции
4.816
Што има ние да се замараме со Пелистер. Па не сме како нив пуни со комплекси. Се сеќавате на оние сајнс фикшн измишљотини од битолската кујна за некаква си скопска шема за спас на Вардар!? Што ситење удрија откако испаднавме, па таму ни било местото и што ти ја знам. Сега сето тоа може да им се удри од глава. Да се бавеа повеќе со своите проблеми отколку да бидат опседнати со мачните сцени во Вардар, можеби немаше да останат на 5 играчи под договор и учеството во Прва лига да им биде под знак прашалник. А сега и да завршат во Трета или општинска лига во најлош случај, ич нема да ми чуе. Убаво рекле: Што си дробел, тоа ќе си сркаш!
 
Член од
2 август 2011
Мислења
858
Поени од реакции
601
palister moze da si fuzira so shkupi... taman plavo belo beli ke si bidat, si go imaat ona nati go dajmi go plus ednas godisno ni na indijancite od cair nema da im smeta dzihad zeleno bela kombinacija... automatski ke stanat i gradski
Haha abe uste opincite na lepeski ti mirisat a zboruvas za gradski. Za zal PELISTER se spojuva samo so klubovi od is grad za razlika od vardar so okolni sela. Gospoda navivaci na miravci.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.793
Поени од реакции
8.236
Haha abe uste opincite na lepeski ti mirisat a zboruvas za gradski. Za zal PELISTER se spojuva samo so klubovi od is grad za razlika od vardar so okolni sela. Gospoda navivaci na miravci.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk

koj grad be seljak eden zivees u naseleno mesto sto renovira drveni mostovi od tursko vreme i gi prestavuva ko investicija... fokusirajte si se na vas tamu igraci nemozete da registrirate ebate jojo klubot, tolku vi e silata edna, eventualno dve sezoni u prosirena prva liga kolku da popolnite mesto.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
858
Поени од реакции
601
koj grad be seljak eden zivees u naseleno mesto sto renovira drveni mostovi od tursko vreme i gi prestavuva ko investicija... fokusirajte si se na vas tamu igraci nemozete da registrirate ebate jojo klubot, tolku vi e silata edna, eventualno dve sezoni u prosirena prva liga kolku da popolnite mesto.
Nemoj be miravci ne prskaj koga zboruvas za mojot grad treba da stanes i da se poklonis. Seloto ti e uste vo krvta a da ne zboruvav sto grad ste, mostot imate pama ne smejte da go pominite oti mozi i da ne se vratite.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.793
Поени од реакции
8.236
Nemoj be miravci ne prskaj koga zboruvas za mojot grad treba da stanes i da se poklonis. Seloto ti e uste vo krvta a da ne zboruvav sto grad ste, mostot imate pama ne smejte da go pominite oti mozi i da ne se vratite.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
tvoeto naseleno mesto jas nikogas ne sum go oslovil ko grad posto ne e toa... ne se sekiraj ti za nas i nasite mostovi, stadioni, aerodromi, hoteli, bolnici i cuda, gledaj tamu da registrirate igraci pa da vrzite duri 2 sezoni vo prva liga inace tesko vas.
Автоматски споено мислење:

Што се замарате со комплексашиве. Баталете ги. Не се кадарни еден тим да напраат за Европа толку години...
dosadno ni e lol

covid navijacki online dueli :pos:
 
Член од
1 август 2015
Мислења
801
Поени од реакции
1.363
Со официјално соопштение кога ќе не удостои новата управа?
Ваљда треба да кажат за буџетот, начинот на кој го превземаа клубот, за долговите, за тоа дали амбициите се експресно враќање у прва лига или напад на купот. Многу работи треба да изнесат, освен ако не мислат дека се над Вардар и неговите навивачи па со тоа и да мислат дека немаат обврска за такво нешто.

Како и да е, за мир у куќа, им посакувам успех и се надевам дека имаат искрени намери.

...Времиња, никој пат не ве напуштил,
никој пат не ќе пресуши.
Ако го снема меѓу бреговиве
ќе потечеме по планињено.
Ако не стигнат планини
– од нас направете.
Времиња
никојпат не ве напуштил,
никојпат не ќе пресуши
нашиов вруток-Непокор...
(извадок од делото "Вардар" на Анте Поповски, 1958)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom